• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nagroda półroczna

IC Poznań średnia 610 brutto mundurowy/650 brutto cywil.Ja osobiście jako funk. cel coś ok 590 brutto(staz ponad 12 lat) :cry:
 
Izba Celna w Katowicach - wczoraj dostalem przelew 246,80 PLN netto - funkcjonariusz z 11 letnim stażem [/list]
 
Ludzie !
O co tu chodzi z tymi nagrodami !
Dlaczego człowiek który rozchorował się w czasie roku rozliczeniowego jest aż tak poszkodowany ? Przecież zwolnienie lekarskie oznacza straty nie tylko na nagrodzie półrocznej ale także na rocznej.
Zasada przydziału kasy jest ponoć (w uproszczeniu) taka że jak komuś szmal zabierają to dzielą go pośród ludzi co do roboty chodzili. Jeżeli nie jest tak to proszę mnie poprawić.
Więc od dzisiaj (aby mieć więcej premii) będę podtruwała moich kolegów z referatu :twisted: po to by za pół roku zgarnąć ich premie :twisted: , jak dobrze pójdzie to dostanę więcej niż Dyrektor :lol: :lol: :lol:

pozdrówka
 
fajnie kombinujesz ale co jak koledzy z referatu wpadną na ten sam pomysł :lol: . Pozdro :D
 
nie wiem nic o nagrodach w mojej ukochanej instytucji. pogłoska mówiła, że projekt mówił o 800 na szeregowego i 4.000 na 1 sztuke naczalstwa. podobno związki uwaliły ten projekt i parówkowym skrytożercom powiedziały stanowcze NIE!. niestety na tym sie skończyło. ostatnia plotka głosi, że więcej jak po 300-400 per kapita nie ma co liczyć.
a tym czasem w RNSP dla cywilów były podwyzki średnio po 200 zł (bo im się należy :)) oraz jakoweś wyrównania po około 2.500 (chyba netto- też im się należy:)).
a jednemu mojemu koledze z alokacji, który zawitał nad morze jakos tak w połowie zeszłego roku, wypłacili 150 zł 13-tki. no bo przecież pracował tylko pół roku. za resztę jemu się nie należy.
Z TEGO MIEJSCA CHCIAŁEM SERDECZNIE POZDROWIĆ KIEROWNICTWO IC GDYNIA ORAZ SŁUZBY CELNEJ RP!!! :)
gratulując pomysłowości w tworzeniu obowiązujących przepisów mam nadzieję, że zagryzie ich własne sumienie (jesli jakieś mają... :) )
 
Sumienie, kilka cytatów:
1.Recepta na złoto: Weź zuchwałość, impertynęcję, podstęp, egoizm, pięć długich palców, dwa wielkie wory, malutkie sumienie, zawiń to wszystko w liberię, a w ciągu 10 lat da to całą górę dukatów. Johan Nestory
2.Sumienie miał czyste. Nie używane. Stanisław Jerzy Lec
3.Sumienie nie przeszkadza nam w popełnianiu grzechów, ale przeszkadza cieszyć się z ich popełnienia. Salvador de Madariaga
4.Sumienie: Niejedno sumienie martwe ma korzenie. Gorzelski Roman
 
Może nie będzie gryźć ich sumienie, ale ugryzą ich ci, którzy maja niezłomną wolę walki i czyste sumienie. Jeszcze troszeczke cierpliwości 8)
 
jest cynk!
jutro, tj. 14 lipca (w przed dzień 596 okrągłej rocznicy bitwy pod Grunwaldem- taki sobie symbol... :)), po zebraniu naczalstwa postanowiono zaprosić na salony panów związkowców, ażeby im zakomunikować, co dalej z nagrodami... tylko skąd ta data? :):):):):)
 
Niech ktos mi powie, czy nagrode półroczną dostaną tylko celnicy pracujący conajmniej rok, czy to tylko wymysł naszego Dyrektora tj. IC Warszawa, czy wszędzie tak jest? Zabrakło mi miesiąca :(
A nagrody to chyba ok 780 zł brutto, ale nie interesowalem się tym, bo przeciez nie dostałem :?
 
nagroda półroczna

o wysokościach nagród decyduje życie,a u nas ma ono coraz ciemniejsze oblicze,jeśli jednak ktoś czuje się poszkodowany hahahahahahahaha- zawsze mozna uśmiechnąć się o przyznanie nagrody specjalnej dyrekora izby za szczególne osiągnięcia,oczywiście te - powinni dostać prawie wszyscy naprawde pracujacy,bo w takich warunkach,przy takich sternikach- bycie celnikiem to szczególne osiągnięcie.
 
Back
Do góry