• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

nowy dyrektor?

Ale nie cieszcie się! To fajny facet, ale nie da sobie wleźć na głowę. Mam nadzieję, że szybko przejrzy i zrobi porządki tam gdzie trzeba. A trzeba!!!!!!!!!
Trzymam kciuki!
 
Niunia napisał:
Ale nie cieszcie się! To fajny facet, ale nie da sobie wleźć na głowę. Mam nadzieję, że szybko przejrzy i zrobi porządki tam gdzie trzeba. A trzeba!!!!!!!!!
Trzymam kciuki!
Wylansuje swoich i swoje jak łyżwiński.
 
A może zamiast spekulować, obstawiać i kalkulowac weźmiemy się do roboty? Dla niektórych taka forma pracowania na swój wizerunek to pewnie nowość, ale są też i tacy, którzy nigdy jej nie zarzucili. i tych ostatnich pozdrawiam.
 
ETA napisał:
A może zamiast spekulować, obstawiać i kalkulowac weźmiemy się do roboty? Dla niektórych taka forma pracowania na swój wizerunek to pewnie nowość, ale są też i tacy, którzy nigdy jej nie zarzucili. i tych ostatnich pozdrawiam.
Pogoń tych z gabinetów jednosoosobowych do roboty.Jaka kasa taka robota.Głupich nie ma.Nie ma sensu robić na medale dla nierobów.
 
Anonymous napisał:
ETA napisał:
A może zamiast spekulować, obstawiać i kalkulowac weźmiemy się do roboty? Dla niektórych taka forma pracowania na swój wizerunek to pewnie nowość, ale są też i tacy, którzy nigdy jej nie zarzucili. i tych ostatnich pozdrawiam.
Pogoń tych z gabinetów jednosoosobowych do roboty.Jaka kasa taka robota.Głupich nie ma.Nie ma sensu robić na medale dla nierobów.

Pytanie zasadnicze: po co siedzisz w takiej firmie? Zwolnij sie i idź tam, gdzie za nic-nie robienie czeka wieksza kasa.
 
Niestety

Niunia napisał:
Ale nie cieszcie się! To fajny facet, ale nie da sobie wleźć na głowę. Mam nadzieję, że szybko przejrzy i zrobi porządki tam gdzie trzeba. A trzeba!!!!!!!!!
Trzymam kciuki!
Niestety. Dyrektor zawiódł moje (i nie tylko moje) nadzieje. Otoczył się "fachowcami" zorientowanymi na osiąganie prywatnych korzyści, a izba... A izba spadła z drugiego na ostatnie miejsce w kraju. "Fachowcy" są tak zajęci pilnowaniem stołków, plotami i odbieraniem wszelkich merytorycznych uwag jako personalnych przytyków, że na normalną pracę po prostu nie starcza im czasu. Pytanie: co zrobią, gdy wszyscy wartościowi odejdą z tej izby? Kto będzie pracował na ich sukcesy?
 
Wyniki

Wyniki (w pewnych obszarach) nadal są dobre, a nawet bardzo dobre. Na szczęście dyrekcji nie udało się - jeszcze - utopić wszystkiego w błocie. Celnicy z MOJEJ izby wiedzą, o co chodzi, obcym tłumaczyć nie będę. Są jeszcze ludzie-instytucje, których awansowano (kiedyś) na stanowiska kierownicze bo są mądrzy, pracowici do bólu, mają autentyczne doświadczenie, a do tego są LUDŹMI i potrafią zarządzać zasobami ludzkimi. Ponadto mają w sobie coś, czego brakuje większości obecnie kierujacych: skromość, szacunek dla pracy podwładnych i to "coś", co powoduje, że ludzie dla nich pracują, bo chcą.
Nasunęło mi się porównanie z obecnym rządem: dlaczego gospodarka się kręci? Bo rząd się za nią nie zabrał. Póki dyrekcji nie przyjdzie do głowy wymienić swoich autentycznie najlepszych - ta izba nie zginie.
 
Re: Wyniki

I mogą tkwić na tych stanowiskach do emerytury lub nawet mogą clić w drugim wcieleniu. Młodzi i nowi mogą na nich robić i awansować po 50 zł co 2 lata czyli po 20 latach 500 zł.1500+500=2000. Jak czytam, że w tej instytucji ktos potrafi zarządzać zasobami ludzkimi i jest dobry merytorycznie oraz skromny to spadam ze śmiechu na podłogę i konam.Potrafią jedynie orać w podwładnych i pokazywać palcem problemy do rozwiązania.No niestety tak jest we wszystkich izbach oraz w ministerstwie.
 
wyniki cd.

Szczerze współczuję "Wyborowej", że na swej drodze zawodowej nie spotkała takich szefów, o których piszę powyżej. Ja miałam to szcęście. Fakt, że to gatunek rzadko występujący w przyrodzie, ale jeszcze nie wyginął. Przynajmniej na Warmii (dane z Łodzi nie są mi znane). Doświadczenie wskazuje, że o awanse i podwyżki - a ten temat bardzo często pojawia się w postach szanownej przed-piszącej - najgłośniej zabiegają ci, którzy niekoniecznie na nie zasługują.
A nawiązując do "pokazywania problemów palcem" - umieć je dostrzec i wskazać to już spory kawałek sukcesu.
Miłego spadania.
 
Back
Do góry