• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Panie Siwy kiedy w końcu Izby wewnętrzne i OC ruszą

Przecież "ruszyło" już tyle izb.
Wymienię:
Szczecin, B-B, Opole, Wrocław, Gdynia, W-wa, Kraków, Poznań

I CO ???
Pytanie w temacie zostało chyba źle postawione?
 
co ruszyło w oddziałach wewnetrznych? Powiesił pan flagę i to jest protest . Jaja sobie robicie ze wschodu panie Siwy . Wstyd.
 
Robimy dokadnie to samo co sygnatariusze PB, którzy ogłosili akcję.
08-09.11. odbywa się w końcu RF. Zachowanie przewodniczącej na ostatnim posiedzeniu KW nie napawa optymizmem, wstrzymała się od głosu i wyszła w trakcie gdy postawiono i dyskutowano wniosek o rekomendację Radzie ogólnopolskiej i rzeczywistej akcji.
Ale zobaczymy jak będzie na RF. Póki co wszystko wskazuje na to, że Fołta robi wszystko, aby protest wyhamować i aby czasami się nie rozwinął.
 
To, że RF jest tak późno to nie jest moja wina ani innych ZZ zrzeszonych w Federacji. Wręcz przeciwnie, posiedzenia zarówno KW jak i RF zostały wymuszone na Fołcie. Gdyby nie było interwencji członkow KW oraz niektórych ZOZ, przewodnicząca nie zwołała by posiedzenia wcale.
Odrębną kwestią jest, że RF należało zwołać np. dwa tyg. przed ogłoszeniem akcji. Spokojnie w trybie statutowym zwykłym można było to zrobić. Prerogatywy w tym zakresie ma jednak przewodniczący Federacji. Teraz widać, że przewodn. nie chciała precyzyjnej, ogólnopolskiej koordynacji akcji, za co mam nadzieję zostanie pociągnięta do odpowiedzialności na RF.[/b]
 
Już się zaczyna...............i to jest właśnie ta nasza jedność zawodowa. Przecież to normalne że o "granicy wschodniej" będzie się więcej mówiono i pisano niż o urzędach wewnętrznych czy zachodnich. To na wschodzie jest GRANICA UNI i to właśnie Unia musi zauważyć NASZ problem i nasze głodowe dochody. Żadnego gościa w Brukseli nie będzie to obchodziło że np. w Słupsku czy Toruniu ktoś czeka na odprawę jeden lub dwa dni bo trzeba trzymać się ściśle procedury i robić wszystko szczególnie dokładnie, ale jak już będzie chodziło o jakiś towar który wysłał do Rosji jakiś eksporter z Niemiec lub Francji to może już "zaboleć"! Ludzie jest Nas tylko 14.500 także jeżeli nie będziemy działać razem i wzajemnie się wspierać to już PO NAS! I jeszcze jedno naprawdę współczuje Naszym kolegom i koleżankom ze "Ściany Wschodniej" (a znam ich sporo), bo to Oni w obecnej sytuacji są Nasza "I linia frontu". I jeszcze prośba do dziennikarzy.......zacznijcie wreszcie poważnie traktować Celników, a nie tylko Nas oczerniać i drwiąco pytać cyt." to do kiedy potrwa ta wasza Akcja". Taka jest prawda - DO SKUTKU, bo gdybyście zarabiali tyle co Nasi najmłodsi pracownicy - tj. 1200 zł netto na rękę a "nieco" starsi z 17 letni stażem 2200 zł netto ( w tym 380 zł wysługi i 350 dodatek za stopień) też byście byli sfrustrowani taką sytuacja zarobkową mając zarazem tyle obowiązków, zadań, cały czas straszenia postępowaniem dyscyplinarnym nawet za błache przewinięcia i z każdej strony rzucane kłody i wyzwiska pod naszym adresem........fajnie nie?
 
Anonymous napisał:
08-09.11 już dawno nie będzie protestu!
sygnotariuszami Porozumienia Białostackiego sa równiez zwykli celnicy z Medyki,Korczowej,Krościenka i innych przejśc na wschodzie z tym że nieoni podpisywali to porozumienie ale ich przedstawiciele ale Ci zwykli celnicy a nie działacze związkowi prowadzą akcje na granicy poniżani przez podróżnych,szykanowani przez kierownictwo,opluwani w prasie - jak Panu nie wstyd Panie Sławku
 
Nie rozumiem. Przecież pisałem już, że to, iż RF jest tak późno, tzn. dopiero w dniach 08-09.11. to nie jest moja wina ani też innych ZZ zrzeszonych w Federacji. Wręcz przeciwnie, posiedzenia zarówno KW jak i RF zostały wymuszone na Fołcie. Gdyby nie działania członków KW i ZOZ tych posiedzeń nie byłoby w ogóle.

Natomiast jaki przebieg będzie miało posiedzenie RF tego nie jestem w stanie przewidzieć. Póki co, rekomendowaliśmy podjęcie ogólnopolskiego protestu, niestety przy przedziwnym, histerycznym wręcz zachowaniu przewodniczącej, która w tej sprawie wstrzymała się od głosu i wyszła z posiedzenia KW.
 
strajk

niestety, ale i Ty Sławku nas rozczarowałeś ....!!!!!!!!! Kiedyś ktoś powiedział , że w Polsce będzie normalnie jak wymrze 3 skażone pokolenia .... !!!!!
 
OCDK napisał:
Popieram przedmówce Nikt kto nie był na "froncie" zimą przy minus 25-30 lub plus 30-35 latem nie zrozumie
-dlatego już dawno powinniśmy mieć swój własny związek zawodowy-nie jakieś federacje ,zrzeszenia z dziesiątkami funkcyjnych działaczy ale zwykły związek który będzie dbał o nas z granic.
 
Kas-ie proszę o jakieś uzasanienia, abym mógł odnieś się do tego co napisałeś. Oczywiście, że nie mam pełnej wiedzy na temat służby na granicy wschodniej, ale na granicy południowej trochę swego czasu odsłużyłem.
 
Panie Siwy po prostu nic nie robicie tylko czekacie kiedy protest się skończy i wtedy zwalicie całą winę na Fołtę. Pan jako zastępca powinien już dawno dążyć do jej odwołania . Proponuję , by wziął Pan urlop na żądanie i przyjechał na wschód i zobaczył co zostało z tego protestu ale wątpię czy miałby Pan odwagę .
 
Back
Do góry