• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Płatne nadgodziny

Stalker2

Nowy użytkownik
Dołączył
15 Listopad 2007
Posty
164
Punkty reakcji
0
Czy wiadomo coś na temat nadgodzin???
Czy już są płatne ewentualnie od kiedy będą nam za nie płacić, no i ile???
Bo obiecywano nam że od tego roku będą płatne a tu ani widu ani słychu :confused:
 
Zapomnij!To był kit!Zresztą jak wiele innych.Nie ma płatnych nadgodzin a te nadgodziny będą do odebrania po wakacjach,bo w tym czasie jest najwięcej urlopów.
 
K.P. mówi żo odbioru godzin nadliczbowych należy dodonać w okresie rozliczeniowym.zaległe godziny ulegają kasacji po 3- latach.
 
znowu sobie w ciula poleciał ktoś z nami. ja dużo nie mam, ale znam takich co i ponad setka pooooszła..... przykre....
 
Stalker2

Dziecko drogie - płatne nadgodziny, nie rozśmieszaj ludzi. Musisz odebrać stare, nowe nadgodziny, a dopiero "płatne" będą nowe nadgodziny. Czyżbyś się dopiero urodził? Gdzie takich naiwniaków produkują?
Pozdrawiam.
 
Ja tylko trzymam się publicznie składanych obietnic. SSC w temacie Dialog z SSC napisał:
"Rozporządzenie pewnie wejdzie w życie w lipcu. Nadgodziny będą wypłacane zgodnie z naliczeniem od stycznia funkcjonariuszom z OC, GM, SNP wg zasad zapisanych w rozporządzeniu, jeżeli nie będą mogli odebrać wolnego za nadgodziny (o tym decyduje dyrektor). Projekt rozporządzenia jest na BIP.
jk"

Więc cierpliwie czekam na spełnienie obietnic :)
(mam nadzieje że się doczekam)
Pozdrawiam
 
Coś mi się o uszy obiło, że mają płacić (ryczałtem) 18 zł. za nadgodzinę. Oczywiście kwota brutto - więc jej wysokość to żadna łaska
foch.gif

A swoją drogą ciekawe jaki przepis prawa skłoni ich do takiego ruchu - ja nie znajduję żadnego
scenic.gif
 
Minister w (swoim poście) wyjaśnia że nie był świadomy że nie moze dać każdemu 18 zł. i powołuje nowe przepisy rozporządzenia MF które może wejdą a może nie i jak je czytam to do końca nie rozumiem czy to ma być dodatek czy też stawka godzinowa wyliczona z uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami - masło maślane:confused:

I znów pojawia się pytanie a co z zaległymi godzinami które powinny być wypłacone zgodnie z KP?? Oczywiście nie będą bo za dużo budżet by stracił a i po co by tworzyć nowe przepisy w tej materii:confused:
 
Faktycznie nie do końca byłem świadom tych regulacji. Ale nie będzie tak jak w przypadku pracownikow i kodeksu pracy, bo stosunek słuzby nie jest regulowany KP, a KP stosuje się tylko tam, gdzie nie ma naszych regulacji. Oto wyciąg z projektu rozporzadzenia MF:

„§ 9a. 1. Z tytułu wykonywania zadań słuŜbowych w komórkach organizacyjnych zgłoszeń

celnych, zwalczania przestępczości oraz szczególnego nadzoru podatkowego
w przedłuŜonym czasie słuŜby, funkcjonariuszowi przysługuje dodatek specjalny, jeŜeli nie
został mu udzielony czas wolny od słuŜby lub nie został mu przyznany dodatek specjalny z
tytułu okresowego zwiększenia obowiązków słuŜbowych, o którym mowa w § 9 ust. 1 pkt 1.
2. Dodatek specjalny z tytułu, o którym mowa w ust. 1, przyznaje się na wniosek
funkcjonariusza za kaŜdą rozpoczętą godzinę przedłuŜonego czasu słuŜby. Kwotę godzinowej stawki przedłuŜonego czasu słuŜby oblicza się dzieląc miesięczną stawkę uposaŜenia zasadniczego wraz z dodatkiem za stopień słuŜbowy i wieloletnią słuŜbę przez liczbę godzin słuŜby przypadających w miesiącu, w którym funkcjonariusz pełnił słuŜbę w przedłuŜonym czasie słuŜby.

A więc nie będzie to ryczałt taki sam dla wszystkich, ale dodatek godzinowy wyliczany z wynagrodzenia konkretnego funkcjonariusza. A więc stawka ryczałtowa za godzinę nadliczbową dla konkretnej osoby.
jk​

http://www.celnicy.pl/showthread.php?p=57908#post57908
 
Ostatnia edycja:
Rozporządzenia w sprawie nadgodzin jeszcze nie ma. Dotyczyć ono będzie tylko funkcjonariuszy celnych z granicy, sznp., grup mobilnych.
 
A cywile??

A cywile niech o forsie zapomną - zgodnie z kodeksem pracy otrzymają wolne w wymiarze godzina za godzinę.
 
Back
Do góry