• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Niezdany ZKZ

Waza

Użytkownik
Dołączył
15 Kwiecień 2023
Posty
33
Punkty reakcji
6
Mam takie pytanie 😀jak wygląda sytuacja w momencie niezaliczenia ZKZ( jjezyk albo testy) jest się zwalnianym od razu czy jest czas na przeniesienie do innej służby?😀
 
Można podejść 2 razy do jednej części egzaminu. Jeżeli nie zdasz to kończysz służbę z ostatnim dniem służby przygotowawczej.
 
Aha, czyli wygląda to tak, że podpisuje się umowę/mianowanie na dwa lata służby przyg. I ten egzamin z języka i zkz jest powiedzmy miesiąc przed wygaśnięciem okresu służby? W sensie jeśli zakładając coś się wydarzy i nie zdam zkz i języka to czy będę miał jeszcze jakąś "rezerwę czasu" żeby zdążyć się przenieść będąc jeszcze w służbie?
 
Aha, czyli wygląda to tak, że podpisuje się umowę/mianowanie na dwa lata służby przyg. I ten egzamin z języka i zkz jest powiedzmy miesiąc przed wygaśnięciem okresu służby? W sensie jeśli zakładając coś się wydarzy i nie zdam zkz i języka to czy będę miał jeszcze jakąś "rezerwę czasu" żeby zdążyć się przenieść będąc jeszcze w służbie?
Róznie jest. Generalnie funkcjonuje to na tej zasadzie, że do dwóch lat kierują Cie na te egzaminy. Raczej w przeciągu pierwszego roku powinieneś być na ZKZ i angielskim i jak sie noga powinie to w drugim roku zaliczasz oba. Chodzi tez o czasy w jakim terminie szkoły organizują te egzaminy i wysyłają ludzi. Ja angielski 1 termin zaliczałem miesiąc przed końcem przygotowawczej byli też i tacy, co przedłużali tą służbę o około 3 miesiące do czasu wyznaczenia kolejnego terminu. Przenieść Ci sie raczej nie uda. Do innej służby raczej startuj z ulicy jak każdy. Natomiast rezerwa na znalezienie nowej pracy - będzie.
 
Aha, czyli wygląda to tak, że podpisuje się umowę/mianowanie na dwa lata służby przyg. I ten egzamin z języka i zkz jest powiedzmy miesiąc przed wygaśnięciem okresu służby? W sensie jeśli zakładając coś się wydarzy i nie zdam zkz i języka to czy będę miał jeszcze jakąś "rezerwę czasu" żeby zdążyć się przenieść będąc jeszcze w służbie?
Po drugim oblaniu danego etapu jesteś zwalniany ze służby.
Po co czekać, aż upłyną 2 lata służby przygotowawczej, skoro nie ma już szansy na spełnianie warunków przejścia do służby stałej?
Przeniesienie do innej służby nie jest takie proste. Łatwiej stanąć do naboru zewnętrznego.
Co zyskasz przenosząc się w służbie przygotowawczej bez zaliczonego zkz?
Ucz się a nie będziesz miał problemu. Egzaminy wymagają przyłożenia się do przygotowań, ale są do zdania.
A jeśli poważnie myślisz o zmianie służby, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś aplikował będąc w SC-S. Przyjmą Cię, to zwolnisz się w 2 tygodnie, albo szybciej jeśli się dogadasz.
 
Dzięki za odpowiedzi. Dwa lata to dużo na przygotowanie ale pytałem bo zawsze coś może pójść nie tak...może się ktoś podzielić zakresem tematycznym lub materiałami do nauki przygotowującej do egzaminu z angielskiego?
 
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Mam znajomych w wszystkich formacjach mundurowych i u nich też są dobre cyrki. Jedyny argument to większe zarobki

Nie przesadzajmy z tymi zarobkami... Aktualnie to w wojsku i SG faktycznie jest lepsza kasa, ale już w innych formacjach to jest to samo co w SCS. Wiem po sobie, liczyłem ile to stracę przy zwolnieniu się z policji i miło się zaskoczyłem pierwszą wypłatą w SCS.
 
Nie przesadzajmy z tymi zarobkami... Aktualnie to w wojsku i SG faktycznie jest lepsza kasa, ale już w innych formacjach to jest to samo co w SCS. Wiem po sobie, liczyłem ile to stracę przy zwolnieniu się z policji i miło się zaskoczyłem pierwszą wypłatą w SCS.
Dokładnie potwierdzam, te "wyższe zarobki" wszędzie tylko nie tutaj to jakieś bajki z mchu i paproci zaczynaja być...
 
Przy stażu 8 lat zarobki w ogłoszeniu były podane brutto 4700. Są podobno jakieś premię co 3 miesiące to z 4200 na rękę wyjdzie ?
 
Back
Do góry