Likwidacja OFE, a emerytury mundurowe.

Grześ2211

Aktywny użytkownik
Dołączył
16 Listopad 2013
Posty
271
Punkty reakcji
223
Dzisiaj rząd przyjął projekt ustawy o likwidacji OFE zarej. pod poz. UD122. Tak w skrócie to tutaj:
Projekt nie przewiduje jasnych rozwiązań dla emerytów (art. 15a/art. 15d) i rencistów policyjnych. Tak naprawdę to nasuwają się wnioski:
-zadeklarujesz całość do ZUS, nic nie płacisz na dziś, ale czy rzeczywiście powiększając kapitał otrzymasz drugą emeryturę z ZUS?, tak mówi art.95.ust.2 ustawy o FUS w brzmieniu obecnie obowiązującym, pieniądze nie podlegają dziedziczeniu więc jak wcześniej zejdziesz z tego świata to najbliźsi zobaczą ✊
-zadeklarujesz do "Nowego IKE", to nie dość, że na dzień dobry opłata przekształceniowa 15% to jeszcze wypłata środków w wieku 60/65 lat. Czemu skoro z założenia to mają być pieniądze prywatne?
Z pozytywów tylko to, że jest dziedziczenie.
Jeszcze jedno do weryfikacji: Czy będąc na świadczeniu ZER po przejściu do IKE nadal trzeba będzie płacić tam składki???
To byłaby niedorzeczność, bo nie każdy z pobierających świadczenie ZER może podjąć zatrudnienie.
To tak na początek. Dopisujcie w tym wątku swoje spostrzeżenia.
 

abarks

Aktywny użytkownik
Dołączył
12 Sierpień 2015
Posty
200
Punkty reakcji
64
Zwracam się z apelem o zamknięcie tego tematu, nie pisanie żadnych spostrzeżeń. Widzę że dalej bardzo dużo ludzi nie rozróżnia ZER od ZUS. Nie chcę tutaj rozpisywać się dokładnie dlaczego, każdy kto wie o co chodzi to zrozumie, pisząc swoje rozmyślania i podpowiadając rządzącym, bo wiadomo że forum czyta również MF, dostaniemy figę z makiem albo malusienką cząstkę.
 
Do góry