• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

Wszystko owiane tajemnicą jakby nikt nie był lub nie miał żony, koleżanki czy kochanki w kadrach ;) nikt nic nie wie, dobrze, że mam malutki koszyk wielkanocny to chociaż będzie pełny..bo tak to by zabrakło piniendzy
 
U mnie tez nic (IAS Rzeszów)
Jak się pali dupa i trzeba szybko gdzieś jechać, kogoś zastąpić to potrafią w weekend lub na urlopie do nas zadzwonić, ale jak chodzi o nasze pieniądze, to mają w d..... czy otrzymamy na czas, czy mamy na święta. Nie zarabiamy jak czapa tyle tysięcy, aby mieć większą rezerwę. Swoje niech sobie przetrzymują, nasze powinny być już 10-go wypłacone.
 
Skąd pomysł, że dodatek po 15 latach będzie płacony 10? To są te same przepisy co do stażowego, które jest płacone z wypłatą . Natomiast oczywistym jest że poważny pracodawca zamiast organizować pierdolety z kawą, prostym językiem, o zgrozo...kulturą, ankiety, srety ...nie umie lub nie chce informować ludzi o podstawowych rzeczach.
 
W innych służbach dostali już dwa razy bo mają z góry, a My ani razu bo mamy z dołu. Śmieszne to trochę. Ale związki milczą, więc pewnie jest tak jak powinno być :)
 
W innych służbach dostali już dwa razy bo mają z góry, a My ani razu bo mamy z dołu. Śmieszne to trochę. Ale związki milczą, więc pewnie jest tak jak powinno być
Nie wiem czy tylko mnie denerwują takie wpisy.Co mają związki do wypłat w poszczególnych Ias?Czy dostaniesz dziesiątego czy piętnastego sprawia Ci taką różnice? .Ja się cieszę,że w końcu mamy pozytywne rozwiązania jak w innych służbach mundurowych m.in. dzięki protestowi służb mundurowych przed kancelarią premiera gdzie została złożona petycja.Ja tam byłem a Ty? Czuję mała satysfakcje ,że może dołożyłem osobiście malutką cegiełkę do tego.Ważne ,że weszły w życie rozwiązania korzystne dla nas a czy wypłacą 10,15 czy 20 serio to aż takie mega ważne? A po drugie szanuj pracę koleżanek z finansów mają teraz kumulację wypłaty,zmiana mnożników z modernizacji ,dodatki 5-15%,dodatki po 25 i 28,5 latach, nagrody kwartalne ,wszelkiego rodzaju wyrównania.Nie uciekną ci te pieniądze nawet nie musisz ich gonić.
 
Tyle napisałeś / napisałaś a czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Chodzi mi o brak komunikatu. To nie jest normalne że jest ustawa a ludzie wątpią. No właśnie nie jest tak jak w innych służbach, bo tam wypłacono a u nas nie. Nie wiem do czego Twoim zdaniem są związki i mnie to nie interesuje. I sorry w każdym referacie ludzie mają terminy i muszą "zdanrzać"
 
Nie wiem czy tylko mnie denerwują takie wpisy.Co mają związki do wypłat w poszczególnych Ias?Czy dostaniesz dziesiątego czy piętnastego sprawia Ci taką różnice? .Ja się cieszę,że w końcu mamy pozytywne rozwiązania jak w innych służbach mundurowych m.in. dzięki protestowi służb mundurowych przed kancelarią premiera gdzie została złożona petycja.Ja tam byłem a Ty? Czuję mała satysfakcje ,że może dołożyłem osobiście malutką cegiełkę do tego.Ważne ,że weszły w życie rozwiązania korzystne dla nas a czy wypłacą 10,15 czy 20 serio to aż takie mega ważne? A po drugie szanuj pracę koleżanek z finansów mają teraz kumulację wypłaty,zmiana mnożników z modernizacji ,dodatki 5-15%,dodatki po 25 i 28,5 latach, nagrody kwartalne ,wszelkiego rodzaju wyrównania.Nie uciekną ci te pieniądze nawet nie musisz ich gonić.
Jest sporo racji w tym co mówisz, ale problem w tym, że jeżeli ja spóźnię się z wpłatą podatku do IASu to zostanie nałożona na mnie kara (i urzędników nie interesuje czy dostaną pieniądze 10 czy 15 ani to ze mam natłok pracy zawodowej i prywatnej). Jednocześnie brak jest podania jakichkolwiek jasnych terminów wypłat. Stąd też ciężko mówić, że pracodawca spóźnił się z wyplata.
 
