• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nie wawel!

kevin

Nowy użytkownik
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jesteście ,,za",aby Nasz Prezydent był pochowany obok Naszych Królów i to w dodatku na Wawelu?
Czegoś tu nie rozumiem: CZYM ON SIĘ PRZYCZYNIŁ?
ps:miałam załobę,ale do wczoraj,,, płakałam,,,
Dzisiaj po popołudniówce skończyłam z załobą jak przeczytałam te info.

PROSZĘ WAS O ODPOWIEDŻ SKŁADAJACYCH SIE Z TRZECH LITER POD MOIM POSTEM.
/TAK lub NIE/
Pozdrawiam Brydzia.
 
Ostatnia edycja:
NIE


moje zdanie i tak jest nieistotne dla podejmujących tą decyzję - w myśl słów Dziwisza nie mam nawet prawa do wyrażania swojej opinii

Prezydent zginął śmiercią tragiczną i nagłą - mimo że nie byłem Jego sympatykiem poczułem ból

ale myślenia mi to nie wyłączyło - Wawel - królowie, Piłsudski, wybitni twórcy wielkich dzieł - i On

może gdyby Jego śmierć związana była z bohaterstwem, poświęceniem dla innych, świadomym oddaniem życia za innych czy w obronie Ojczyzny

ale to był wypadek, przypadek - czy to stawia Go w gronie garstki najwybitniejszych patriotów ? - chociaż patriotą był bez wątpienia


ale ci którzy mają jakieś pojęcie o Episkopacie wiedzą o tarciach między grupą krakowską i warszawską skupioną wokół Glempa, którego niespełnioną jeszcze do końca nadzieją jest Świątynia Opatrzności Bożej - dzieło życia budowane w przeważającej części ze środków pozyskiwanych bezpośrednio z budżetu albo pośrednio - z darowizn spółek których przeważającym właścicielem jest skarb państwa

od kilku lat trwa proces mający podnieść prestiż tej Świątyni polegający na chowaniu tam mniej lub bardziej znamienitych osób - pochowanie tam Pary Prezydenckiej podniosłoby ten prestiż znacznie - ale obniżyłoby to z kolei prestiż Krakowa

zainteresowanych odsyłam do prześledzenia pochówków

liczę się z zakrzyczeniem więc nie łudżcie się że mnie to zaskoczy

p.s. tragedia, nawet tak olbrzymia, nie zwalnia z myślenia - wręcz przeciwnie - powinna być nauką
 
Ostatnia edycja:
Obserwując co dzieje się w Kraju parę dni po tej tragedii wspominam kazania ks. Piotra Skargi, które są teraz właśnie na czasie. Przestrzegał nas przed upadkiem.
Z tych kazań główna konkluzja to założenie, że jeśli się nie poprawimy, my Polacy, to Polska upadnie.

Odpowiedzmy sobie na pytanie co o tej tragedii będzie mówić następne pokolenie, co będzie mówione na ten temat za 100 lat i więcej, co będzie w podręcznikach historii.
Nieco szerzej spójrzmy na to co się stało. Jakie powinno być miejsce w historii Polski dla tej niewyobrażalnej tragedii.
 
zacheusz !!!
jestem żałosny bo mam inny pogląd niż ty?
ja nie zgadzam się z twoim poglądem ale masz do niego prawo - uszanuj to prawo u innych
rację możesz mieć ty - mogę mieć ja - ale obaj mamy prawo mieć inne poglądy i nie uzasadnia to twoich wpisów - takie wpisy a nie inne poglądy niż moje świadczą o tobie
 
Na pewno nie kremlowski mur

Wawel to kolebka polskiej państwowości i patriotyzmu. Wartości i postaw, które mimo swoich wad i śmieszności reprezentowali św. pamięci Prezydent wraz z Małżonką.

Poza tym, jest to decyzja wladz kościelnych - suwerennych dysponentów i włascicieli tego miejsca. Oraz rodziny Głowy Państwa zmarłej tragicznie w trakcie wykonywania obowiązków - obchodzenia rocznicy wydarzenia od 70 lat bezskutecznie zapominanego i niechcianego (w imię racji stanu ?).

Jeśli nie oni, to kto?

Jeśli nie teraz, to kiedy?

Świat patrzy i docenia, podziwia.

