• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Odpowiedzi na pytania do egzaminu na agenta celnego

K

KJMK

Gość
Witam wszystkich celników!
Czytam to forum od dosyć dawna i niestety muszę się zgodzić z tymi, co krytykują Służbę Celną. Też jestem celnikiem, ale czas chyba już zmienić miejsce pracy. I stąd moje pytanie: czy ktoś z Was dysponuje odpowiedziami na pytania, które trzeba znać aby zdać egzamin na agenta celnego?
 
nie zdasz egzaminu

ponoc dyrektorzy liste celnikó maja i wszystkich celników maja uwalic na tych egzaminach na agenta celnego zeby im latwo nie było. Dlatego wiekszosc zolli w spedycji siedzi albo maja na kogos agenceje. Pojnoc nasze kochane Państwo nie chce zeby starzy zolle robili w agencjach. Nie zdziw sie jak polejesz nie wiadomo skad a ta informacja co Ci pisze to wiekszosc dyrektorow podpisala nienawidza nas strasznie.
 
Myślę, że odpowiedzi na te pytania każdy celnik powinien po prostu ZNAĆ! Nie trzeba sie za specjalnie wysilać chyba ani tworzyć dyrektorskich spisków żeby oblewać celników którzy pytają GDZIE SZUKAĆ (!!!!!) tych odpowiedzi. Trochę samokrytyki bracia!
 
Zgadzam, sie z Tobą, beck. Zaczynam właśnie opracowywać odpowiedzi, z czym raczej problemów nie będzie bo mam całą duuużą szufladę pełną skserowanych ustaw, rozporządzeń itp. Chciałem po prostu skrócić czas sobie w udzielaniu odpowiedzi na około 1000 pytań :wink:
 
Może nie w temacie, ale czy to prawda, że są jakieś ograniczenia (okres karencji itp.) dla byłych celników, którzy chcieliby podjąć pracę jako agent celny? Czy jest jakiś dokładny przepis lub rozporządzenie?
 
można być celnikiem i agentem, pod warunkiem że zdasz. Jedyne co nam stoi na drodze, w przeciwieństwie do pracowników cywilnych, to zakaz pracy zarobkowej. Ale to dopiero wtedy, gdy za wykonaną pracę weźmiesz kasę.
 
Zawsze powtarzałem(no może nie od razu, ale kiedyś to nastąpiło). Postaw się na miejscu agenta celnego i jeżeli będziesz potrafił to co on, to dobrze - zawsze łatwiej kontrolować, niż pisać kwity.

Z chęcią wziąłbym naszych świętojebliwych egzaminatorów z MF i zabawił się z nimi :lol:, tak powiedział mój serdeczny kolega.
Z chęcią zabawiłbym się z kontrolerami z Guc-u, gdyby chcieli ponowić swoje kontrole pod nowym nazewnictwem, swierdził/a mój/moja ...
 
Agent celny

Czegoś tu nie rozumiem jestem agentem celnym z uprawnieniami i celnicy najzwyczajniej w swiecie boja sie ze mną rozmawiac na tematy służbowe- mówie o ogólnych przypadkach celnych . Dziwne a jak oni dostali sie do cła bez znajomości tematu?
 
skoro boją się rozmawiać na tematy służbowe...a może nie chcą lub nie mogą 8) moze przy Tobie zaczyna mysleć główka, a ona jak wiadomo nie "mysli" służbowo :lol:
 
Back
Do góry