• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2023

@Mały, nie było kruszenia kopii a szybko to się pchły łapie a nie gdy chodzi o sprawiedliwy podział środków, zresztą nic nie było przeciągane, poszło sprawnie i kulturalnie, nic tu nie można mieć do zarzucenia
Pozwolisz, że zostanę przy swoim zdaniu na temat zachowania przedstawicieli zz celnicy.pl. Ne podpisano porozumienia w poniedziałek bo to oni znowu mieli wątpliiwe wątpliwości, takie natury ktoś musi być na nie. Mam nadzieję, że znasz propozycje podwyżek nad jakimi debatowano w poniedziałek. Teraz porównaj z zawartym porozumieniem. Nie bo nie - dewiza tego związku w Izbie Rzeszowskiej.
 
Pozwolisz, że zostanę przy swoim zdaniu na temat zachowania przedstawicieli zz celnicy.pl. Ne podpisano porozumienia w poniedziałek bo to oni znowu mieli wątpliiwe wątpliwości, takie natury ktoś musi być na nie. Mam nadzieję, że znasz propozycje podwyżek nad jakimi debatowano w poniedziałek. Teraz porównaj z zawartym porozumieniem. Nie bo nie - dewiza tego związku w Izbie Rzeszowskiej.
Lepszy jest pośpiech czy pochopne decyzje, gdzie potem może być za późno? Fajnie, że wszystkie związki uzyskały porozumienie. Ja jestem ciekaw jaka jest reprezentatywność wszystkich zz, które złożyły podpisy. Czy jest możliwość by ktoś udzielił takich informacji?
 
Pozwolisz, że zostanę przy swoim zdaniu na temat zachowania przedstawicieli zz celnicy.pl. Ne podpisano porozumienia w poniedziałek bo to oni znowu mieli wątpliiwe wątpliwości, takie natury ktoś musi być na nie. Mam nadzieję, że znasz propozycje podwyżek nad jakimi debatowano w poniedziałek. Teraz porównaj z zawartym porozumieniem. Nie bo nie - dewiza tego związku w Izbie Rzeszowskiej.
Mały dał się już poznać jako niechętny komentator podważający działania Celnicy PL. Porozumienia nie podpisano w poniedziałek 27.02 - podpisano je 28.02. Gdzie jest problem?
W komunikacie związku czytam, że jakaś alternatywa i zapewne też pozostały plankton "żółtych związków zawodowych" chciały wyższych podwyżek dla wybrańców z puli 5%. Nie trzeba być wybitnym analitykiem by przewidzieć, gdzie trafiłyby te pieniądze i że mniej osób otrzymałoby taką wyższą podwyżkę. Może Mały też liczył na większe pieniądze z tej puli a teraz nie dostanie i mu przykro?
 
Mały dał się już poznać jako niechętny komentator podważający działania Celnicy PL. Porozumienia nie podpisano w poniedziałek 27.02 - podpisano je 28.02. Gdzie jest problem?
W komunikacie związku czytam, że jakaś alternatywa i zapewne też pozostały plankton "żółtych związków zawodowych" chciały wyższych podwyżek dla wybrańców z puli 5%. Nie trzeba być wybitnym analitykiem by przewidzieć, gdzie trafiłyby te pieniądze i że mniej osób otrzymałoby taką wyższą podwyżkę. Może Mały też liczył na większe pieniądze z tej puli a teraz nie dostanie i mu przykro?
No widzisz i powielasz nieprawdę. Ale ja Ci jej nie będę wyjaśniać. To nie nosem kreciła alternattwa ani żadne inne związki. A o moje wynagrodzenie nie martw sie. Ja na nie mogę na nie narzekać, ale to efekt mojej ciężkiej pracy tylko i wyłączenie.
 
Mały dał się poznać jako zwolennik innego ZZ.
My pozwalamy na takie wpisy, oni na swoich forach nie.
Oczywiście do czasu można pozwalać, bo jak ktoś przesadza z agitacją i manipulowaniem to usuwam.

Natomiast to co podniósł Mały. Jakie to ma znaczenie? Żadne! Zostało podpisane porozumienie i to jest "piłowanie wiórów".
Starajmy się tego nie robić.
Przyznam, że też mi się to zdarza, że daję się wkręcić czasem, bo trudno jest nie zareagować na oczywiste bzdury, manipulację czy nieprawdę wprost wyrażaną, ale starajmy się unikać mimo wszystko wchodzenia w tego rodzaju jałowe dyskusje.
Róbmy swoje.
 
Mały dał się poznać jako zwolennik innego ZZ.
My pozwalamy na takie wpisy, oni na swoich forach nie.
Oczywiście do czasu można pozwalać, bo jak ktoś przesadza z agitacją i manipulowaniem to usuwam.

Natomiast to co podniósł Mały. Jakie to ma znaczenie? Żadne! Zostało podpisane porozumienie i to jest "piłowanie wiórów".
Starajmy się tego nie robić.
Przyznam, że też mi się to zdarza, że daję się wkręcić czasem, bo trudno jest nie zareagować na oczywiste bzdury, manipulację czy nieprawdę wprost wyrażaną, ale starajmy się unikać mimo wszystko wchodzenia w tego rodzaju jałowe dyskusje.
Róbmy swoje.
@slawomir.siwy miałbyś mi to odwagę powiedzieć prosto w twarz? Nie jestem zwiolennikiem żadnego związku. Dbam tylko o swój cywilny interes. Mijasz się z prawdą bardzo często. Ale chyba Ci z tym dobrze.
 
@slawomir.siwy miałbyś mi to odwagę powiedzieć prosto w twarz? Nie jestem zwiolennikiem żadnego związku. Dbam tylko o swój cywilny interes. Mijasz się z prawdą bardzo często. Ale chyba Ci z tym dobrze.
🤣 Zastanów się kolego, który z was występuje tutaj anonimowo i dopiero rozprawiaj o odwadze i rozmowie twarzą w w twarz.
 
@slawomir.siwy miałbyś mi to odwagę powiedzieć prosto w twarz? Nie jestem zwiolennikiem żadnego związku. Dbam tylko o swój cywilny interes. Mijasz się z prawdą bardzo często. Ale chyba Ci z tym dobrze.
Uważaj Mały, nie bądź taki śmiały, bo przyjdzie Duży i Cię wykurzy ;)
 
Ostatnia edycja:
Uważaj Mały, bo przyjdzie Duży i Cię wykurzy ;)
Obserwuję od dłuższego czasu forum skarbowcy.pl. Chciałem się nawet zarejestrować, jako celnik16. Od 2 tygodni, nie mam potwierdzonej rejestracji przez administratora, czekam. Na tutejszym forum zostałem zbanowany po 10 latach aktywności. Wystarczyło, że krytykowałem związek. Zupełnie jak w komunie. Dla mnie Pan Siwy dba bardzo o swój interes, mimo, że kiedyś poszedłbym za nim w ogień. Wielokrotnie pisał, że nie musi być przewodniczącym. Jakoś nigdy nie zrezygnował. Jednak! mogłem zarejestrować się ponownie. Forum skarbowcy, to miejsce gdzie administratorzy atakują fscs. Za dodatki tzw starcze, za wszystko. Sami nie są w stanie niczego wywalczyć. Czytałem tam post, że celnicy nic nie robią. I są zbędni. My już z tych podziałów wyrośliśmy. Pan Mały najwyraźniej nie.
 
Ostatnia edycja:
Obserwuję od dłuższego czasu forum skarbowcy.pl. Chciałem się nawet zarejestrować, jako celnik16. Od 2 tygodni, nie mam potwierdzonej rejestracji przez administratora, czekam. Na tutejszym forum zostałem zbanowany po 10 latach aktywności. Wystarczyło, że krytykowałem związek. Zupełnie jak w komunie. Dla mnie Pan Siwy to komunista, mimo że kiedyś poszedłbym za nim w ogień. Dba bardzo o swój interes. Wielokrotnie pisał, że nie musi być przewodniczącym. Jakoś nigdy nie zrezygnował. Jednak! mogłem zarejestrować się ponownie. Forum skarbowcy, to miejsce gdzie administratorzy atakują fscs. Za dodatki tzw starcze, za wszystko. Sami nie są w stanie niczego wywalczyć. Czytałem tam post, że celnicy nic nie robią. I są zbędni. My już z tych podziałów wyrośliśmy. Pan Mały najwyraźniej nie.
Dba o swój interes??? Podaj przykład
 
No widzisz i powielasz nieprawdę. Ale ja Ci jej nie będę wyjaśniać. To nie nosem kreciła alternattwa ani żadne inne związki. A o moje wynagrodzenie nie martw sie. Ja na nie mogę na nie narzekać, ale to efekt mojej ciężkiej pracy tylko i wyłączenie.
Mały jesteś świetnie poinformowany, powiedz nam w takim razie, czy alternatywa i jakie inne związki chciały chciały wyższych podwyżek z puli dias? Powiedz też, czy skutkiem tego byłoby, że mniej osób dostałoby podwyżki z puli dias?
 
Jest tak zapracowany że wie wszystko, typowy roznosiciel informacji i wysysacz, takich tam w izbie czy po urzędach dużo. Żal im o wszytsko co na granice idzie, nieroby totalne zapraszamy na nocki, niedziele i święta do Korczowej czy Medyki. Popracujesz chwile i stwierdzisz ze idziesz na emeryture która Ci Celnicy.pl wywalczyli. Nie odzywaj się wiecej bo widzę Twoje wpisy od bardzo dawana. Jesteś typową szuja któa jak sam powiedziałes dba tylko o siebie. Nie odpisuj, Nara
 
Nie ma sensu "piłować wiórów". Porozumienia podpisane w terminie.
Teraz jest sprawdzian dla MF.
SKAS działa sprawnie i z determinacją w sprawie modernizacji, stąd wierzę, że wypłaty będą w marcu. To jest dość długi i żmudny proces pomiędzy DIAS a MF i następnie departamentami w MF, gdyż chodzi o rezerwę celową i są na to procedury. Nie jest tak, że środki wypłacane są jak te zapisane w budżecie wprost na podwyżki.

Ps. Jest jeszcze kwestia zmiany rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej i tutaj nie mamy informacji zwrotnej czy coś się dzieje.
 
Czy dobrze rozumiem.? Jeśli podjąłem służbę po 01.01.2023r. to podwyżka modernizacyjna nie będzie mnie obejmować nie tylko w 2023r. ale też w latach 2024-2025?
 
Wydaje mi sie ze dostaniecie wszystko co bedzie sie Wam nalezalo.nie ma co panikowac i sie stresowac.
 
Czy dobrze rozumiem.? Jeśli podjąłem służbę po 01.01.2023r. to podwyżka modernizacyjna nie będzie mnie obejmować nie tylko w 2023r. ale też w latach 2024-2025?
O ile trzeba by sprawdzić zapisy w porozumieniach na ten rok, to nawet jeśli są takie regulacje(nie wiem, bo w zapisie centralnym skupiłem się nad kwestią art.41, aby objęło odchodzących do marca br), tak w latach kolejnych porozumienia będą nowe.
 
Back
Do góry