• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Oszczędności:)

schweps

Użytkownik
Dołączył
9 Kwiecień 2008
Posty
157
Punkty reakcji
0
Chodzą słuchy o likwidacji IC Rzepin.Ciekawe na ile jest to plotka a ile w niej jest prawdy.Oprócz Rzepina wspomina się jeszcze o trzech innych Izbach.
Zastanawiające jest to jakie roszady personalne zostaną poczynione.Wielu już obawia się o swoje stołki bo gdzie ich przeniosą jak nigdzie ich nie chcą.
Drwiono z niemieckich celników ale to oni przynoszą zyski dla budżetu swojego państwa a nasi celnicy tylko wstyd:))))
Wielu będzie bacznie obserwować upadek tej Izby z pewną dozą radości.
 
http://www.celnicy.pl/showthread.php?p=80092#post80092

Na ww. pismo nie otrzymaliśmy wciąż odpowiedzi.

Uprzejmie informuję, że wraz z innymi Związkami rozmawaiłem z Panem Kapicą o planach dot. zmiany struktury organizacyjnej w dniu 23.02.
Pan Minister Kapica potwierdził, że nie widzi za bardzo uzasadnienia dla sensu istnienia niektórych izb od samego początku ich powołania. Przy czym nie określił jakie izby ma na myśli.
Poinformował, że wg niego w niektórych izbach jest nadbudowa. Nie określił dokładnie, w których.
Poinformował, że nie trwają prace nad zmianą struktury organizacyjnej, ale trwają analizy.

Ps.
Nie uzyskaliśmy wyjaśnienia czym dokładnie róznią się prace od analiz.
 
A jednak potwierdziły się przypuszczenia o likwidacji IC Rzepin.Realny termin likwidacji to 1 lipca tego roku.Cała IC przechodzi pod rządy IC Szczecin.Oczywiście nikt nie straci pracy ale ile władza ma mozliwości.Pewnie niebawem zaczną się roszady na stołkach.
Wielu pewnie ma już miękkie nóżki:)))))
Ciekaw jestem co na to sam szef ZZ p.Jacek???Co teraz będzie obiecywał swoim owieczkom???
Życzę powodzenia....
 
A jednak potwierdziły się przypuszczenia o likwidacji IC Rzepin.Realny termin likwidacji to 1 lipca tego roku.Cała IC przechodzi pod rządy IC Szczecin.Oczywiście nikt nie straci pracy ale ile władza ma mozliwości.Pewnie niebawem zaczną się roszady na stołkach.
Wielu pewnie ma już miękkie nóżki:)))))
Ciekaw jestem co na to sam szef ZZ p.Jacek???Co teraz będzie obiecywał swoim owieczkom???
Życzę powodzenia....

Mój drogi będzie tak jak w trakcie alokacji w latach 2003-2005 Ci co mają plecy to zostaną, Ci co ich nie mają otrzymają propozycję pracy na wschodzie. :(
Zapewne już niektórzy tworzą listy dla tych którzy zagrzeją miejsca w ogólnopolskim magazynie mundurowym, kto zostanie w UC . . .
Każdy ma swoją listę . . .:cool:
 
Mój drogi będzie tak jak w trakcie alokacji w latach 2003-2005 Ci co mają plecy to zostaną, Ci co ich nie mają otrzymają propozycję pracy na wschodzie. :(
Zapewne już niektórzy tworzą listy dla tych którzy zagrzeją miejsca w ogólnopolskim magazynie mundurowym, kto zostanie w UC . . .
Każdy ma swoją listę . . .:cool:


Myślę, że będzie ciekawiej niż podczas alokacji i pewnie stawki na możliwość pozostania na miejscu wzrosną:)))))Wiadomo, że znajdzie się cała banda merytorycznych, którzy będą chcieli pozostać za wszelką cenę.Jednak to jest likwidacja zakładu pracy i nie będą brane już przypadkowe ciąże jak przy alokacji.
Może to zabrzmi dziwnie ale chciałbym wielu z tych merytorycznych którzy pozostali przy alokacji zobaczyć jak ich umiejętności przydadzą się na wschodzie:)pod wodzą szefa ZZ.
 
