• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nasze awanse...

custom 16

Nowy użytkownik
Dołączył
22 Październik 2021
Posty
4
Punkty reakcji
0
Powinniśmy wykazać nacisk na MF za takie podchodzenie do tematu, niedługo w tej służbie ludzie nie dojdą do stanowisk aspiranckich po 30 latach służby... Uważam, że takie artykuły powinny być od razu weryfikowane bo MF co innego przekazuje publicznie do mediów a inny dialog był prowadzony z nami funkcjonariuszami. Przecież temat skrócenia ścieżki awansów był jak dobrze pamiętam uzgodniony i tylko czekaliśmy na jego wejście w życie. Nie mam nic przeciwko premiowaniu "najlepszych" najbardziej zaangażowanych, ale nie może być tak, że za przyzwoleniem góry, ścieżka zawodowa większości funkcjonariuszy, którzy często wykonują swoje obowiązki zgodnie z oczekiwaniami i powyżej, ograniczy się do awansów obligatoryjnych, to należy ustabilizować i to w pierwszej kolejności, jeżeli mamy być służbą, poważną służbą, ktoś docelowo ma zostać w tej służbie...
 
W 2017 zostalismy zwolnieni ze służby przez marionetkę bez wyobraźni.
 
Ostatnia edycja:
Idzie 6 rok kulawego funkcjonowania tego cyrku KAS, powstały piony kadrowe z dyrektorami na czele i wieloma kierownikami w tym dziwnym tworze. Były deklaracje jasnej, klarownej i szybkiej ścieżki awansowej. W 2017 zostałem zwolniony ze służby przez marionetkę bez wyobraźni, wykonującej ślepo rozkazy swego pana. Następnie wskutek błędów reformy dokonane przez miernoty, spowodowano kryzys kadrowy w służbie. Te same miernoty zaczęły przywracać funkcjonariuszy do służby gdyż nie mają pojęcia o zadaniach służby celnej. W tym okresie nie miałem żadnego awansu, dlatego nie jestem już zaangażowany, nie staram się już być najlepszym. Po prostu wykonuję swoje obowiązki bez wnikania i zamartwiania o ich los.
I to jest godna postawa. Dbać o zdrowie, BHP przede wszystkim, bo zawsze będzie Twoja wina jakby co, robić powoli, spokojnie, sprawdzić 10 razy, i tak wszystko ląduje do jednej statystyki tam na górze gdzie siedzą główni specjaliści na najwyższych widełkach.
 
Back
Do góry