A my?
 
ja jestem na tak, a przy okazji mam pytanie,ktos z osob zabierajacych głos zadał sobie trud i przeczytal życiorys Prezydenta i Jego Zony???aby oceniac Jego osiągnięcia.
 
życiorys może być róźny - to zależy od autora - ważna jest znajomość faktów i - subiektywna bo każdy z nas zrobi to inaczej - ich ocena

proponuję zapoznać się z życiorysem Pana Kapicy na stronach mf-u - życiorys wspaniały
 
O Marszałku

"Pilsudski Mason - Litwin, ktory sam sobie zazyczyl pochowanie na Wawelu",
Pilsudski Mason - Litwin, ktory sam sobie zazyczyl pochowanie na Wawelu !!! ktory to gardzil Polskim Narodem! maly"

250 tys. ludzi żegnało Piłsudskiego w 1935 roku.
Lecha i Jarosława Kaczyńskich do Józefa Piłsudskiego porównywano nieraz. Argumenty pojawiały się przeróżne, w zależności od tego czy argumentował przeciwnik czy zwolennik braci.

Że mają skłonności do autorytaryzmu - tak jak marszałek. Że są prawdziwymi patriotami - tak jak marszałek. Że nie znoszą żadnego sprzeciwu - tak jak marszałek. Że tak jak on nie lubią blichtru, przepychu i po objęciu najważniejszych urzędów pozostają skromnymi ludźmi.

Dziś, kiedy Polska jest w żałobie po śmierci Lecha Kaczyńskiego, pojawia się jeszcze jedno podobieństwo. Masowy smutek, który kazał wyjść na ulice nawet przeciwnikom. I zadecydował o pochówku pośród królów Polski.

Dla wielu Polaków to dziś decyzja kontrowersyjna. Wtedy też była. Mimo to w Krakowie marszałka żegnało 250 tys. ludzi. Tłum wypełniał całe centrum miasta. Ludzie stali już zresztą na trasie pociągu, który wiózł lawetę z ciałem Piłsudskiego z Warszawy.

Pogrzeb odbył się z najwyższymi honorami. Do krypty św. Leonarda, w której mają też spocząć Maria i Lech Kaczyńscy, trumnę znieśli generałowie, w tym Rydz-Śmigły i Sosnkowski. Swoich przedstawicieli wysłało 16 państw.

http://www.pardon.pl/artykul/11343/pogrzeb_marszalka_na_wawelu_teraz_bedzie_tak_samo_zobacz/2
 
Pogrzeby Piłsudzkiego i Sikorskiego też wzbudzały kontrowersje.
Zostawmy historii ocenę.
Dziś oczy świata są zwrócone na to miejsce i na nas.
Zachowajmy godność.
 
Jesteście żałośni. Po 4 dniach od takiej tragedii dyskutujecie czy go pochować tu czy tam. Nie mamy prawa w tej chwili, kiedy jeszcze Prezydenta nie pochowano a do Kraju przylatują kolejne zwłoki w ten sposób się spierać. Ludzie czy wam nikt nie umarł nigdy że potraficie teraz już się kłócić i dyskutować na ten temat? Dyskutujcie o tym jak Pan Kapica nas roluje z premedytacją ale o tym nie macie po prostu prawa dyskutować - przynajmniej nie teraz.
 
com napisał tom napisał

To , że Ci się bolo1999 niepodoba moja opinia w tym temacie -twoja sprawa. Jeszcze raz podkreślam w moim przekonaniu negowanie prawa pochowania Ś.P. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na Wawelu jest żałosne i żałośni są ludzie, którzy takie tezy głoszą. Bez względu na to czy jest to kolega bolo1999, Andrzej Wajda czy jakiś dziennikarz z Polityki.
Smutna prawda jest taka, że przeważająca większość mediów i "rasowych" polityków głównie z PO próbowała za wszelką cenę zdyskredytować tego człowieka i jego najbliższych przez całą jego prezydencką kadencję. Teraz powoli już zaczyna boleć ich w jaki sposób jest on przyjmowany przez Naród. Jego zasługi bardziej (o zgrozo) są doceniane za granicą niż w Polsce, o czym mogą świadczyć wypowiedzi znanych polityków i m in. to kto przyjedzie na jego pogrzeb. Cześć Jego pamięci!!!
 
