• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

list ssc do służb skarbowych

G

Guest

Gość
czy ktoś z was czytał list podsekretarza stanu pana jacka dominika do pracowników administracji podatkowej?
otóż ja czytałem i stwierdzam, że skarbowcy mają super kolegę w mf
szkoda, że my nie
polecam literaturę mam tylko nadzieję, że pan dominik zaprosi naszą reprezentację na święto skarbowców, które ma zamiar zorganizować w dniu 21 września :evil: :evil: :evil:
 
a co on taki do przodu podobno miał być dwa miesiące a wg mojego kalendarza połowa marca mniej więcej ale wrzesień to przesada
 
Anonymous napisał:
czy ktoś z was czytał list podsekretarza stanu pana jacka dominika do pracowników administracji podatkowej?
otóż ja czytałem i stwierdzam, że skarbowcy mają super kolegę w mf
szkoda, że my nie
polecam literaturę mam tylko nadzieję, że pan dominik zaprosi naszą reprezentację na święto skarbowców, które ma zamiar zorganizować w dniu 21 września :evil: :evil: :evil:

gościu gdzie ten list, bo nigdzie go nie ma. W przeciwieństwie do czasów banasiowych cło jest obecnie co najmniej tak samo postrzegane jak skarbówka. Kto wie może jednak nowy ssc będzie dłużej
 
ssc

Szanowni Państwo,
Pracownicy izb i urzędów skarbowych!

Od 3 stycznia zostały mi powierzone obowiązki Podsekretarza Stanu odpowiedzialnego za administrację podatkowa i służbę celną. Od 1994 roku jestem związany z Ministerstwem Finansów i dlatego też mam świadomość jak ważne i trudne zadania Państwo wykonujecie i jak duże jest znaczenie tych zadań dla stabilności finansowej naszego kraju. Chcę przede wszystkim podkreślić Państwa ogromny wkład w sprawne funkcjonowanie i kształtowanie pozytywnego wizerunku administracji podatkowej w Polsce. To głównie dzięki Wam izby i urzędy skarbowe zmieniają się i są coraz lepiej odbierane przez podatników. Dokładając wszelkich starań, by jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki, pomimo niejednokrotnie trudnych warunków pracy, dajecie świadectwo prawdziwego zaangażowania i oddania pełnionej przez Was służbie publicznej.

Mam świadomość problemów, z jakimi boryka się w ostatnim czasie administracja podatkowa, zarówno organizacyjnych, jak i finansowych. Wiem również, że administracja podatkowa wymaga dalszych modernizacji. Chciałbym się przede wszystkim skoncentrować na dalszym jej unowocześnianiu oraz poprawie warunków pracy. Wszelkie zmiany wymagają analizy i konsultacji – planuję je podjąć w pierwszym kwartale tego roku. Wynik tych prac wraz z harmonogramem zostaną Państwu niezwłocznie przedstawione. Będę szukał również porozumienia na zasadach partnerskich ze wszystkimi środowiskami opiniotwórczymi, ważnymi dla skarbowości oraz konsekwentnie dążył do budowania pozytywnego wizerunku naszej administracji.

Rok 2008 jest dla nas szczególny. Obchodzimy 90-lecie powstania administracji podatkowej w Polsce oraz 25-lecie reaktywacji izb i urzędów skarbowych. Centralne obchody tych Jubileuszy planujemy na 21 września. Wiele się przez ten czas zmieniło i nie należy o tym zapomnieć. Warto jednak uświadomić sobie, że jesteśmy tutaj po to, by iść naprzód i zmieniać naszą administrację w coraz bardziej przyjazną zarówno urzędnikom jak i podatnikom. Oby nam się to udało, tego Państwu i sobie życzę w tym nowym roku.



Jacek Dominik
Podsekretarz Stanu
w Mnisterstwie Finansów
 
list wysłał widocznie w związku z jakąśtam rocznicą w USach ale to jeszcze nie oznacza, że coś zrobi
 
Ten list jest zielonym światłem do tego by podjąć w końcu ostatecznie, drastyczne kroki, które uświadomią Panu nowemu SSC i nie tylko, że istnieje jeszcze SC w tym kraju. Z tego listu wynika jaka będzie Jego droga, co jest priorytetem, kto będzie faworyzowany, a o nas tylko świat usłyszy, gdy znowu kogoś aresztują. Widać 40% wpływów, o które dbamy to jeszcze za mało. Związki zbierzcie się w końcu do "kupy" i do roboty, ten obecnie śmieszny protest nic nie daje, w sumie nie zauważyłem żeby coś się zmieniło w naszej pracy (tak jak to obiecywał jeden z dyrektorów (TW) w mediach, w chwili rozpoczęcia protestu - "nie przewiduję żadnych opóźnień")
CZAS NA KONKRETY!!!! Czas uświadomić Unię jak traktuje się SC w demokratycznym kraju na granicy UE!!!
 
