• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do SC Olsztyn

odbytnisvulgari

Nowy użytkownik
Dołączył
9 Lipiec 2021
Posty
2
Punkty reakcji
2
Mam pytanie. Ile kosztuje miejsce aby dostać się do Służby Celnej? Pytam poważnie, bo chyba przez normalna rekrutację i rozmowy kwalifikacyjne oraz zdanie testów ten oddział normalnie nie przyjmuje ludzi...
 
Mam pytanie. Ile kosztuje miejsce aby dostać się do Służby Celnej? Pytam poważnie, bo chyba przez normalna rekrutację i rozmowy kwalifikacyjne oraz zdanie testów ten oddział normalnie nie przyjmuje ludzi...
Po pierwsze, Służba Celna nie istnieje, więc nawet pakt z diabłem nie da ci miejsca.

Po drugie, czegoś ci zabrakło, wiedzy, stabilności emocjonalnej, inteligencji, umiejętności rozmowy, że to nie ty zostałeś wybrany i rozżalony jak dzieciuch rzucasz oskarżenia.

Jak masz uzasadnione podejrzenie to do proroka.

Ja, w naborze na 1, tak JEDNO miejsce, zostałem wybrany z blisko 180 chętnych.

Bez znajomości, pieniędzy.

Pokory dziecko...

Od postu 68 prolog:



 
Po pierwsze, Służba Celna nie istnieje, więc nawet pakt z diabłem nie da ci miejsca.
Czemu aż tak bardzo przeszkadza Ci, że ktoś używa naszej nazwy Służba Celna, czyli takiej jaka powinna być. Nie każdy celnik utożsamia się ze skarbowością tym bardziej, że nic nie mamy wspólnego z skarbowością. Jak ktoś chce używać nazwy prawidłowej to ma do tego prawo i nie poprawiaj mnie czy kogoś innego. Na moim mundurze jest napis Służba Celna a nie skarbowa, przystępuję do kontroli celnej a nie skarbowej itd. Dla mnie jest Służba Celna a Ty wypchaj się z tą swoja służbą skarbową.
 
No tak pakt z diabłem nie dał by mi miejsca, bo wymagania w tym oddziale SŁUŻBY CELNO-SKARBOWEJ (napisze poprawnie co byś nie dostał ataku szału) są jakieś dziwne. Mam wrażenie, że nawet najlepszy kandydat może tam odpaść. Na pewno gdybym był kobietą to miejsce miałbym od razu zapewnione, bo tylko kobiety mają szanse tam się dostać (takie odnoszę wrażenie po czterech rekrutacjach).

Nie wspomnę o testach i o sposobie ich przeprowadzania, bo z tego co słyszałem, też nie są one w 100% poprawnie organizowane. Sama rozmowa kwalifikacyjna to stek absurdalnych pytań. Z tego co słyszałem, że jeżeli ktoś przychodzi "po znajomości" to pytania są przygotowywane pod niego... Oczekiwanie na wyniki rekrutacji to też kpina... "Proszę czekać 2 tygodnie na odzew" a czasami po miesiącu nic się nie dzieje. Trzeba samemu się o wszystko pytać. Chyba przydałoby się wszystkich leni tam pogonić do pracy, bo widzę, że każdy ma wszystko gdzieś...

Mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś ktoś taki, który weźmie "za mordę" te wszystkie służby mundurowe, a zwłaszcza celników i chociaż 85% stanu osobowego, wywali na bruk, bez prawa do emerytury. W końcu jak usłyszałem na rozmowie "tyle jest pracy w naszym mieście" więc byli funkcjonariusze powinni sobie poradzić i z chęcią zobaczyłbym jak sobie radzą na "rynku pracy" za najniższą krajową i zapieprzają do 65 roku życia...

Najlepsze jest to, że ten oddział ma wielkie wymagania, ale ludzie pracujący tam, nawet nie potrafią dobrze skleić zdania. Więc twoim zdaniem to są ci "najlepsi z najlepszych"?
Dodatkowo przyjmuje się karane osoby, ale tego już nie skomentuję, bo w policji też jest podobnie.

A pytanie o koszt miejsca nie jest przypadkowy, bo np. w Straży Granicznej za takie coś ludzie płacą 30 tys. więc nie zdziwiłbym się, że tutaj jest tak samo...
 
A pytanie o koszt miejsca nie jest przypadkowy, bo np. w Straży Granicznej za takie coś ludzie płacą 30 tys. więc nie zdziwiłbym się, że tutaj jest tak samo...
No to czas na wycieczkę do prokuratora,

chyba wiem dlaczego pomimo wielokrotnych starań nie zostałeś zatrudniony...

Bez obrazy, ale są w tej sytuacji tylko dwa wyjścia, prokurator lub lekarz
 
Czemu aż tak bardzo przeszkadza Ci, że ktoś używa naszej nazwy Służba Celna, czyli takiej jaka powinna być. Nie każdy celnik utożsamia się ze skarbowością tym bardziej, że nic nie mamy wspólnego z skarbowością. Jak ktoś chce używać nazwy prawidłowej to ma do tego prawo i nie poprawiaj mnie czy kogoś innego. Na moim mundurze jest napis Służba Celna a nie skarbowa, przystępuję do kontroli celnej a nie skarbowej itd. Dla mnie jest Służba Celna a Ty wypchaj się z tą swoja służbą skarbową.
Weź się nie ośmieszaj

Prawidłowa nazwa...