Nie, Nie i jeszcze raz NIE
4_2_109v.gif
 
do kevina

Jesteście ,,za",aby Nasz Prezydent był pochowany obok Naszych Królów i to w dodatku na Wawelu?
Czegoś tu nie rozumiem: CZYM ON SIĘ PRZYCZYNIŁ?
ps:miałam załobę,ale do wczoraj,,, płakałam,,,
Dzisiaj po popołudniówce skończyłam z załobą jak przeczytałam te info.

PROSZĘ WAS O ODPOWIEDŻ SKŁADAJACYCH SIE Z TRZECH LITER POD MOIM POSTEM.
/TAK lub NIE/
Pozdrawiam Brydzia.

po pierwsze- to nie miejsce by poruszać takie tematy
po drugie - Twoje intencje to próba manipulacji i mącenia na forum by podzielić ludzi.
nie pozdrawiam i bez odbioru!
 
po pierwsze- to nie miejsce by poruszać takie tematy
po drugie - Twoje intencje to próba manipulacji i mącenia na forum by podzielić ludzi.
nie pozdrawiam i bez odbioru!
ZGłaszam ten wątek do usunięcie.
z calym szcunkiem-ale co za prowokator go tu wrzucil.
nie czas i nie miejsce i to nie jest naprawde najwazniejsze- decyzja jest nikt jej niue zmieni- czy dobra czy zla - nalezy ja uszanowac. caly swiat na nas patrzy,

panie slawku prosze caly idiotyczny watek usunac. chyba inny cel i zalorzenia tej strony niz pseudopatriotyczne dyskusje
 
ZGłaszam ten wątek do usunięcie.
z calym szcunkiem-ale co za prowokator go tu wrzucil.
nie czas i nie miejsce i to nie jest naprawde najwazniejsze- decyzja jest nikt jej niue zmieni- czy dobra czy zla - nalezy ja uszanowac. caly swiat na nas patrzy,

panie slawku prosze caly idiotyczny watek usunac. chyba inny cel i zalorzenia tej strony niz pseudopatriotyczne dyskusje
Jak najbardziej proszę o usunięcie tego wątku
 
obłuda, obłuda, obłuda !!!!!!!!!!!

zastanawiam sie jak to jest mozliwe ze człowiek za zycie wysmiewany lgany, bardzo krytykowany

nagle wskutek swojej tragicznej smierci staje sie mężem stanu ?????

zawsze myslałem że mąż stanu to osoba zasłużoną dla kraju !!!!

ten wypadek to wielka tragedia , tragedia w wymiarze ludzkim!!!!
nie znałem osobiście Lecha Kaczyńskiego , pewnie jak opisują go ludzie z jego otoczenia był miłym , uśmiechniętym i dobrym człowiekiem
ale to nic szczególnego... takich miłych i dobrych ludzi jest mnóstwo wśród nas:)

Kaczyński natomiast w kraju piastował najwyższy urząd i powinno się go oceniać po tym co dla kraju zrobił, jeśli się czymś zasłużył to nie ma sprawy należy mu sie tytuł "męża stanu" , pozostaje pytanie co on jako prezydent zrobił dla nas aby nam się żyło lepiej??

niech kazdy sobie na to pytanie odpowie, zanim zacznie tytułować kogoś "mężem stanu" !!!!

PS

Dla mnie Lech Kaczyński kojarzy się z:

1. największą liczba zawetowanych ustaw
2. swoistą rusofobią, jakimiś swoistymi tylko dla siebie kompleksami
3. uporczywym tkwieniem w zaszłościach historycznych ( określanym mianem patriotyzmu hmmm..., jak dla mnie machanie szabelka przed mocniejszymi gospodarczo sąsiadami nie jest wymiarem patrityzmu a raczej domeną ludzi dziwnie zakompleksionych)
4 prezydentem PIS-u
5 powiedzeniem " spieprzaj dziadu"
6 brakiem konsekwencji w działaniu ( Traktat Lizboński)

osobiście uważam go za najgorszego prezydenta Polski od 20 lat, i drzazni mnie tytułowanie go " mąz stanu"
jak widzę to nie tylko mnie:)

dla jasnosci, nie jestem z PO, ani nawet nie jestem ich sympatykiem , lewica tez odpada, jestem zwykłym szarym Polakiem , ale oceniam ludzi przez pryzmat ich faktycznych dokonan , w szczególności ludzi będących na szczycie władzy, bo w sumie jacy by nie byli tro mnie reprezentuja.
 
Back
Do góry