• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Po co funkcjonariusze?

Robozoll

Użytkownik
Dołączył
29 Listopad 2006
Posty
350
Punkty reakcji
0
Miasto
Nadmorskie miasto z tramwajami
No właśnie! Po co? No po to żeby pobierali należności celno-podatkowe. Żeby obejmowali towary procedurami celnymi zgodnie ze zgłoszeniem celnym. Żeby dokonywali innych czynności w ramch kontroli i dozoru celnego. Ale czy wszyscy to robią? No nie. Na przykład Pani w kadrach, albo Pan w logistyce. Albo Pan/i w kancelarii. A to też funkcjonariusze. Fajnie, tylko po co? Ktoś powie - "OK, dziś kancelaria/logistyka/kadry* (*nie potrzebne skreślić), a jutro to może być Oddział Celny. I co? Nie funkcjonariusz nie może być odprawiaczem" Prawda. Ale co Pan/i z kancelarii/logistyki/kadr* (*właściwe zaznaczyć) będzie robić w Oddziale? Z kilkunastoletnim stażem w tych komórkach.
Jest mnóstwo stanowisk (o stanowiskach i stopniach później), gdzie nie muszą pracować funkcjonariusze. Z powodzeniem mogą to być pracownicy cywilni. Ktoś zapyta - "A tajemnica służbowa?" A w innych urzędach państwowych to nie obowiazuje tajemnica służbowa? Tak samo! Kto wie czy nie bardziej.
No dobra, powiedzmy że mam rację, ale po co takie zmiany? O co tu chodzi? Jak nie wiadomo o co, to znaczy że chodzi o pieniądze. Sądzę że z kasy MF-u wydawane byłyby inne pieniądze na funkcjuszy, a inne na cywibandę. Dla nich i dla funkcjuszy byłoby więcej. Funkcjusz by na tym skorzystali i cywile. Zarobki poszłyby w górę! Prawie do poziomu Unijnego! Byłoby dużo lepiej, ale właśnie coś mnie obudziło i przerwało ten piekny sen...
 
wielcy funkcjonariusze

dobrze, że się obudziłeś dzisiaj bo jutro mogłeś obudzić się w kadrach\logistyce\ archiwum możesz sobie wybrać. Jak się tam obudzisz to napiszesz swoje wrażenia i określisz co do cywilbandy lub funkcjonariusza. Punkt widzenia itd.... :oops:
 
ROBOZOL ma rację to sa stanowiska cywilne ci ludzie nie ponosza żadnej odpowiedzialności za pobór należności i Oni musza być pracownikami cywilnymi tak jakw wojsku i policji tak byc powinno i po co im mudnorófka
 
Re: wielcy funkcjonariusze

to ja napisał:
dobrze, że się obudziłeś dzisiaj bo jutro mogłeś obudzić się w kadrach\logistyce\ archiwum możesz sobie wybrać. Jak się tam obudzisz to napiszesz swoje wrażenia i określisz co do cywilbandy lub funkcjonariusza. Punkt widzenia itd.... :oops:

A skąd Ty wiesz czy ja już gdzieś tu nie pracuję? A wogóle to o co Ci chodzi?

Robozoll
 
Myślę, że zanim skrytykujemy Robozolla przydałaby się chwila namysłu. Chłodnego spojrzenia. Hm?? W tym cos jest. Pomyślcie!! Ilu pracuje przy "produkcji" na oddziałach, a jaka czapa nad tym wszystkim wisi. Nie mam osobiście nic do funkcjonariuszy tzw. biurowych bo mają co robić. Tylko czy faktycznie w ...............mundurach :?: :?: :?:
 
oni są po o żeby spokojnie dopracować emerytury

A o to, że wszyscy albo prawie wszyscy pracownicy biurowi wcześniej pracowali przy poborze należnosci, czy to ma działać funkcjonariusz zrobił swoje a teraz kopa. Proszę bardzo nowych przyjmowanych do pracy, do biura można przyjmować na stanowiska cywilne,ale tych, którzy lata przepracowali przy odprawach zostawmy w spokoju.
A wogóle strasznieś chłopie nerwowy. :roll:
 
Widzę ,że chcecie poróżnić bardzi izbę z oddziłami, nie o to chodzi.Uważam ,że całkiem ma racje człowiek , który chiałby aby w cle pracowali cywile. Spójrzcie na to trzeźwo , zarówno w izbie , urzędzie jak i oddziale są stanowiska nam których nie muszą pracować funkcjonariusze nie ujmująć nikomu - prawda jest zawsze gorzka ale tam mogłoby być.
 
Funkcjonariusze z izby więcej szacunku dla nas z oddziłów , nie traktujcie nas jak intruzów ,bo tak się tam czujemy, tym bezczelnym życzę stanąć z drugiej strony to zobaczą jak to jest miło , może w końcu ktoś zrobi z tym porządek bo się nie dobrze robi jak mamy z czymś jachać na izbę. Gdyby nie te oddziały was by nie było , nie myli się ten kto nie pracuje!!!
 
Fukcjusze i cywile

No ładnie! Tak myślałem, tylko parę osób wie, jaka jest moja intencja poruszając taki temat. Otóż! I żeby to wszczyscy dokładnie przeczytali! Nie chcę poróżnić tych z terenu z tymi z Izby! Wiem dokładnie jak to jest, bo kilkanaście lat pracowałem w Oddziale, przy odprawach, od jakiegoś czasu jestem w Izbie. I zganijcie co zauważyłem? Tak naprawdę nie ma żadnej różnicy! I tu i w Oddziałach trzeba pracować najlepiej jak tylko można, nikt nam nie będzie płacił jakichkolwiek pieniędzy za fuszerkę. Jak ktoś jeszcze tego nie zrozumiał, to niech biegusiem szuka innej pracy! Ja nie zamierzam odchodzić z S.C. Oczywiście charakter pracy różni się zasadniczo! Ale to jest właśnie najmocniejszy argument za tym, że potrzebny jest korpus cywilny w S.C. który będzie wspomagać funkcjonariuszy bezpośrednio odpowiedzialnych za pobór należności! I cywile powinni zarabiać bardzo dobrze, a funkcjusze jeszcze lepiej.
 
Back
Do góry