Pełnisz służbę w sc czy scs?

Taka jest rzeczywistość, niezależnie od tego czy nam się to podoba czy nie
 
Cokolwiek się robi powinno się to robić z przekonaniem, całym sercem, tylko wtedy ma to sens
Właśnie dla tego nie używam nazw służba celno-skarbowa, kas czy ias bo nie widzę sensu i logiki w stworzonym przez banasia i jego pomocników potworku. Jak mam się utożsamiać z czymś w czym nie widzę sensu. Jak coś robię to angażuje się w to z przekonaniem i całym sercem. Ale nie potrafię angażować się w coś w czym nie widzę sensu. Nie widzę sensu w połączeniu na siłę Służby Celnej z cywilnymi urzędami, dla mnie jest to wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. Już zapomniałeś jak w maju 2016 roku do Wa-wy przyjechał co trzeci celnik, 5 tys. ludzi żeby pokazać swój sprzeciw przed tworzeniem tego absurdu, a reszta która nie mogła przyjechać ich popierała. To dlatego Sławek został wyrzucony ze służby bo też był przeciwny kasowi. Dlaczego mam teraz udawać, że nic się nie stało i używać patologicznych nazw patologicznej firmy, bo wygrał ten kto narzucił nam to rozwiązanie? Dobrze wszyscy wiemy jak było, że kas został narzucony oszustwem jako projekt poselski a nie rządowy, bez konsultacji i uzgodnień. Nie zmieniłem się jestem taki sam jak wtedy w maju 2016 roku i myślę tak samo a widząc tą patologię jaka jest obecnie tylko utwierdzam się w swoim przekonaniu każdego dnia sluzby( kilka tys ludzi ucywilnionych, około 1 tys. wyrzuconych na bruk z powodu absurdalnych urojeń lub osobistych animozji system zarządzania tragedia, systemy informatyczne gorsze od poprzednich a do tego niekompatybilne, wysokie stopnie dla cywili którzy ni z gruszki ni z pietruszki dostali mundur). Tak to już jest, że jak tworzy się coś nowego to powinno być lepsze od poprzedniego. Czy w przypadku kasu tak jest niech każdy sobie sam odpowie wszyscy to widzimy. Pisma władz oderwanych od rzeczywistości, które określają kas jako sukces wywołują tylko salwy śmiechu jak już ktoś je przeczyta. Ośmieszyłem się pisząc to wszystko, prawda Bolo? No to teraz się śmiej.
 
Właśnie dla tego nie używam nazw służba celno-skarbowa, kas czy ias bo nie widzę sensu i logiki w stworzonym przez banasia i jego pomocników potworku. Jak mam się utożsamiać z czymś w czym nie widzę sensu. Jak coś robię to angażuje się w to z przekonaniem i całym sercem. Ale nie potrafię angażować się w coś w czym nie widzę sensu. Nie widzę sensu w połączeniu na siłę Służby Celnej z cywilnymi urzędami, dla mnie jest to wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. Już zapomniałeś jak w maju 2016 roku do Wa-wy przyjechał co trzeci celnik, 5 tys. ludzi żeby pokazać swój sprzeciw przed tworzeniem tego absurdu, a reszta która nie mogła przyjechać ich popierała. To dlatego Sławek został wyrzucony ze służby bo też był przeciwny kasowi. Dlaczego mam teraz udawać, że nic się nie stało i używać patologicznych nazw patologicznej firmy, bo wygrał ten kto narzucił nam to rozwiązanie? Dobrze wszyscy wiemy jak było, że kas został narzucony oszustwem jako projekt poselski a nie rządowy, bez konsultacji i uzgodnień. Nie zmieniłem się jestem taki sam jak wtedy w maju 2016 roku i myślę tak samo a widząc tą patologię jaka jest obecnie tylko utwierdzam się w swoim przekonaniu każdego dnia sluzby( kilka tys ludzi ucywilnionych, około 1 tys. wyrzuconych na bruk z powodu absurdalnych urojeń lub osobistych animozji system zarządzania tragedia, systemy informatyczne gorsze od poprzednich a do tego niekompatybilne, wysokie stopnie dla cywili którzy ni z gruszki ni z pietruszki dostali mundur). Tak to już jest, że jak tworzy się coś nowego to powinno być lepsze od poprzedniego. Czy w przypadku kasu tak jest niech każdy sobie sam odpowie wszyscy to widzimy. Pisma władz oderwanych od rzeczywistości, które określają kas jako sukces wywołują tylko salwy śmiechu jak już ktoś je przeczyta. Ośmieszyłem się pisząc to wszystko, prawda Bolo? No to teraz się śmiej.
To wszystko gorzka prawda

Ale piszesz że jak coś robisz to z przekonaniem i całym sercem

A jak pełnisz służbę w scs?

Też całym sercem i z przekonaniem?

Czy zaklinasz rzeczywistość i wmawiasz sobie że pełnisz służbę w Służbie Celnej?/

Tak jak napisałem, nasze odczucia nie zmienią tego, że pełnimy służbę w scs...

Przynajmniej jeszcze...
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry