• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nagrody kwartalne cz. II

Zyzio Zyź

Użytkownik
Dołączył
28 Kwiecień 2012
Posty
146
Punkty reakcji
5
Jak zapewne pamiętacie, poprzedni kwartał i nagrody z nim związane poruszyły użytkownika: bolo1999.
Napisał o tym jak się zawiódł, podkreślając przy tym swoje osiągnięcia i zaangażowanie.
Ale tego indywiduum nie zapraszam do dyskusji!!!

Co powiecie o II kwartale? Jak "tabelka demotywacyjna" wpływa na Waszą pracę i relacje między ludźmi?
Czy są wśród Was tacy, którzy "dłubią" przy tabelce i próbują ją zmienić?

Czy są wśród Was miernoty, które nie potrafią zaistnieć zawodowo i zależne są wyłącznie od wpisów zarezerwowanych dla kierowników.
Kto powie ile osób z jego otoczenia dostaje dodatkowe punkty "za zaangażowanie i dyspozycyjność"?
W moim referacie osoby z 1 miejsca w tabelce dostały od kierownika po 3 punkty, najbliżsi kierownikowi dostali min. 5 punktów, a wśród docenionych za dyspozycyjność znalazła się m.in. matka karmiąca, która nie może pracować w delegacji, po godzinach i do tego korzysta z przerwy na karmienie.
Taka ingerencja kierownika to patologia i zakłamanie, a do tego od III kwartału kierownik dostaje więcej punktów dla siebie i dzięki temu właściwie sam będzie mógł ustawiać ranking.

Pomińmy bezsens samej tabelki. Skupmy się na patologiach.
 
nie wiedziałam,że kierownicy mają do dyspozycji punkty,które dopisują.... Teraz wiem, jakim sposobem u nas w ostatnim momencie 2 osoby wskoczyły nagle na 1 i 2 m-ce.
Od początku uważałam, że jest to poroniony pomysł. Wyścig szczurów, a na końcu okazuje się, że wygrany i tak był z góry znany. Masakra. Kierownictwu dało to większe wyniki, ale ludziska głupie nie są, myślę że wiele osób daruje sobie pracowanie na wysokie miejsce w "rankingu",bo i po co?
 
No to kasa podzielona i wypłacona!
Poza pieniędzmi z oszczędnościówki przyznano także dodatkową kasę za szczególne osiągnięcia.
U mnie w referacie mówi się, że dodatkowa kasa była dla wybrańców-ulubieńców i kilku osób, których nie można było pominąć, bo zajęli wysokie pozycje w "tabelce demotywacyjnej".

Czekam na upublicznienie listy nagrodzonych z określeniem ich osiągnięć.
Może poznamy wpływ "przyjaźni" z kierownikiem na wysokość dodatkowych nagród?
 
Zawsze dodatkowa kasa była przeznaczona dla ulubieńców... tak było jest i będzie. Choć znam osoby, które dostały tą dodatkową kasę, ale naprawdę im się należała, a pozostali..... szkoda gadać/pisać
 
Back
Do góry