Może to zabrzmi dziwnie ale chciałbym wielu z tych merytorycznych którzy pozostali przy alokacji zobaczyć jak ich umiejętności przydadzą się na wschodzie:)pod wodzą szefa ZZ.

To nie brzmi dziwnie. To jest normalne.
Nie Ty jeden chciałbyś to zobaczyć :D
 
do swcheps

To nie jest likwidacja zakładu pracy, tylko likwidacja jednostki organizacyjnej (art. 96 ustawy o SC). Pamiętaj, że nas w pierwszej kolejności wiąże ustawa w dalszej w sprawie nieuregulowanych dopiero KP. W związku z tym przy ewentualnych alokacjach obowiązuje art 91 tejże (tzn. osobami mającymi prawo odmowy są m.in właśnie kobiety w ciąży) Odsyłam do ustawy.
 
Łączenia izb były już przećwiczone (ze skutkiem pozytywnym dla rządzących) już w 2003r. Co, jak co, ale błedów to oni przy obecnych łączeniach nie popełnią...
 
To nie jest likwidacja zakładu pracy, tylko likwidacja jednostki organizacyjnej (art. 96 ustawy o SC). Pamiętaj, że nas w pierwszej kolejności wiąże ustawa w dalszej w sprawie nieuregulowanych dopiero KP. W związku z tym przy ewentualnych alokacjach obowiązuje art 91 tejże (tzn. osobami mającymi prawo odmowy są m.in właśnie kobiety w ciąży) Odsyłam do ustawy.

przyrost naturalny ponownie może się zwiększyć:D

odnośnie art.91 to w przypadku likwidacji jednostki organizacyjnej nie będzie przeniesienia, tylko propozycja służby na podstawie art.96 i albo komuś to pasuje, albo nie, nawet 91 nie pomoże (przez 6 miesięcy gwarantowana jest dotychczasowa pensja, a później adekwatnie do wykonywanych czynności), przecież w Szczecinie też można pracować, nie musi to byc od razu wschód.

Nie bójcie się, intrastat i obsługa systemów ogólnopolskich zapewni pracę, no może nie na stanowiskach kierowniczych, ale zawsze lepsze to niż wschód.

Ludzie, trochę pokory, w Rzepinie jest więcej kadry na poziomie zarządzczym niż w takich potężnych izbach jak Przemyśl, Biała Podlaska, Olsztyn i prawie tyle samo co w Poznaniu.

Z drugiej strony w najbliższym czasie potrzebnych będzie 320 funkcjonariuszy na nowo otwieranych przejściach granicznych, a z próżnego i Salomon nie naleje.

http://zz.celnicy.pl/upload/art401/79113ad5.doc

PS taki niby niewinny art.96, któż by przypuszczał, że tak szybko będzie stosowany:), może niedługo odczujemy inne zapisy ustawy.

PSII Mam nadzieję, że wreszcie zostanie zrobiony porządek z osobami mogącymi odejść od kilku lat na emerytury, mogły odejść już przy alokacjach i wiele osób mogło nie jechać na wschód. Alternatywa: Szczecin lub emerytura, powinna naprowadzić na prawidłowe postępowanie- lepiej późno niż wcale.
 
Ostatnia edycja:
przyrost naturalny ponownie może się zwiększyć:D

odnośnie art.91 to w przypadku likwidacji jednostki organizacyjnej nie będzie przeniesienia, tylko propozycja służby na podstawie art.96 i albo komuś to pasuje, albo nie, nawet 91 nie pomoże (przez 6 miesięcy gwarantowana jest dotychczasowa pensja, a później adekwatnie do wykonywanych czynności), przecież w Szczecinie też można pracować, nie musi to byc od razu wschód.

Nie bójcie się, intrastat i obsługa systemów ogólnopolskich zapewni pracę, no może nie na stanowiskach kierowniczych, ale zawsze lepsze to niż wschód.

Ludzie, trochę pokory, w Rzepinie jest więcej kadry na poziomie zarządzczym niż w takich potężnych izbach jak Przemyśl, Biała Podlaska, Olsztyn i prawie tyle samo co w Poznaniu.

