• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

podwyżka w IC Gdynia

X

xxx

Gość
Jak to możliwe, że dyrektor IC Gdynia znalazł dla swoich ludzi kasę na podwyżki a reszta dyrektorów nie? Przecież kasę dostają taką samą. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić ten fenomem.
 
Ciekawe tylko czy to są tylko gdybania czy rzeczywiście w IC Gdynia będą podwyżki. Martwią mnie dwa słowa: "planowane" - czyli byćmoże zamierzone (z pewnością nie jest to pewne) i "Średnio 130 zł brutto na etat" - czyżby nie były one równe? Chyba tak skoro z czegoś wylicza się "Średnią"

swoją drogą pieniądze te są sztucznie "wypracowane", ponieważ odchodzący z Gdyni celnicy, znajdujący się na jakichś lepiej płatnych stanowiskach (powyżej podstawowej) zwalniają miejsca nowym z naborów. Ci nowi oczywiście dostają podstawowe uposażenie stąd ta różnica. Swoją droga z tego co czytałem w wielu Izbach powinno być sporo takich "oszczędności". Szkoda tylko że kosztem ludzi z doświadczeniem, których nikt nie docenił (ale to już inna bajka).
 
Odchodzących z doświadczeniem doceniają tylko Ci, którzy jeszcze pozostają i muszą współpracować z np. 1-2 rocznym narybkiem. Dlaczego tak jest? odpowiedź jest prosta - naszych pryncypałów nie interesuje kto co i jak wykona - to jest służba więc obowiązki muszą być zrealizowane, a kto to zrobi jest nieważne. A co do tej podwyżki 130 brutto, to ona już była, nawet w niektórych oddziałach świętowana nie przez "swojaków". Tak tak, znalazło się kilku przeciwników "opcji" którzy też dostali.
 
jeppi napisał:
Ciekawe tylko czy to są tylko gdybania czy rzeczywiście w IC Gdynia będą podwyżki. Martwią mnie dwa słowa: "planowane" - czyli byćmoże zamierzone (z pewnością nie jest to pewne) i "Średnio 130 zł brutto na etat" - czyżby nie były one równe? Chyba tak skoro z czegoś wylicza się "Średnią"

swoją drogą pieniądze te są sztucznie "wypracowane", ponieważ odchodzący z Gdyni celnicy, znajdujący się na jakichś lepiej płatnych stanowiskach (powyżej podstawowej) zwalniają miejsca nowym z naborów. Ci nowi oczywiście dostają podstawowe uposażenie stąd ta różnica. Swoją droga z tego co czytałem w wielu Izbach powinno być sporo takich "oszczędności". Szkoda tylko że kosztem ludzi z doświadczeniem, których nikt nie docenił (ale to już inna bajka).

za niecałe 1.5k PLN młodzi też nie będą pracować przez 3 lata
 
hmn... chyba co niektórym brakuje obiektywizmu :D
jedna strona medal to utrzymać doświadczonych pracowników.... ale UWAGA pracowników co maja olbrzymia wiedzę, są pomocni w kształceniu innych młodych pracowników a nie zasiedziałych ludziach co tylko potrafią "ja sie tym nigdy nie zajmowałem" albo "ci na gorze tylko wymyślają coraz to głupsze pomysły".... OTWARTY UMYSŁ ! - tylko o to proszę.
ale trzeba tez pamiętać o młodych ludziach co przyszli tu pracować (pewnie w przekonaniu z IC jest poważna firma gdzie można coś osiągnąć).
Wynagrodzenie 1100 ? 5 lat temu to było mało... a dziś? to brzmi jak tragikomedia...
W ogole w IC panuje zasada "etatow" a nie ludzi. Nie dostrzegłem jakiegoś obiektywizmu w "nagradzaniu" tych co robią więcej niż muszą? a co gorsza totalnie nie ma "karania" nierobów z 4 lewymi kończynami...
tylko prosze nie piszcie mi ze "stary" pracownik to lepszy pracownik bo wg mnie jednemu wystarczy rok drugiemu nie wystarczy 20 lat...
 
Back
Do góry