LOTNISKA -do boju

Lotniska do .....

Drobny cwaniaczku, dobrze Ci pisać siedziąc w domu na UŻ lub na L4, nie daliście Izbie szans, na srodę bo ludzie przyszli do pracy o niczym nie wiedząc. Ciekawy który z Was odmówi wykoanania bezpośredniego polecenia Dyrektora IC. Jestes odważny bo jestes anonimowy, podpisz się tak jak ja pod tym co napisałeś a uznam że jesteś partnerem do rozmowy.Kazdy kto choć jeden dzień przepracował na lotnisku doskonale wie że samolot odleci punktualnie niezależnie od tego czy jest kontrola celne czy tez nie. Wiesz tyle o lotnisku co dowiedziałeś sie oglądając samoloty w niedzielne popołudnie na spacerze z dzieckiem. Klep sobie swoje SADy wydawaj sznurowadła albo sprawdzaj banderole na butelkach a nie zabieraj się do spraw o których nie masz zielonego pojecia.
Mariusz Sz WZP Kraków
P.S. 24.01,25.01 całe WZP nie pełni służby więc nie piszcie ze mobilni to nie celnicy bo obrażacie przyzwoitych ludzi.
 
no i po co to dogadywanie? jeżeli ktoś o czymś nie wie to trzeba go po prostu wyprowadzić z błędu a nie zaraz po łbie Panie Marianie....
 
ludzie nie skaczcie sobie do oczu!Uszanujcie ten dzień chocby za to,że to co się dzieje to jest wielka sprawa.Tu nie chodzi o to nawet że jak my nie przyjdziemy do pracy to za nas to zrobi jedna czy dwie osoby na zmianie i część roboty pchnie,ale o to że taki dyro czy naczelnik bądz kierownik będzie musiał podać statystyki ile ludzi było w pracy a ile nie to lepiej wyglada liczba 80% a nie 30% czy mniej.Wówczas będą wiedzieć,że nie walczy o coś grupka jakiś oszołomów tylko rzesza ludzi! Pozdrawiam i życzę udanego dnia celnika :)
 
Gosc napisał:
OBY.Z poprzedniej zmiany niech nie zostaja
Pamiętajcie, nie dajmy sie przesuwać z UC do UC , z IC do UC - na chwilowe rozladowanie napięcia. Nie macie upoważnień do przetwarzania danych osobowych w danym obszarze-mozecie na prawie odmówić. Dodatkowo pamiętajmy o Kodeksie Pracy :
doba pracownicza musi być zachowana w każdym przypadku.Prawo do 11 godz nieprzerwanego wypoczynku! Kto z przełozonych dopuszcza do pracy - łamie prawo!!!!

