• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżka

Odra

Nowy użytkownik
Dołączył
21 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
W dniu 20.04.2010r. odbyła się druga tura rozmów pomiędzy kierownictwem Naszej IC a związkami. Tematem był oczywiście problem podziału środków w oszałamiającej wysokości - średnio 86 zł brutto na etat. Kierownictwo Naszej zacnej IC próbowało wmówić zebranym, iż na podwyżkę zasługują jedynie osoby na stanowiskach od inspektorów wzwyż, oni to wykonują najcięższą pracę w IC. MKC, kontrolerzy i SKC mieliby według kierownictwa nie dostać nic. Czyżby źle pracowali i nic nie robili. Pomijam fakt tego, że są to bezcelowe rozmowy gdyż nie ma czego dzielić - nie należy się ośmieszać i równo na każdy etat przyznać te 86 zł. Kierownictwo IC powinno mieć więcej szacunku do siebie oraz do funkcjonariuszy i nie powielać bezwiednie za swym guru zasad podziału środków. Znamienne jest pytanie skąd się wzięła tak mała ogólna kwota na podwyżki w naszej IC. Błędna polityka braku awansów na stanowiskach doprowadziła do tego, że w Szczecinie jest najmniej np. inspektorów - za to średnia pensja na stanowisku mkc, kc, skc jest wyższa niż w innych izbach. Przyznano więc mniej środków na podwyżki, które kierownictwo chce zawłaszczyć dla najlepiej pracujących - tj dla inspektorów oraz wyżej. Reszta to nic nie warte obiboki.
 
Inspektorzy

Znam inspektorów
Jeden otwiera bramy na zamku u królowej.
Drugi od dawna się leczy.
Jeden faktycznie udziela się w pracy.
Generalnie widzę że kc i skc zapi.......ą:mad:!!!!!
Oj strzyka mnie w kręgosłupie, oj strzyka.
To był maj, pachniało...........
 
Wiem z pewnego źródła, że porozumienie w sprawie rozdysponowania pieniędzy zostało podpisane. Ponoć na całkiem niezłych warunkach. Dyr. ugięła się i zgodziła się na podwyżki dla wszystkich.
 
W dniu 20.04.2010r. odbyła się druga tura rozmów pomiędzy kierownictwem Naszej IC a związkami. Tematem był oczywiście problem podziału środków w oszałamiającej wysokości - średnio 86 zł brutto na etat. Kierownictwo Naszej zacnej IC próbowało wmówić zebranym, iż na podwyżkę zasługują jedynie osoby na stanowiskach od inspektorów wzwyż, oni to wykonują najcięższą pracę w IC. MKC, kontrolerzy i SKC mieliby według kierownictwa nie dostać nic. Czyżby źle pracowali i nic nie robili. Pomijam fakt tego, że są to bezcelowe rozmowy gdyż nie ma czego dzielić - nie należy się ośmieszać i równo na każdy etat przyznać te 86 zł. Kierownictwo IC powinno mieć więcej szacunku do siebie oraz do funkcjonariuszy i nie powielać bezwiednie za swym guru zasad podziału środków. Znamienne jest pytanie skąd się wzięła tak mała ogólna kwota na podwyżki w naszej IC. Błędna polityka braku awansów na stanowiskach doprowadziła do tego, że w Szczecinie jest najmniej np. inspektorów - za to średnia pensja na stanowisku mkc, kc, skc jest wyższa niż w innych izbach. Przyznano więc mniej środków na podwyżki, które kierownictwo chce zawłaszczyć dla najlepiej pracujących - tj dla inspektorów oraz wyżej. Reszta to nic nie warte obiboki.


Serdecznie współczuję funkcjonariuszom z IC Szczecin.
To "dzięki" Waszym przełożonym dostaliście najmniejszą w kraju kwotę podwyżki na etat (kwoty nie były liczone na ilość etatów ale wyliczenie średniej na etat w IC to już prosta sprawa).
Najlepiej pełnić służbę w IC Katowice, Opole albo Rzepin, tam mają prawie 200 zł średnio na etat.

Dziękuję jednocześnie naszemu SSC za "głęboko przemyślane" zsady rozdziału pieniędzy na podwyżki.
Cieszę się, że nie pełnię służby w IC Szczecin!
 
Podwyżka płac o wartość inflacyjną ( rzędu 3-4 % ) jest standardem
w normalnie funkcjonującej firmie i otrzymuje ją z klucza ok.90 %
zatrudnionych osób.SC z tego co wiem nie jest chyba instytucją
deficytową z punktu widzenia Państwa ?
Rozmowy o ew.wyższym uposażeniu stają się przedmiotem negocjacji
dla solidnych i sumiennych pracowników,utożsamiających się na co dzień
z wykonywaną pracą - ale na Boga nie dla " ciągnących robotę "
bez obrazy inspektorów / zresztą , tak naprawdę ilu ich funkcjonuje
w IC Sz-n ! /, ekspertów i innej maści oficerów ... .
A może Dorotkka - zbrojne ramię DIC - USTOSUNKUJE się do zaistniałej sytuacji, może nas oświeci tkwiących w nieświadomości ?
Może kogoś przekona do racji DIC, szczególnie tych " ciągnących
robotę , za innych " !​
 
Podwyżka cdn

Dostanę ok 40 zł a Donald już mi niedługo zabierze 50 zł z tytułu podniesienia składki zdrowotnej, ku..a jak w tym kraju normalnie funkcjonować.
Ludzie jak długo na to będziecie pozwalać?????????????????????????????
 
