• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

podwyżek nie będzie

N

Nie zarejestrowany

Gość
Minister obrony narodowej Bogdan Klich nie wystąpi do prezydenta o podniesienie w przyszłym roku wskaźnika uposażeń dla żołnierzy zawodowych. Jak wyjaśnił, wskaźnik nie będzie zwiększony w żadnej ze służb mundurowych.

Uposażenia w "mundurówce" oblicza się za pomocą tzw. wskaźnika wielokrotności kwoty bazowej. Obecnie w policji i służbie więziennej wynosi on 2,65, straży granicznej - 2,67, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służbie Kontrwywiadu Wojskowego - 3,40, Agencji Wywiadu i Służbie Wywiadu Wojskowego - 3,81. Wojskowy wskaźnik 2,60 należy do najniższych; mniej korzystny (2,59) obowiązuje jedynie w państwowej straży pożarnej.

- Żadna ze służb mundurowych nie będzie miała podniesionego wskaźnika!

I wszystko jasne
 
czyli mamy szanse bo nie podlegamy pod MSWiA i nie jesteśmy służbą mundurową :)...
I wszystko jasne[/QUOTE]
 
czyli mamy szanse bo nie podlegamy pod MSWiA i nie jesteśmy służbą mundurową :)...
I wszystko jasne
[/QUOTE]

Jak nie, jak tak! Zapytaj pana pułkownika Kapicę, na czym nosisz pagony... Czy na garniturku???
Do jeba..a i słuchania rozkazów jesteś mundurowy,a do nagród, to jedynie funkcjonariuszem administracji publicznej.
 
p.o oficera

Tak się kuźwa zastanawiam, jeśli robiłam dotychczas robotę za oficera, a nie zasługiwałam (na awans dla wybrańców = na podwyżkę płacy), bo w/g interpretacji Dyrektora Smogorzewskiego nie dane mi było wejść do tego korpusu, to chyba teraz mogę już z czystym sumieniem wrzucić na luz i wyłącznie symulować pracę?
O... dziękuje Ci SSC za tą piękną reformę!
 
Tak się kuźwa zastanawiam, jeśli robiłam dotychczas robotę za oficera, a nie zasługiwałam (na awans dla wybrańców = na podwyżkę płacy), bo w/g interpretacji Dyrektora Smogorzewskiego nie dane mi było wejść do tego korpusu, to chyba teraz mogę już z czystym sumieniem wrzucić na luz i wyłącznie symulować pracę?
O... dziękuje Ci SSC za tą piękną reformę!



Nic dodać,Nic ując!,zapomniano dopisać w tej interpretacji, że niedorobiony oficer powinien sam podejmować decyzje,a nie wysługiwać się robolami,oraz wprowadzić zakaz interesowania się prywatnym życiem swoich podwładnych,kto z kim śpi???? albo nie śpi??? Krakus ze Ślązaczką, czy na odwrót, może Krakus z Krakusem????,nic mu do tego,wara od prywatności !!!O q... , ale oficerowie????śmiech na sali))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 
czyli mamy szanse bo nie podlegamy pod MSWiA i nie jesteśmy służbą mundurową :)...
I wszystko jasne
[/QUOTE]
Dlaczego wy ciągle na tym forum dyskutujecie o tym, czy jesteście służbą mundurową czy nie. Uważacie, że jesteście "tylko" umundurowani". Jeśli taki podział przyjąć to my w SG też nie jesteśmy służbą mundurową. Zapis w ustawie jest jasny:
USTAWA
z dnia 12 października 1990 r.
o Straży Granicznej)

Rozdział 1
Przepisy ogólne
Art. 1. 1. Do ochrony granicy państwowej na lądzie i na morzu oraz kontroli ruchu granicznego tworzy się jednolitą umundurowaną i uzbrojoną formację — Straż Graniczną.

Podobny zapis jest w ustawie o Policji a także w ustawie o Służbie Celnej.

Pozdrawiam umundurowanych.

P.S. A tak w ogóle to Instytucje bezpieczeństwa narodowego w RP dzielą się na: siły zbrojne (mundurowe) i formacje policyjne i zabezpieczające m.in SG i Słuzba Celna) (umundurowane). Są też oczywiście służby specjalne (ale one raczej nie mają mundurów).
 
"
...Dlaczego wy ciągle na tym forum dyskutujecie o tym, czy jesteście służbą mundurową czy nie. Uważacie, że jesteście "tylko" umundurowani". Jeśli taki podział przyjąć to my w SG też nie jesteśmy służbą mundurową. Zapis w ustawie jest jasny:
USTAWA
z dnia 12 października 1990 r.
o Straży Granicznej)

Rozdział 1
Przepisy ogólne
Art. 1. 1. Do ochrony granicy państwowej na lądzie i na morzu oraz kontroli ruchu granicznego tworzy się jednolitą umundurowaną i uzbrojoną formację — Straż Graniczną.

Podobny zapis jest w ustawie o Policji a także w ustawie o Służbie Celnej.

Pozdrawiam umundurowanych.

P.S. A tak w ogóle to Instytucje bezpieczeństwa narodowego w RP dzielą się na: siły zbrojne (mundurowe) i formacje policyjne i zabezpieczające m.in SG i Słuzba Celna) (umundurowane). Są też oczywiście służby specjalne (ale one raczej nie mają mundurów).
..." [/QUOTE]

Miraj, Twoja troska o moją-naszą formację jest zniewalająca.A może tak wykażesz więcej własnej inicjatywy i poczytasz o zasadniczych róznicach między SC a SG. A jesli szukanie w przepisach sprawi Ci ból, to proponuję wejść na forum SG - tam koledzy po fachu udzielą Ci wyczerpujących informacji umundurowany funkcjonariuszu
 
Naszą rolą jako SC,jest dopominanie się o obiecane przywileje z przed 10 lat i z roku 2008,wygłoszone przez Premiera RP Pana Donalda Tuska.Ubiegły rok był czasem obietnic, które miały zostać zrealizowane w nowej ustawie-ustawie modernizacyjnej.Niestety,jest jak jest,myślę, że nie zapomnieliśmy o tym i za wszelką cenę będziemy przypominać politykom o naszych oczekiwaniach związanych ze służbą celną.Argumenty przemawiają na naszą korzyść,nie można zadowolić się tym co jest,bo nawet nie są to przywileje pracowników administracji państwowej czy samorządowej.
Z tego co pamiętam,obiecany wskażnik dla SC miał wynosić 2.5, niższy niż obowiązujący w Straży Pożarnej.Dla Państwa jako Państwa jesteśmy na marginesie,ale jako Służba od wpływu pieniędzy do budżetu - najważniejsza.
 
Nic dodać,Nic ując!,zapomniano dopisać w tej interpretacji, że niedorobiony oficer powinien sam podejmować decyzje,a nie wysługiwać się robolami .......

Strzał w dziesiątkę !!! Skąd my to znamy. " Jakie pani/pan widzi rozwiązanie. Co państwo proponują? - rzecze naczelnik/kierownik do pracownika. Może by tak oficerowie sami główką ruszyli ?
Inna bajka to sekcyjni, robiący na konto w tych frajerów w roli obozowych kapo. Za ochłapy z pańskiego stołu dają się tak bydlić. Wstyd!
 
Back
Do góry