Nie można wyłączyć stosowania przepisu art. 128 § 3 k.p. nawet za zgoda pracownika, ponieważ przepis ten należy do bezwzględnie obowiązujących. Doba pracownicza obejmuje kolejne 24 godziny, ale nie muszą one pokrywać się z dobą astronomiczną i mogą przypadać na godziny różnych dni kalendarzowych. Doba pracownicza oznacza kolejne 24 godziny, z których 8 przypada na porę nocną, a 16 na porę dzienną, w ciągu których rozliczana jest dobowa norma czasu pracy.
Doba pracownicza jest ruchoma, a godziny ją wyznaczające mogą być zindywidualizowane dla poszczególnych pracowników.
Po nowelizacji kodeksu pracy dokonanej ustawą z dnia 14 listopada 2003 r. (Dz. U. Nr 213, poz. 2081) w art. 128 § 3 pkt 1 k.p. wprowadzona została definicja doby pracowniczej, przez którą należy rozumieć 24 kolejne godziny, poczynając od godziny, w której pracownik rozpoczyna pracę zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy.
Od 1 stycznia 2004 r. każdemu pracownikowi przysługuje ponadto w każdej dobie prawo do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku. Nie dotyczy to pracowników zarządzających w imieniu pracodawcy zakładem pracy oraz pracowników, którzy wykonywali pracę w związku z koniecznością prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii. W powyższych przypadkach pracownikom przysługuje w okresie rozliczeniowym równoważny okres odpoczynku (art. 132 k.p.).
Wprowadzenie ustawowej definicji doby pracowniczej spowodowało, że w świetle prawa niemożliwe staje się przejście pracownika ze zmiany popołudniowej na zmianę przedpołudniową bez ponaddobowej przerwy. W przeciwnym razie pracodawca dopuszcza się wykroczenia przeciwko prawom pracownika z powodu planowania pracy w godzinach nadliczbowych bez zaistnienia szczególnych przesłanek dopuszczalności stosowania pracy w godzinach nadliczbowych.
Ustawowe definiowanie doby pracowniczej stanowi też prawną przeszkodę w stosowaniu w wielu zakładach pracy tzw. ruchomego czasu pracy, polegającego na tym, że pracownik zobowiązany jest pozostawać do dyspozycji pracodawcy przez umówiony wymiar czasu pracy, np. 8 godzin dziennie, bez sztywno określonych godzin rozpoczynania i kończenia pracy. W praktyce pozwoliłoby to pracownikowi rozpoczynać i kończyć pracę w zasadzie o dowolnej porze po upływie umówionej liczby godzin. Wybór godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy należałby do pracownika. W sytuacji, gdy nie można planować pracy w godzinach nadliczbowych, przedstawione elastyczne rozwiązanie w zakresie organizacji czasu pracy mogłoby zostać uznane za takie planowanie.
Odmienne stanowisko w omawianej kwestii przedstawiła E. Szemplińska, według której w przypadku, gdy to pracownik decyduje o godzinie rozpoczęcia pracy, dozwolone jest wprowadzenie ruchomego czasu pracy. Argumentem przemawiającym za taką interpretacją jest, według przywołanej Autorki to, że nie zachodzą tu przyczyny (szczególne potrzeby pracodawcy) uzasadniające pracę w godzinach nadliczbowych (zob. wspomnianej autorki Konsultacje i wyjaśnienia, Praca i Zabezpieczenie Społeczne z 2000 r., nr 7-8). Ta sama autorka uważa jednak za niedozwolone stosowanie rozkładów czasu pracy, w których np. pracownik jednego dnia pracuje od godz. 6.00 do 14.00, a następnego dnia od 14.00 do 22.00 (zob. Konsultacje i wyjaśnienia, Praca i Zabezpieczenie Społeczne z 2002 r., nr 3). Gdyby jednak konsekwentnie przyjąć argumentację Autorki, to również w tym przypadku nie zachodzą szczególne potrzeby pracodawcy uzasadniające pracę w godzinach nadliczbowych).
Wprowadzenie więc ustawowej definicji doby pracowniczej pozbawia pracownika w takiej sytuacji możliwości wyboru dogodnego dla siebie rozkładu czasu pracy, w tym ruchomych godzin rozpoczynania i kończenia pracy.
 
Pyrzowice

W Pyrzowicach na zmianie dziennej jeden kierownik na całą osobówkę i cargo tylko odbiera telefony a kurierzy już piszczą bo im towar w magazynach puchnie.[/b]
 
Okęcie raport

Stan na Okęciu jest następujący:
- Terminal Cargo - obsada kierownicza i zastępcy , niestety trafił się łamistrajk na kasie
- UPS - obsada kierownicza
- DHL/TNT - obsada kierownicza
-CSL - obsada kierownicza
Oddział Osobowy:
- okrojona zmiana na osobowym
- hańbiąca postawa koordynatora Tałałaja
innych danych brak
Pozdrowienia dla koleżanek i kolegów z kraju wypoczywających na urlopach oraz życzenia zdrowia :wink: dla przebywających na L4
 
Poznań Ławica. W pracy tylko kierownik. Do pomocy ściągneli kadre kierowniczą z izby, bo nie ma ani nikogo z OC, ani z WZP. :lol:
 
Back
Do góry