Anonymous napisał:
...
<ciach>
...
CZAS NA KONKRETY!!!! Czas uświadomić Unię jak traktuje się SC w demokratycznym kraju na granicy UE!!!

akurat w unii aż takie matołki nie siedzą żeby nie wiedzieć jak wygląda "cło" w Najjaśniejszej
 
Ludzie, dajcie sobie spokój. List jest związany z 25 leciem odtworzenia izb i urzędów skarbowych.
To aż takie straszne, złe?
Poczekajcie na konkrety, wtedy będzie można oceniać.
 
Panie TAX, na co Pan chce czekać...aż powręczają skarbowcom nagrody i awanse 21 września...w święto służby celnej...a potem będziemy czekać...no no na co? może na międzynarodowy dzień celnika 2009 bo w tym roku chyba nic sie poważnego nie kroi - nawet poważne obietnice :evil:
 
Przeczytaj list uważnie.
Pan Jacek Dominik zwraca się do:
- Szanownych Państwa,
- Pracowników izb skarbowych
- Pracowników urzędów skarbowych.
Nie ma wśród tego szacownego grona Funkcjonariuszy Celnych i Pracowników izb i urzędów celnych, no chyba, że to ci Szanowni Państwo, w co szczerze wątpię. Wspomina co prawda w treści listu do czego został powołany, i w tym miejscu pisze m.in. o służbie celnej, ale na tym koniec.

List z całą pewnością nie jest skierowany do nas i dlatego nie ma go co komentować.
 
Komentujcie sobie, komentujcie, przy okazji wystawiając sobie świadectwo.
Z umiejętności czytania tekstu w języku ojczystym.
List został wystosowany teraz, bowiem to 1 stycznia 83 r. reaktywowano obecną strukturą skarbowości.
Ze strony pracowników skarbówki sprawa wygląda tak:
"Nie słychać o centralnej uroczystości z okazji jubileuszu, a na stronie internetowej Ministerstwa Finansów nie napisano do tej chwili nawet słowa (!) o rocznicy powstania administracji skarbowej w obecnym kształcie czy przypadającym jubileuszu jej funkcjonowania. Nie zabezpieczono w budżecie państwa rezerwy finansowej na nagrody pieniężne z tej okazji. Straszy się nas co rusz zwolnieniami, nie dba o ochronę prawną urzędników, zrzuca winę na szeregowych pracowników za bałagan, błędy i niefrasobliwość osób faktycznie kreujących politykę fiskalną w naszym państwie."
http://www.skarbowcy.pl/mkportal/forum/index.php?act=ST&f=6&t=840

Jątrzcie dalej tę sprawę, pan Banaś na pewno jest z was dumny. Nie ma to, jak dzielić ludzi, nawet o kilka słów na papierze.
 
Anonymous napisał:
Jasiu !!! Właśnie dlatego go komentujemy, że nie jest skierowany również do nas. :x
Słusznie. Tylko dlaczego ton komentarzy na to nie wskazuje? Komentarze są o rybce a list o akwarium. Poziom dyskusji sięga inwektywy. Trza by się w końcu na coś zdecydować.
 
Właśnie tak służba celna jest na etapie strzelania bez celowania.
Wiesz który to jest etap walki...

Szukanie sobie popleczników dookoła nic nie pomoże....Jak sami sobie nie wywalczymy przynajmniej jawnego dialogu o reformie i to nikt inny nam nie pomoże...no może napisze jakiś list.
 
A może to kolejny szef co straż graniczną ze służbą celną myli??
Może jeszcze nie wie ze jest Szefem Służby Celnej bo sie z obowiązkami na stanowisku nie poznał?
Staszek w biznesie sie sprawdził a Jacek w "finansówce" :)
 
Co mnie obchodzą izby i urzędy skarbowe, pracuję w SC i jeżeli Pan Jacek Dominik jest SSC to niech zajmuje się SC a nie izbami i urzędami skarbowymi. Kim jest, Szefem Służby Celnej czy szefem Służby Skarbowej?
 
Back
Do góry