• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

opłata celna płyty DVD

N

Nie zarejestrowany

Gość
Witam,

Zakupiłam w sklepie internetowym drewniany box z kilkunastoma płytami DVD z muzyką. W pudełku oprócz płyt znajduje się jeszcze kilka drobnych gadżetów w stylu: pocztówki, naszywki. Zapłaciłam za towar 199 funtów oraz za przesyłkę 30 funtów (przy ówczesnym kursie towar + przesyłka wyniosły 1005 zł). Dziś otrzymałam paczkę i okazało się, że mam zapłacić dodatkowo opłatę celną w wysokości 300 zł. Dodam, że towar został wyprodukowany i wysłany z Tajlandii.
Chciałbym zapytać skąd taka wysokość opłaty?
 
Jak waidomo Tajlandia nie nalezy do UE wiec jesli musisz zapłacic nalenosci celno podatkowe to bardzo słusznie i zgodnie z literą prawa, tak mówia przepisy, czy sie z tym zgadzasz czy nie. Kontretnie powinnas zapłacic 3,5%cła ( art 23 Rozp RadyWe nr 1186/2009) i 22% Vat (art 51 ust vat). Dodatkowo dodam ze naleznosci nie sa liczone od wartosci towaru ale od wartosci celnej czyli całej kwoty jaka zapłaciłas. Czyli cło powinno byc policzone od 229 funtów (przeliczajac na zł po obecnym kursie) nastepnie wyliczone cło dodajemy do podstawy opadatkowania i liczymy podatek.
 
Opłaty celne w obrębie Unii Europejskiej

A czy są jakieś opłaty celne oraz vat jeśli paczka przesłana jest z państwa, należącego do Unii Europejskiej?
 
Back
Do góry