• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

nabór 2007

G

Guest

Gość
Witam:)
Chciałbym wstąpić do służby celnej i mam małe pytanie.Czy jest jakikolwiek sens startować mając średnie wykształcenie(bardzo dobra znajomość języka obcego) oraz kateggorię wojskową D??
Zgóry dzięki za odpowiedz
 
Szanse masz ogromne- jesli masz chęci. Co do sensu odpowiedź dostałeś 1100 przez najbliższe 3-4 lata. Jesli masz zdolnosci wegetacyjne przez 2\3 doby kasa w sam raz dla ciebie!
 
Anonymous napisał:
Witam:)
Chciałbym wstąpić do służby celnej i mam małe pytanie.Czy jest jakikolwiek sens startować mając średnie wykształcenie(bardzo dobra znajomość języka obcego) oraz kateggorię wojskową D??
Zgóry dzięki za odpowiedz

nie warto!! uwierz mi ze nie warto!!
 
Dobrze ci radzę. Nie pakuj się w tą pracę. SC, czy szerzej, ogólnie administracja podległa MF, to jedno wielkie bagno. Wielu z nas tkwi tutaj bo ma nadzieję że w końcu będzie normalnie.
Dlaczego tak uważam. Zapoznaj się z atmosferą panującą na forum, to przekonasz się że dobrze ci radzę.
 
Uwież choć raz innym nie warto .To bagno .Jeśli na granicę to harówka jak w warsztacie samochodowym tyle że przez 12 godzin i za psie pieniądze a Prokurator i tak uwierzy przemytnikowi który na Ciebie doniesie a nie Tobie
 
Chcesz przez to powiedzieć, że wprowadzenie KAS jak za dotknięciem czarodziejskiej różki zmieni ludziom to co mają w głowach. :lol:
Zauważ, że reformę robią ludzie, którzy równocześnie, rzutem na taśmę przeprowadzają konkursy na dyrektorów!
Jak to ocenisz? Dlaczego ogłoszono konkursy?
 
Trochę to dziwne, że konkursy ogłasza się tuż przed wyborami.
Do tej pory nikomu to nie przeszkadzało, że przez ponad półtorej roku w prawie każdej ic był p.o. dyra, dlaczego?
p.o.jest bardziej uległy, sterowalny, nie wie na czym stoi :lol:

Dla mnie to była i jest paranoja, że wszędzie są p.o., ale górze to nie przeszkadzało.

Przed wyborami chcą jeszcze obsadzić TE stanowiska swoimi ludźmi, ale obecne przepisy (brak kadencyjności nic nie gwarantują na przyszłość)
 
spoko jest fajnie
mozesz na moje miejsce
ja pracuje od stycznia 2007
jest super
kierownik super fachowiec
jak jedzie na kontrole to udaje ze wie o co chodzi powiesz mu ze ajest c i ci przytaknie
sluzbe dostaniesz najgorsza chyba ze lubisz sie podlizac
jak bedzie mial zly dzien to bedzie cie dreczyl
kasa super 1200 na reke
bedziesz dyspozycyjny do bolu
wielkie perspektywy na awans tak z 20 LAT
mowie ci warto
a KAS jest niepotrzebny nie mozna okradac RP i zarabiac 2000 moga tylko pracownicy fizyczni
bedziesz urzednikiem ogromny prestiz
znajomi beda sie z Ciebie smiac
sasiedzi powiedza ze bierzesz w lape gdy dostaniesz spadek albo zarobisz na gieldzie i kupisz sobie nowe auto
mi sie tak to podoba ze rano przed praca czuje sie wprost podniecony
ta praca jest niesamowita
wejscie w szeregi SC bylo najpiekniejszym dniem w moim zyciu i najtrafniejsza decyzja
ile ja bym dal zeby wiedziec to co teraz gdy bylem na rozmowie kwalifikacyjnej
ale wiesz jak bede sie zwalnial za pare mieisiecy to pozwole sobie na male
szalenstwo i moze pojade troszke po ambicji przelozonym bo tylko udaja ze rozumieja a tak powaznie sa .....a szkoda slow
nie odmowie sobie tej przyjemnosci
pozdrawiam
 
wyższe.

jakie wyższe? zależy na jakie stanowisko. w ogłoszeniach na Corynti są i wyższe mgr, jakm i wyższe i rówież min. średnie. teraz rekrutacja wygląda tak:
wysyłasz wszystkie papiery o jakie proszą w ogłoszeniu (ogłoszenia na stronach izb celnych, na stronie urzędu służby cywilnej).
jak jest ok to masz test i rozmowe kwalifikacyjną (test z ogólnej wiedzy o świecie, Polsce i Słuzbie Celnej), rozmowa to takie tam co umiesz, plany na przyszłość, jakie szkoły skończyłeś itp.
jak przejdziesz to dzwonią.
 
sds napisał:
Zgodnie z ustawą, podstawowym wymaganiem jest wyższe wykształcenie
Odsylam do lektury ustawy o słuzbie celnej, podstawowym wymogiem jest wyksztalcenie ŚREDNIE, wyzsze to najczesciej pomysly dyrekcji, jeszcze rok dwa lata temu mozliwe do spelnienia, ale obecnie, a zwłaszcza w izbach w Polsce zachodniej i centralnej, juz najczesciej w sferze poboznych zyczeń.
 
Re: wyższe.

Rzepka. napisał:
jak jest ok to masz test i rozmowe kwalifikacyjną (test z ogólnej wiedzy o świecie, Polsce i Słuzbie Celnej), rozmowa to takie tam co umiesz, plany na przyszłość, jakie szkoły skończyłeś itp.
jak przejdziesz to dzwonią.

Jaki test ??? W IC Białystok do pracy na granicę zwykła rozmowa kwalifikacyjna o duperelach i przyjęty A i tak na 10 zakwilifikowanych przychodzi 5 - 6 osób a po 2 -3 służbach (zwłaszcza nocnych) zostaje 3. Obecnie z tego co wiem u dyrektora leży ponad 20 wniosków o zwolnienie a u mnie w OCDK brakuje ponad 50 etatów. Jeszcze troche i nie będzie potrzebny włoski strajk :twisted: :twisted:
 
Back
Do góry