• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

młodszy kontroler celny

M

mania111

Gość
obecnie na Okęciu szukają osób na to stanowisko,a co tak na prawdę robi taka osoba?co należy do jej obowiązków i czy jest to praca na zmiany?
Będę wdzięczna za odp,pozdrawiam.:)
 
Cytuję:

"Zakres zadań wykonywanych na stanowisku służbowym:
wszczynanie i prowadzenie śledztw oraz dochodzeń w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe,
opracowanie oraz wnoszenie do sądów środków zaskarżenia orzeczeń wydanych przez sądy w sprawach
o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe,
występowanie przed sądami w charakterze oskarżyciela publicznego w postępowaniu w sprawach
o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe,
prowadzanie postępowań mandatowych w sprawach o wykroczenia skarbowe,
przeprowadzenie czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia,
występowanie do sądów z wnioskami o ukaranie oraz występowanie przed sądami w charakterze oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenia."

Kariery nie wróżę.
 
chodziło mi o ogłoszenie z takim zakresem obowiązków:

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku służbowym:
Sprawowanie dozoru i kontroli celnej osób i towarów przemieszczanych w ruchu osobowym i towarowym w przywozie na obszar celny Wspólnoty i w wywozie z tego obszaru w zakresie określonym przepisami prawa celnego.

ale co to oznacza w praktyce?
siedzenie na magazynie i prześwietlanie paczek?
może dla niektórych pytania są oczywiste,ale dla mnie nie,ponieważ nigdy nie pracowałam w takim miejscu...
dziękuje za pomoc.
 
chodziło mi o ogłoszenie z takim zakresem obowiązków:

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku służbowym:
Sprawowanie dozoru i kontroli celnej osób i towarów przemieszczanych w ruchu osobowym i towarowym w przywozie na obszar celny Wspólnoty i w wywozie z tego obszaru w zakresie określonym przepisami prawa celnego.
Oznacza to odprawy osób i towarów przyjeżdzających (przylatujących) spoza obszaru WE (przywóz) i i ten obszar opuszczających (wywóz).
Prawdopodobnie będzie to kontrolowanie osób i towarów głównie pod kątem przywozu/wywozu towarów strategicznych, dzieł sztuki, a także wytworów, które towarami nie są m.in narkotyki i dokumenty, w tym prześwietlanie urządzeniami RTG.
 
ok,dziekuje za pomoc,wnioskuje,ze może to być również praca dla kobiet?Jeśli mogę jeszcze prosić o odp jak wyglądają zmiany na takim stanowisku?
 
Oczywiście, także dla kobiet. Co do zmian zależy to od konkretnego Oddziału Celnego. Najczęściej spotykane możliwości to: 8 godzin od poniedziałku do piątku (zazwyczaj praca biurowa), dzień - 12 godzin, 24 godz wolne, noc - 12 godz, 48 wolnych i tak w kółko (system 4-zmianowy), "głębokie" dniówki tzn co drugi dzień po 12 godzin bez nocy (system dwuzmianowy). Jeżeli o takie zmiany Ci chodziło:)
 
Back
Do góry