• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do MRR

Z przenosinami bywaja problemy, jeśli kierownik komórki w której się pełni służbe nie jest przychylny takiej decyzji i może (często skutecznie) blokować takie ruchy kadrowe. Uważam, ze trzeba zacząć od rozmowy z obecnym kierownikiem, żeby nie palić za soba mostów. Może da się przekonać. Zgoda obecnego kierownika jest bezcenna.
Kierownicy niechętnie puszczaja od siebie osoby które się sprawdzaja w robocie. Kierownikowi docelowej komórki z tego powodu jest trudno wyrwać osobę która jest dobra i perspektywiczna. Najłatwiej pozyskać osobe której nikt nie chce.
Dante nie wiem tylko, czy w twoim przypadku to dobra decyzja. Łatwo się pobudzasz bez powodu i nie wiem czy przejdziesz badania na broń. Ja, widzac twoje wpisy zastanawiałbym się czy dać ci broń do ręki, skoro każdą uwagę traktujesz jak atak. jeśli tak rozmawiasz z przełożonym to też nie liczyłbym na twoim miejscu na przychylność.
 
Ostatnia edycja:
Dante ja jestem w podobnej sytuacji i tez zamierzam złożyć ofertę w naborze zewnętrznym do MRR. Kierownik mnie na pewno nie wypuści wiec raczej mnie za to ze spróbuje zadbać o swoją przyszłość nie zwolni, bo było by to absurdalne:) a to że się obrazi nijak wpłynie na moją karierę bo każdy kto pracuje na granicy to wie, że coś takiego jak kariera dla zwykłych szarych funkcjonariuszy nie istnieje. Musisz walczyć o swoje i dążyć do celu. Jak cię nie chcą wpuścić oknem to pchaj się drzwiami:). Nie masz nic do stracenia i nie daj się zniechęcić.
 
Moim zdaniem jeżeli jest to nabór zewnętrzny to nie możesz startować bo będąc pracownikiem danego pracodawcy trudno starać się u niego o pracę.. Jeżeli wewnętrzny i spełniasz warunki to droga otwarta.
 
Back
Do góry