• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

OCENY OKRESOWE

minio82

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Kwiecień 2006
Posty
151
Punkty reakcji
0
chciałem zagaić jak u Was wyglądają oceny okresowe - zwłaszcza dotyczących osób świeżo przyjętych do pracy, którzy nie mają jeszcze wyrobionych - szeroko pojętych - znajomości.
otóż jakiż było moje zdziwienie gdy kilka dni temu ktoś (nie będę pisał czy kobieta czy mężczyzna) otrzymał w "dzienniczku" ocenę -lekko powiedziawszy - negatywną od swojego kierownika!!!
zarzucono temu ktosiowi, że nie wyrabia się z terminami narzuconymi przez obowiązujące prawo, podczas gdy (potwierdzić by to mogł śmiało cały referat - anonimowo oczywiście) reszta "starej" kadry w ogóle nie dawała sobie rady z pracą w tym czasie!!!! nie będę już poruszał innych elementów oceny ale moim zdaniem to skandal - wszyscy się starają jak tylko mogą, a krytykuje się kogoś za to, że ma lepsze wykształcenie od przełożonego - dla mnie to ewidenta zazdrośc - tylko o co? się pytam
pozdrawiam wszystkich
 
A jakie jest moje zdziwienie gdy ocenę okresową mundurowym wystawia kierownik - cywil :lol:
Ps. Na podstawie starych ocen... :mrgreen:
 
w w/w przeze mnie sytacji , jak mnie pamięć nie myli, to właśnie jest taka sytuacja- cywil ocenia mudurowego - przecież to jest paranoja!!!a poza tym to zazdrości się nie wyeliminuje!!!
pozdrawiam dariusz
 
:shock: a mnie zdziwko rypło, gdy bezpośredni przełożony dostał w ocenie mniej punktów niż jego podwładni. Pierwszy raz widziałem takie cudo w cle,że sprawiedliwośc jednak istnieje.
ps. a miało to miejsce w gorzowskim UC
 
Podstawą wystawienia oceny są jasne,publikowane kryteria. Ocenę wystawia przełożony, rozumiem fachowiec w zakresie merytorycznym i człowiek wyróżniający się postawą moralną. Nie jest ważne czy to cywil czy funkcjonariusz. Czy rzeczywiście kierownik cywil nie może obiektywnie ocenić pracy funkcjonariusza według obowiązujących kryteriów. Dlaczego? A może tak naprawdę uważacie , że cywil nie może być kierownikiem funkcjonariusza. Czy rzeczywiście? A jeżeli jest merytorycznie najlepszy? Czy to znaczy, że cywilom po pprzejściu do cła w 2003r. niezależnie od ich zdolności, posiadanej wiedzy i umiejętności organizacyjnych generalnie przygotowano tylko najniższe stanowiska? Nie wymieniam nielicznych stołków dyrektorskich. Te wyjątki mogą tylko potwierdzać regułę.
 
Back
Do góry