• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Może najpierw Protest a póżniej kłótnie?

G

Guest

Gość
Może dokończmy najpierw protest i mając Konkretne Ustalenia i Wyniki kłóćmy się kto więcej się zasłużył ? Żal dupę ściska gdy czytam co się dzieje ! Nasza Federacja ZZSC nie jest w stanie podjąć uchwały popierającej Protest -który trwa już 2,5 tygodnia ! Po co nam taka Federacja? Poszczególne związki zastanawiają się co zrobić? Jak przejść przez wodę i nie umoczyć łapek? Asekuranci.Poco nam tacy działacze? Skoro wszystkim tak dobrze w tym bagienku,skoro orkiestra gra ,a statek tonie i wszyscy są HAPPY -PO CO BYŁO ZACZYNAĆ PROTEST ? Może lepiej było czekać jak barany na rzeż?
 
Dobre pytania.
Ja zadam inne:
Dlaczego zatajono przed Federacją rozpoczęcie akcji? Przewodniczący Federacji (uczestniczy od pocz. w KP PB) mógł spokojnie zwołać RF np. dwa tygodnie przed ogłoszeniem akcji.
Już raz zwołałem posiedzenie KW i do dzisiaj nie mam zrefundowanych kosztów, dlatego nasze działania polegały na wywieraniu nacisków na przewodniczącą o zwołanie posiedzenia KW. W końcu udało się w dniach 24 i 25.10. Na tym posiedzeniu, przy wstrzymującym się głosie przewodniczącej rekomendowaliśmy Radzie Federacji podjęcie ogólnopolskiego i rzeczywistego protestu w SC. Zawnioskowaliśmy o pilne zwołanie RF.
Czekamy dalej.
 
no to czekajcie aż wszyscy obudzimy się z reką w nocniku. Ciągłe tłumaczenie i zwalanie winy na innych do niczego nie prowadzi . Jak pan myśli p. Siwy ile granica jeszcze wytrzyma ?Myślę , że sprawą honoru dla pana winno być zkoordynowanie ogólnopolskiego protestu do końca tego miesiąca . Osobiście liczę , iż jest pan w stanie takie działania poprowadzić. Proszę nieoglądać się na panią Fołtę
 
Szkoda gadać ! Kolejny raz wystawiono nas do wiatru -guzik mnie to obchodzi czy p.Fołta chce czy nie zwołać zarząd .Federacja nie jest jej prywatną własnością a ona nie caryca Katarzyna.Kolejny raz gorycz porażki dla nas ,a stołki dla tzw.działaczy -był Gajda ,Krasoń ,teraz dołączyła Fołta -dobrze zasłużyli na tytuł "Grabarza Cła " A jak odbiorą swoje 30 srebrników ,to niech ich ... strzeli ! Taka postawa Fołty powinna zaowocować jej odwołaniem. PROTEST TRWA PRAWIE MIESIĄC ,A FEDERACJA CHCE TERAZ ZASTANAWIAĆ SIĘ CO Z NIĄ ZROBIĆ??? TO SĄ KPINY Z CELNYCH NADSTAWIAJĄCYCH WŁASNE DUPY !!!!!
 
Proszę nie obwiniać Federacji, która została zaskoczona ogłoszeniem protestu przez swoją przewodniczacą, która nie kwapiła się też następnie do zwołania posiedzenia zarówno KW jak i RF.
 
Co Wy się kłócicie? Są ludzie słowa i są ludzie czynu. Związki to ludzie słowa. Co mnie obchodzi kto kogo obwinia że ktoś kogoś nie powiadomił że to że tamto. PIS nie wygrał bo ważniejsze mu były spory o przeszłość niż myślenie o przyszłości.
A mi to lotto. Czasy się zmieniły. Praca w cle nie jest już marzeniem. Nie tylko kasa się liczy - mało zarabiamy to trudno ale warunki pracy też są beznadziejne, nie tylko na granicy. Wkrótce rzucę tę robotę, to fakt, ale ile osób zrobi tak jak ja? Zostaną same "plecaki"?
 
Witam, jako przewodniczący ludzi którzy "wielokrotnie przekraczają granice" chciałbym poinformować że ze swojej strony postaramy się zrobić wszystko aby przywrócić normalność na przejściach.
Rozumiemy Waszą akcję ale nasze nerwy też zbliżają się do granic wytrzymałości. Zapraszamy do przeczytania apelu który został wystosowany do MF.

Pozdrawiam
Bartosz Jarecki - przewodniczący
 
Ale w końcu będą musieli z kimś zacząć rozmawiać! Co to za kraj w którym obywatel nie ma nic do powodzienia i musi walczyć o swoje prawa? Co to za Ministerstwo które nawet nie stara się podjąć jakiejkolwiek próby negocjacji ze strajkującymi?

Najwyższa pora się obudzić Panowie Ministrowie!!

Bartosz Jarecki
 
Back
Do góry