Z drugiej strony w najbliższym czasie potrzebnych będzie 320 funkcjonariuszy na nowo otwieranych przejściach granicznych, a z próżnego i Salomon nie naleje.

http://zz.celnicy.pl/upload/art401/79113ad5.doc

PS taki niby niewinny art.96, któż by przypuszczał, że tak szybko będzie stosowany:), może niedługo odczujemy inne zapisy ustawy.

PSII Mam nadzieję, że wreszcie zostanie zrobiony porządek z osobami mogącymi odejść od kilku lat na emerytury, mogły odejść już przy alokacjach i wiele osób mogło nie jechać na wschód. Alternatywa: Szczecin lub emerytura, powinna naprowadzić na prawidłowe postępowanie- lepiej późno niż wcale.

Pisząc o ciążach miałem na myśli, że teraz kobiety nie będą tak chronione jak przy alokacjach co sprawia równiejsze szanse dla innych.Co do przejścia na emerytury wielu weteranów celnictwa to jak ich nikt nie zmusi to tak łatwo nie zrezygnują z kasy jaką mają.Pazerność na 1 miejscu:)
Jabol myślisz, że ktos połakomi się na nowo otwarte przejścia.Przyjmą miejscowych z przemytniczą przeszłością.Wielu z nas którzy tam nie byli nie wie co to za praca na tym wschodzie.Z roku na rok jest jeszcze gorzej.Tam młodzież robi oszałamiającą karierę.Zolle z 15 letnim stażem na granicy to wyjątkowi weterani:))))))
Jabol widzę, że w jakiś dziwny sposób interesuje Cię los tych biednych ludzi z IC Rzepin.Czyżby jakieś osobiste związki Cię to tego zmuszają??Jak Ty się musiałeś przenosic to nikogo to nie obchodziło więc skąd ta troska.Może najwyższy czas by wielu tych merytorycznych lizusów podzieliło los alokersów.Tak mieli 5 lat laby i jakie oszczędności.Nie wspominam już o awansach jaki tam dostali.....Zobaczą jak szybka ścieżka awansu czeka ich na obczyźnie.............
 
po prostu wiem, jak to smakuje i nikomu tego samego nie życzę, czas leczy rany, kiedyś byłem bardziej radykalny.

Już teraz w Rzepnie zaczyna się targ. Zobaczymy ile byłej kadry, ekspertów będzie pracować w magazynie mundurowym:D, mam nadzieję, że po 6 miesiącach otrzymają pensje adekwatną do wykonywanych czynności, tj. i w wydziale intrastat liczącym po nowemu 155 osób.

PS To se ne wrati

Pisząc o emerytach miałem na mysli uwalnanie etatów przekazywanych później na wschód- zawsze to lepsze niż alokacje, chociaż wolałbym, aby uwolniony etat skutkował przeniesieniem alokowanych, a w ich miejsce przyjęcie nowych do służby- to byłoby optymalne rozwiązanie.
 
Powrót alokowanych do swoich izb jest raczej niemożliwy i nigdy tak sie nie stanie.Zresztą większość alokowanych albo juz sobie ułożyła sobie na nowo zycie albo została juz dawno zwolniona.Pozostała tylko mała garstka ludzi którzy by chcieli wrócić na dawne miejsca.W sytuacji gdzie po wprowadzeniu nowej ustawy i zabieraniu nam wszystkiego co sie do tej pory nam należało ciekawie jest spojrzeć na ludzi którym strach zaglada w oczeta:)))))Zacznie się walka już nie o stołki tylko o byle jakie etaty by tam pozostać.Fajna szopka się szykuje i ciekawe jakie będą teraz kryteria Dyrekcji i pana Jacka co do merytoryczności ludzi którzy będą mieli pozostać:))))))
 
Na oszczędności mam pomysł iście szatański. Im wyższy stopień oficerski, tym lepsze miejsce na liście rankingowej do wyjazdu na wschód.
Sami wówczas zrezygnują z tych swoich tłustych pensyjek i ... o to właśnie chodziło w modernizacji SC. Oszczędności nader wszystko!
 
Na oszczędności mam pomysł iście szatański. Im wyższy stopień oficerski, tym lepsze miejsce na liście rankingowej do wyjazdu na wschód.
Sami wówczas zrezygnują z tych swoich tłustych pensyjek i ... o to właśnie chodziło w modernizacji SC. Oszczędności nader wszystko!

