• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mandat

Ronx

Nowy użytkownik
Dołączył
25 Lipiec 2022
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Chciałbym w najbliższym czasie przystąpić do rekrutacji na funkcjonariusza, jednak martwi mnie jednak kwestia. Jakieś 15lat temu dostałem dwa niewielkie mandaty za przekroczenie norm przewozowych. Czy jak do takich kwestii podchodzi komisja rekrutacyjna? Błąd młodości czy od razu skreślenie? Ktoś był już w takiej sytuacji?
 
Nie ma obowiązku wpisywania zatartych wykroczeń. Przy ABO może to oczywiście wyjść. Inaczej traktowane są jednak np wykroczenia w ruchu drogowym a inaczej drobna kradzież która może zdyskwalifikować. Osoba z zatartym wyrokiem lub wykroczeniem jest traktowana jako niekarana, ale to nie to samo co nieposzlakowana opinia.
Wykroczeniem sprzed 15 lat raczej bym się nie przejmował.
Na twoim miejscu bardziej bym się zastanawiał nad sensem wstępowania do jakiejkolwiek służby.
Oceniam że możesz być już ok. czterdziestki i minimalny wymagany do emerytury mundurowej staż (25lat) może zbiec się z powszechnym wiekiem emerytalnym. Jest ryzyko że do 65 roku życia będziesz spędzał nocki na pasie granicznym lub z lizakiem w ręku na drodze. Jeśli zdrowie na to ci nie pozwoli (czego Ci nie życzę) nie dasz rady idsłużyć minimalnego stażu. Pensje u nas są raczej przeciętne.
Sam musisz zdecydować czy warto.
Mocno już przeterminowany mandat to najmniejszy problem
 
to, że nastąpiło zatarcie ukarania wcale nie oznacza, że wykroczenia nie było. Podczas rozmowy rekrutacyjnej masz dwie możliwości, o ile oczywiście dostaniesz pytanie np. czy kiedykolwiek popełniłeś wykroczenie z kks-u. Albo przyznasz z góry, że tak (szczerość jest na + w rozmowach) albo uznasz, że nie, lub np. nie pamiętasz. Niestety nikt ci tu nie doradzi co powiedzieć, bo... nikt nie wie jak zareaguje komisja rekrutacyjna. Pamiętaj jednak, że w ABO to na 90% wyjdzie. Jak postąpi służba weryfikująca twoją 'przydatność' trudno powiedzieć. Ale powiem ci tylko jedno, że z nieoficjalnych (i w 100% niepotwierdzonych, mogą być nieprawdziwe) informacji wiem, że obecnie (w mojej IAS) nawet jeśli małżonek/małżonka kandydata miał wykroczenie za przemyt w ostatnich 10 latach to rekomendacja jest negatywna.

Przemyśl to co napisałem ja oraz PJS, chociaż spróbować nigdy nie zawadzi. W sumie tracisz niewiele.
 
Back
Do góry