• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Oszczędności PD nr 1 2009

1

1maly

Gość
Witam
w związku z oszczędnościami wprowadzonymi przez naszych rządzących nieco matematyki. Dotyczy tylko ewidencjonowania rozmów telefonicznych

Uwaga:

1. 5 rozmów dziennie na 1 pracownika
2. czas wpisania danych do tabelki 1,5 min
3. 700 pracowników

5 x 1,5 x 700= 5250 min/dziennie = 87,5 h/dziennie = _*10 etatów*_

*10 etatów x średnio 4.000 zł/miesięcznie *_*= 40.000 zł

*_Taki jest koszt "uzyskania" oszczędności może rzędu 1.000 zł może
5.000 zł.

To jest tylko koszt wprowadzenia danych. Nie uwzględniłem kosztów:
obsługa przez Kadrę Kierowniczą, Komórki Kontrolne, materiały biurowe

RAZEM MOŻE BYĆ *50.000 zł może 60.000 zł *miesięcznie.

A to tylko jedna mała izdebka.
 
Bredzisz....

Po 1 - nie wiem jak ta liczba 5 rozmow na pracownika zostala wyliczona...
po 2 - chyba idiota pisalby linijke tekstu 1,5 minuty
po 3 - Jak patrzylem na niektore nasze kolezanki (koledzy tez) wiszace po kilkanascie minut na sluchawce i rozmawiajace z kolezankami albo z mezem albo z dzieckiem o ,,dupie Maryny" - to popieram to zapisywanie
po 4 - Juz sie okazalo ze tych rozmow nie jest tyle co wczesniej... kiedy nie bylo zeszytow rzeczywiscie moglo byc ich 5 na pracownika na dobe ( wiekszosc to prywatne)... teraz jest o kilka razy mniej:)
po 5 - obiektywnie jest oszczednosc na rozmowach - widac to po wpisach w ksiazki...
po 6 - ten pomysl i tak upadnie bo juz wiele razy juz to ponoc bylo przerabiane:)

Sama idea jest OK tylko metoda chyba smieszna....
 
Generalnie każdy z nas ma własny telefon komórkowy.Jak Cię stać na kartę, bądż opłatę abonamentu, to dzwoń ze swojego telefonu w sprawach prywatnych niecierpiących zwłoki.Jak chcesz odbierać prywatną pocztę przez internet, to włącz wieczorem własny komputer w domu.Czasami trzeba też wymagać "coś" od Siebie samego, a nie liczyć tylko na najbliższą okolicę.Jak mnie nie stać na kupno 100% Scotch Whiskies Bottled in Scotland - to piję oranżadę w proszku,a nie wpraszam się do sąsiada na "krzywego"!​
 
Kilka dni temu dziub mi na glebę opadł jak przyjechał gościu z Łodzi i cały refeart przeszkolił. W życiu coś takiego się nie zdarzyło gdyż zawsze to całe refaraty zapierdzielały do Łodzi (płatne delegacje) na nauke - a tu masz... oszczędności
clapping.gif
Ciekawy jeszcze jestem czy z badaniami lekarskimi będzie podobnie czy też w dalszym ciągu z refearatów terenowych do Łodzi będziemy zapitalać?? Oczywiście rozsądek podpowiada że nie, ale rozsądek nie zawsze zwycięża
th_laie_59.gif
 
Back
Do góry