Powiedziałabym, że boskie, gdyby nie uprzedzono, że koncepcja w zamyśle
szatańska:D
 
Powiedziałabym, że boskie, gdyby nie uprzedzono, że koncepcja w zamyśle
szatańska:D

Koncepcja szatańska:)))))

Widzę, że jeszcze mało osób pisze tu jeszcze.Czas na terapię na forum bo przecież nic tak nie cieszy jak strach w oczach "zarządców" i innych merytorycznych ludzików.Wielu nie myślało nawet o tym, że coś takiego może jeszcze ich spotkać.
To jest jak radość o poranku wśród promieni słońca.
W IC Rzepin powstaje Stowarzyszenie Brunatnych Języków.Kto bardziej i lepiej będzie to robił to może się uda pod coś podczepić choć wielu z nich już zapomniało jak to się robi.
Zobaczyć ten strach w oczach przyszłych "delegowanych"bezcenne:)))))
Wielu też jest w durnej sytuacji bo przeciez kiedyś coś za coś obiecali i co teraz będzie.Nie wywiązanie się z umowy to wielki problem.....
 
Po przeanalizowaniu danych porównawczych obu izb przyznaję, że argumentacja o połączeniu jest baaaaardzo naciągana, no chyba, że IC Szczecin za przeciętne wyniki przyłączą do IC Rzepin:D
 
Ostatnia edycja:
Po przeanalizowaniu danych porównawczych obu izb przyznaję, że argumentacja o połączeniu jest baaaaardzo naciągana, no chyba, że IC Szczecin za przeciętne wyniki przyłączą do IC Rzepin:D

A to by się Pani Dyrektor z IC Szczecin zdziwiła :D :D

Mało realne z jednego bardzo małego powodu :(
 
Po przeanalizowaniu danych porównawczych obu izb przyznaję, że argumentacja o połączeniu jest baaaaardzo naciągana, no chyba, że IC Szczecin za przeciętne wyniki przyłączą do IC Rzepin:D

tAK,Bardzo pasjonująca lektura - ciekawe, jak jutro podczas debaty sejmowej przedstawiciele MF (mam nadzieję, że sam Pan ...) wytłumaczą się z tego. Ciekawe jest również to, jak określili poziom kadry zarządczej - całe zatrudnienie w IC (łącznie z WZP). Nie wiedziałem, że mkc, kc i skc w grupach mobilnych, czy w KGZ to kadra zarządcza...- może to pomysł Pana.... na wartościowanie?
Najlepsze jest to, że pomimo tej "kreatywności" w Szczecinie poziom "kadry zarządczej" liczonej wg tych samej metodologii jest o ok. 50 osób większy - pytanie więc gdzie jest ten przerost?
Co jest rzeczywistym celem reformy? Zachęcam do pilnej lektury Komunikatu na stronie intranetowej IC Szczecin (2 akapit, 2 zdanie). Niecierpliwym wyjaśnię: "dociążenie komórek w IC....Szczecin".

"Polska to bardzo dziwny kraj", jak mawiał Zulu GUla :D:D:D
 
widzę różnicę pomiędzy załącznikiem 2 a 3, a bliższy rzeczywistej liczbie kadry zarządczej jest 2.
Dane z 3 to wywyższona najwyższość szanownej izbowości:D
http://zz.celnicy.pl/upload/art401/79113ad5.doc


większość wskaźników (nie z powyższego zestawienia, ale z porównania IC Rzepin i IC Szczecin udostępnionego przez Federację) przemawia za Rzepinem, niestety stricte kadra zarządcza (zał.2 powyższego) niestety nie. Z wielką chęcią poznałbym dane nt ilości samej kadry kierowniczej z podziałem na uc i ic w obydwu izbach, bo zał. 2 także nie został stworzony przypadkowo, tak jak wyciągnięte dane tylko o orzecznictwie.

PS proszę o zamieszczenie linku do strony zawierającej porównanie danych przedstawionych przez Federację, gdyż czytelnicy będą mogli sami wyciągnąć wnioski.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry