• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mandaty - wyroby tytoniowe bez polskich znakow akcyzy

lukasz

Nowy użytkownik
Dołączył
1 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
mam pytanie. jak w IC przeliczane są paczki papierosow bez polskich znakow akcyzy, tyton i spirytus. chodzi mi o ogolne przeliczniki towaru na mandaty. Przykladowo jaki mandat za 2 kg tytoniu i 500 paczek papierosów bez polskich znakow akcyzy?
 
nie ma ogólnie dostępnego, publicznego taryfikatora czy kalkulatora jak np w policji

są "taryfikatory" będące służbowymi a nie publicznymi wytycznymi dla funkcjonariuszy nakładających mandaty

wytyczne się zmieniają ale ogólnie zależy to nie tylko od ilości, ale i okoliczności ( np na zielonym pasie drożej niż na zwykłym ) recydywy ( jak często ktoś popełnia wykroczenie )

i podstawowa sprawa - mandat MOŻE ALE NIE MUSI być nałożony - tzn jeśli funkcjonariusz uzna, że taka kara jest wystarczająca to może go zaproponować, ale może też uznać że wynikająca z wewnętrznego taryfikatora kara będzie zbyt niska i wtedy sporządza wniosek do sądu
 
mandaty

mam pytanie. jak w IC przeliczane są paczki papierosow bez polskich znakow akcyzy, tyton i spirytus. chodzi mi o ogolne przeliczniki towaru na mandaty. Przykladowo jaki mandat za 2 kg tytoniu i 500 paczek papierosów bez polskich znakow akcyzy?
Łukasz myslę, że taka informacje uzyskasz od Porucznik Pani Doroty Kędzierskiej, która jest funkcjonariuszem celnym i jednoczesnie dyrektorem a także u swojego naczelnika urzędu. Trzeba sie tylko udać do odpowiedniego pomieszcenia z reguły z telewizorem i opłaconym abonamentem RTV. Na Lodowej jest nawet pokój obok gabinetu Pani Doroty Kędzierskiej gdzie nie ma zakazu udzielania informacji zarówno funkcjonariuszom jak i firmom tak jak przy AEO i Wielkanocnym Jaju z naszym plebanem. Może nawet lepszy byłby Rabin i Pop z Sanoka.
 
Ostatnia edycja:
no tak. ale nawet w wypadku zatrzymania kogos za handel takim towarem przez policje sprawa kierowana jest chyba i tak do Słuzby Celnej i dopiero z IC przyznawane są mandaty. Ile czeka sie na taki mandat?
 
Nie martw się cierpliwość twoja zostanie zapewne wynagrodzona.
Myślę że udzielono i tak wyczerpującej odpowiedzi.
Szkoda że się nie pytałeś zanim ciebie przyłapano ;)
 
Back
Do góry