• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Piwo

L

Laguna

Gość
Cześć. Czy któś mółby mi udzielić informacji na temat ograniczeń ilościowych w przypadku przywozu przez podróżnego PIWA z Ukrainy? z góry dziękuję
 
piwo

przywóz w ramach limitu wartości 175 E pod warunkiem, że nie wskazuje na przeznaczenie do działalności gospodarczej
 
obawiam się że nie masz racji.towary akcyzowe nie wchodzą do puli 175 euro.pozdrawiam.obowiązują tylko normy ilościowe ale w tej chwili nie mam rozporządzenia ze sobą a nie chciałbym fantazjować i podawać konkretne liczby.pozdrawiam
 
Takie sprawy to czerwona książeczka celnika. Powinien bez zająknięcia znać wszelkie normy, daty imienin kierowników, naczelników, dyrektorów i sekretarek.
Przy okazji przejrzałem informacje na ten temat na naszej stronie internetowej.(http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/dokument.php?dzial=525&id=47196). Żenada. Informacje niepełne, z zastosowaniem modnego kiedyś w rzepinie i/lub (banany, gdyby ktoś nie był zorientowany). Niedawno na corintii ukazał się artykuł informujący-po raz kolejnu błędnie, że możemy wywieżć do UE 800 szt. papierosów. Przecież zrobienie DOBREJ zakładki na stronie SŁUŻBY CELNEJ nie jest sprawą trudną, więc dlaczego nie ma tam wszystkich informacji. Podobno nieznajomość prawa szkodzi, a co powiedzieć, gdy prawidłowych informacji nie potrafią udzielić nasi Przedstawiciele. Zadajcie sobie pytanie, czy potraficie odpowiedzieć na ulicy ile można i czego przywieźć z UE lub spoza UE.
 
Back
Do góry