Jest sporo racji w tym co mówisz, ale problem w tym, że jeżeli ja spóźnię się z wpłatą podatku do IASu to zostanie nałożona na mnie kara (i urzędników nie interesuje czy dostaną pieniądze 10 czy 15 ani to ze mam natłok pracy zawodowej i prywatnej). Jednocześnie brak jest podania jakichkolwiek jasnych terminów wypłat. Stąd też ciężko mówić, że pracodawca spóźnił się z wyplata.
Tu racja komunikacja w wielu IAS szwankuje
 
Nie wiem czy tylko mnie denerwują takie wpisy.Co mają związki do wypłat w poszczególnych Ias?Czy dostaniesz dziesiątego czy piętnastego sprawia Ci taką różnice? .Ja się cieszę,że w końcu mamy pozytywne rozwiązania jak w innych służbach mundurowych m.in. dzięki protestowi służb mundurowych przed kancelarią premiera gdzie została złożona petycja.Ja tam byłem a Ty? Czuję mała satysfakcje ,że może dołożyłem osobiście malutką cegiełkę do tego.Ważne ,że weszły w życie rozwiązania korzystne dla nas a czy wypłacą 10,15 czy 20 serio to aż takie mega ważne? A po drugie szanuj pracę koleżanek z finansów mają teraz kumulację wypłaty,zmiana mnożników z modernizacji ,dodatki 5-15%,dodatki po 25 i 28,5 latach, nagrody kwartalne ,wszelkiego rodzaju wyrównania.Nie uciekną ci te pieniądze nawet nie musisz ich goni:)
 
Ostatnia edycja:
Ojej się związkowcy obruszyli. Zapomniałem że tam same sukcesy. Wesołych Świąt życzę wszystkim. Związkowcom i niezwiązkowcom. Młodym i Starym. W służbie. W cywilu. Na emeryturze. Szczerze pozdrawiam wszystkich.
 
Skąd pomysł, że dodatek po 15 latach będzie płacony 10? To są te same przepisy co do stażowego, które jest płacone z wypłatą . Natomiast oczywistym jest że poważny pracodawca zamiast organizować pierdolety z kawą, prostym językiem, o zgrozo...kulturą, ankiety, srety ...nie umie lub nie chce informować ludzi o podstawowych rzeczach.
dlatego, że marzec już minął więc nawet jakby było z dołu to powinni już wypłacić !!
 
E tam. Gadanie. Nie ucieknie. Sukces jest jak to dokładnie opisano wyżej. Gonić nie trzeba.
jak ktoś ma na styk, a terminy rat kredytów obowiązują, to mnie g..o obchodzi czy ktoś dostanie później - mi nikt nic za darmo nie dał, sama wszystkiego musiałam się dorabiać, wiec wiem co to znaczy liczyć każdy grosz.
 
Nie wiem czy tylko mnie denerwują takie wpisy.Co mają związki do wypłat w poszczególnych Ias?Czy dostaniesz dziesiątego czy piętnastego sprawia Ci taką różnice? .Ja się cieszę,że w końcu mamy pozytywne rozwiązania jak w innych służbach mundurowych m.in. dzięki protestowi służb mundurowych przed kancelarią premiera gdzie została złożona petycja.Ja tam byłem a Ty? Czuję mała satysfakcje ,że może dołożyłem osobiście malutką cegiełkę do tego.Ważne ,że weszły w życie rozwiązania korzystne dla nas a czy wypłacą 10,15 czy 20 serio to aż takie mega ważne? A po drugie szanuj pracę koleżanek z finansów mają teraz kumulację wypłaty,zmiana mnożników z modernizacji ,dodatki 5-15%,dodatki po 25 i 28,5 latach, nagrody kwartalne ,wszelkiego rodzaju wyrównania.Nie uciekną ci te pieniądze nawet nie musisz ich gonić.
tak samo, jak co za różnica czy w sądzie wygrają ucywilnieni teraz czy za 5, 10 lat 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ - mogą nie dożyć !!! Widać, że nie byłeś(aś) nigdy w trudnej sytuacji. Żałosne tłumaczenie.
 
tak samo, jak co za różnica czy w sądzie wygrają ucywilnieni teraz czy za 5, 10 lat 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ - mogą nie dożyć !!! Widać, że nie byłeś(aś) nigdy w trudnej sytuacji. Żałosne tłumaczenie.
Ty mnie nie przekonuj. Bo byłem ucywilniony i robi mi różnicę kiedy i jakie pieniądze dostanę na konto. A średnio interesuje że ktoś jest zadowolony ze swoje walki, wkładu etc.
 
Ty mnie nie przekonuj. Bo byłem ucywilniony i robi mi różnicę kiedy i jakie pieniądze dostanę na konto. A średnio interesuje że ktoś jest zadowolony ze swoje walki, wkładu etc.
Ja Ciebie nie przekonuję, bo mam to gdzieś. Stwierdzam tylko fakt, a znam takich funków którzy bardzo geldów potrzebują, za dobre słowo nie służą
 
Słuchajcie nikt z nas nie służy za dziękujė bo mamy do zapłacenia kredyty, pożyczki itd dlatego jest waźne by naleźna nam kasa wpływała w terminie iaczej to na tzw miskę ryźu nie bėdziemy mieć.Tu nie ma co skakac sobie do gardeł bo MF z tego sie cieszy.Tu potrzebna jednośc w działaniach. ZDROWYCH WESOŁYCH EMERYTOM I JESZCZE SŁUŻĄCYM życzę
 
Back
Do góry