Można powiedzieć jaka dyrekcja - taka podwyżka.
Niestety osoba będąca dyr. tej IC ślepo i bezkrytycznie wykonuje polecenia swego wodza.
Nie ma znaczenia, że ze szkodą dla funkcjonariuszy - ważne, że po myśli wodza.
Przykre jest to, że tak "wspaniała dyrekcja" nie rozumie prostej prawdy: im bardziej doceniani funkcjonariusze - tym lepsze funkcjonowanie samej Izby.
Wiernopoddańczość bierze górę......
 
No i stało się, wszyscy dostali praktycznie to samo, chyba że otwierasz drzwi na zamku i masz inspektora dostaniesz dodatkowe 5%.:Dratuluję!
Wszyscy ciągną robotę w IC Szczecin! Jesteście najlepsi!!!

:D:D:D
 
coś mi nie pasi?

Obi Wann Zollobi;No i stało się, wszyscy dostali praktycznie to samo, chyba że otwierasz drzwi na zamku i masz inspektora dostaniesz dodatkowe 5%.:Dratuluję!Wszyscy ciągną robotę w IC Szczecin!Jesteście najlepsi!!!

Cyt, z poprzedniego posty:
Niestety osoba będąca dyr. tej IC ślepo i bezkrytycznie wykonuje polecenia swego wodza.
Nie ma znaczenia, że ze szkodą dla funkcjonariuszy - ważne, że po myśli wodza.

Jeżeli pan j.k. wymyślił hasło "ciągnących robotę" to co się stało w IC Szczecin,chyba,że istnieje znowu drugie dno i dyrektorzy innych IC dali się temu nabrać:confused::confused:
 
don Pedro Alvarez - proszę oszczędż wstydu i nie zadawaj retorycznych pytań !
A tak w ogóle i w szczegółach - co Wam nie pasi :confused:.
Ktoś rzucił hasło " ciągnących robotę ", ktoś inny zachowując sens
interpretacyjny rynsztokowego znaczenia pewnych słów,poprawia swojego szefa
i posiłkuje się hasłem " ... mobilizujących kolektyw czy jakiś nierobów,czy coś w tym stylu "
( przepraszam za niedokładność ostatniego cytatu, cytuję z pamięci
ostatnie niusy DIC ).​
 
Po równo to było za komuny:cool:. Takim podziałem królowa i związki pokazują wspólnie że nie interesuje w tej firmie nikogo jak pracujesz. Związki traktują ten podział jak zwycięstwo, ale moim zdaniem jest to kolejna porażka. Emerytury-porażka, Nowa Ustawa-porażka, stopnie-porażka, motywacyjny system wynagrodzeń-porażka. A czeka nas jeszcze najważniejszy spektakl sezonu- wartościowanie.:D To dopiero będzie porażka, oj wspomnicie moje słowa!!!
 
Zawsze to powtarzam.Wartościowanie to clou programu
J.K na uzdrowienie SC , poprzednie celowo zaogniane sprawy
to ... śmiech na sali, spraw typu 2,42 %.Dobranoc !​
 
A moja mama powiedziała, że przecież mogłam dostać osiem złoty, a tak..........Relatywizm jest boski.
 
Takim podziałem królowa i związki pokazują wspólnie że nie interesuje w tej firmie nikogo jak pracujesz. Związki traktują ten podział jak zwycięstwo, ale moim zdaniem jest to kolejna porażka.

Do komórek organizacyjnych trafiło pismo DIC o wytypowanie tych najlepiej pracujących. To oni będą partycypować w części motywacyjnej DIC (10 % z kwoty 73215 miesięcznie). Skoro uważasz się za szcególnie obciążonego pracą, czy też "ciągnika" jak to określa DIC to masz szansę na dodatkową stówkę brutto, a jeśli jesteś do tego inspektorem to chyba nie wyjdziesz na takim podziale najgorzej, co?
 
Takim podziałem królowa i związki pokazują wspólnie że nie interesuje w tej firmie nikogo jak pracujesz. Związki traktują ten podział jak zwycięstwo, ale moim zdaniem jest to kolejna porażka.

Do komórek organizacyjnych trafiło pismo DIC o wytypowanie tych najlepiej pracujących. To oni będą partycypować w części motywacyjnej DIC (10 % z kwoty 73215 miesięcznie). Skoro uważasz się za szcególnie obciążonego pracą, czy też "ciągnika" jak to określa DIC to masz szansę na dodatkową stówkę brutto, a jeśli jesteś do tego inspektorem to chyba nie wyjdziesz na takim podziale najgorzej, co?

Królowa osiągnie to co chciała, a naiwne związki dały się nabrać! Już widzę skąd będą ci najlepiej pracujący:eek:.
 
Najlepiej pracujący to "ciągniki", koniec i kropka.Zero dyskusji !
Reszta to jest nic nieznacząca "produkcja" - słowem "null".
A co do Królowej ... ktoś tu nadużywa tego słowa !
Żeby być wspomniana osobą ( nie żeby od razu drugą Rychezą , troszkę szacunku ... ) to trzeba mieć osobowość, trzeba mieć Swoje Ja !​
 
Cały czas czekam na odzew ciągników i ich sponsorów.
Proszę nas przekonać rzeczowymi argumentami, dlaczego ktoś
jest null, a nie full.Czekamy Kochani Full ,a czas ucieka !!​
 
Back
Do góry