• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Paragraf 19 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW1) z dnia 31 grudnia 2019 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów...

Rafal91pl

Nowy użytkownik
Dołączył
7 Październik 2019
Posty
9
Punkty reakcji
2
Witajcie, mam taką sytuację. W zeszłym roku aplikowałem do pewnego IAS. Moje postępowanie zakończyło się na zaliczonej z wynikiem koło 6 pkt. rozmowy kwalifikacyjnej, zostałem wskazany na loscie, o której mowa w par. 16 ust. 6 w/w rozporządzenia, lecz nie wystarczyło etatów. Wyniki rozmowy kwalifikacyjnej były ogłoszone 8 listopada 2019 r. Obecnie 25 czerwca 2020 r. ukazała się nowa informacja z terminem do początku lipca, aby złożyć kwity. Z IAS otrzymałem informację, że prócz kwestionariusza trzeba złożyć dokumenty, o których mowa w par 2 ust. 1 pkt. 5 rozporządzenia - potwierdzające wykształcenie i kwalifikację oraz, że czeka mnie ponownie rozmowa kwalifikacyjna, pomimo, że par. 19 w/w. rozporządzenia wskazuje, że pkt. 5 art. 153 Ustawy o KAS - czyli rozmowa kwalifikacyjna również zaliczona jest z poprzedniego postępowania. O co tu chodzi? Rozporządzenie swoje, a praktyka swoje?
 
Witajcie, mam taką sytuację. W zeszłym roku aplikowałem do pewnego IAS. Moje postępowanie zakończyło się na zaliczonej z wynikiem koło 6 pkt. rozmowy kwalifikacyjnej, zostałem wskazany na loscie, o której mowa w par. 16 ust. 6 w/w rozporządzenia, lecz nie wystarczyło etatów. Wyniki rozmowy kwalifikacyjnej były ogłoszone 8 listopada 2019 r. Obecnie 25 czerwca 2020 r. ukazała się nowa informacja z terminem do początku lipca, aby złożyć kwity. Z IAS otrzymałem informację, że prócz kwestionariusza trzeba złożyć dokumenty, o których mowa w par 2 ust. 1 pkt. 5 rozporządzenia - potwierdzające wykształcenie i kwalifikację oraz, że czeka mnie ponownie rozmowa kwalifikacyjna, pomimo, że par. 19 w/w. rozporządzenia wskazuje, że pkt. 5 art. 153 Ustawy o KAS - czyli rozmowa kwalifikacyjna również zaliczona jest z poprzedniego postępowania. O co tu chodzi? Rozporządzenie swoje, a praktyka swoje?
Rozporządzenie rozporządzeniem A praktyka jest taka że uciekaj z KAS do innych Służb ( o ile masz taką możliwość chyba że wyodrębnią jako niezależną Służbę Celną czy też Służbę Celno-Skrbową z ludźmi z UKS- wtedy się zastanów ) . Jeżeli tego nie zrobisz wpadniesz pod maszynę skarbówki z ich chorymi systemami chorą logiką myślenia i przełożonymi na poziomie IAS którzy nas nie rozumieją. O ile na poziomie UCS ozumieją to wyżej już nie. Często na forach piszą skrót zamiast UCS to USC.... Chyba mają na myśli Urząd Stanu Cywilnego. Żenada.
 
Poprzedni nabór na młodszego specjalistę, obecnie brak takiej informacji, ale rozporządzenie w par 19 nie mówi o tym samym stanowisku tylko ponownym naborze w tej samej jednostce. No chyba, że MF napisał te rozporządzenie tylko po to, żeby było na papierze a nie stosowane.
 
Back
Do góry