• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Likwidacja Izb

swoją drogą po co tyle izb celnych w RP, może mi to ktoś przystępnie wyjaśnić? Tylko nie piszcie, że po to aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej. Chyba lepszą alternatywą jest przesunięcie zadań i ludzi do UC lub OC. I obywatelowi bliżej do władzy i władza lepiej może zrozumieć problemy społeczeństwa. Chyba, że chodzi o względy ambicjonalne- "bo ja to proszę pana w Izbie Celnej pracuję", czy też zwykły strach przed normalną celniczą młócką-"ja do odpraw, chyba sobie pan żartuje".
 
Po co tyle województw, izb skarbowych, US, UKSów, DUP ich ośrodków zamiejscowych. Połączyć to w jedno i będą oszczędnosci jak znalazł.
 
Masowa emigracja za pracą
Polsat - dodane 57 minut temu

W stanie wojennym Jan Pietrzak żartując z masowej emigracji Polaków na zachód, mówił, że jak tak dalej pójdzie ostatni zgasi światło. To zdanie mogło się przypomnieć tym, którzy widzieli ludzi szturmujących warszawski hotel Sheraton. Irlandzki urząd pracy zorganizował tam targi pracy dla Polaków. Zgłosili się przede wszystkim robotnicy budowlani, ale także architekci i menadżerowie. Wielu od razu podpisało umowy wstępne.
Dla tych co powaznie myślą o emigracji
 
Anonymous napisał:
Masowa emigracja za pracą
Polsat - dodane 57 minut temu

W stanie wojennym Jan Pietrzak żartując z masowej emigracji Polaków na zachód, mówił, że jak tak dalej pójdzie ostatni zgasi światło. To zdanie mogło się przypomnieć tym, którzy widzieli ludzi szturmujących warszawski hotel Sheraton. Irlandzki urząd pracy zorganizował tam targi pracy dla Polaków. Zgłosili się przede wszystkim robotnicy budowlani, ale także architekci i menadżerowie. Wielu od razu podpisało umowy wstępne.
Dla tych co powaznie myślą o emigracji

Historia lubi się powtarzać. Tylko, że w tamtych czasach była to emigracja polityczna a teraz finansowa. :lol: :lol:
 
wpływ polityki

Polityka też ma wpływ na podejmowanie przez Polaków decyzji o emigracji. Bo jakie można mieć perspektywy awansu, kariery w kraju w którym decyduje o tym przynależność do układu kolesiowo-partyjnego i błogosławieństwo (wiadomo czyje). Żyć się tu nie chce i tyle. Ile razy można być "robionym w trąbę" przez kolejne formacje polityczne sięgające po władzę. W końcu sie wszystkiego odechciewa.
 
Czy waszym zdaniem będzie tak jak napisał ktoś powyżej, ze połączenie skarbówki z cłem oznacza likwidację wszystkich izb celnych???
Jak sądzicie?
 
nie dadzą rady/nie chcą

Mam wrażenie, że dla tej ekipy (mizernej) jest to zadanie przekraczające możliwości. Co innego wprowadzić jakąś jedną, nawet absurdalna ustawę, a co innego dokonać takiej rewolucji w przepisach. Pomijając już kwestie logistyczne i w ogóle nie dyskutując nad sensem takiego działania. Poza tym pamiętajcie, że każda izba to kilka lukratywnych stanowisk dla partyjnych towarzyszy (lub cichych zwolenników) w każdym województwie. Władza i pieniądze - zostało to już przejęte przez swoich, więc po co niszczyć.
 
Sławek!
A czy Ty nie widzisz źe PIS z nikim się nie cyrtoli? PIS zrobi taką reformę, że nikt by się nie spodziewał jaką! Analizujesz jako szachista poprzednie i przyszłe ruchy! Dobrze wiesz że do mata niedaleko. Mat oznacza koniec krótkiej polskiej Demokracji. Cóż zrobić (?)....poświęcić piona, więc szach i mat równocześnie. Parę pionów pozostało ale już nie przesądzą partii. Hisoria lubi się powtarzać. Szkoda tylko że nikt nie szturchnął szachownicy!
 
Już nie tak dawno próbowano dokonać podobnych zmian, jednak wtedy ( przy poprzedniej ekipie ) ktoś myślę że mądry porównał taki manewr do grzebania przy rozpędzonym pociągu. Jeden niewłaściwy ruch i następuje wykolejenie oraz straszna w skutkach katastrofa. Myślę że trafne porównanie. Grzebanie przy rozpędzonym aparacie skarbowym ( szeroko rozumianym ) może spowodować wykolejenie się budżetu a w konsekwencji bankructwo państwa. Mam poważne obawy że aktualnej ekipie rządzącej może zabraknać wyobraźni i dokończą to majstrowanie przy kołach pociągu.
Zauważcie co się już dzieje ze ściągalnością podatków, a może być jeszcze gorzej , już niedługo tzw. kotwica budżetowa w wysokości 30 mld zł może być o przekroczona dwu, trzy a może i więcej razy. Ale wtedy już ich nie bedzie przy władzy a winą obarczą każdego tylko nie siebie. Wstyd mi ale ja na nich głosowałem.
 
Tylko połączenie wszystkich Izb Celnych z Izbami Skarbowymi ma sens. A to tylko pierwszy etap likwidacji służby celnej. Kiedyś napisałem, że celników będzie tylko 2000 ale teraz to już sam nie wiem.
 
Plotki mówią że Kilce, Opole, Katowice, Toruń i Olsztym do likwidacji.
Nie wierze w ta plotka, to musi być bzdura. Przy takim rozdaniu Banaś kompromituje siebie i całą reforme.
 
Dotarły do nas sygnały ze z dniem 15 stycznia maja byc rozpoczęte działania zmierzające do połączenia Izb Skarbowych i Celnych. Ktoś wie coś w tej sprawie
 
Anonymous napisał:
Dotarły do nas sygnały ze z dniem 15 stycznia maja byc rozpoczęte działania zmierzające do połączenia Izb Skarbowych i Celnych. Ktoś wie coś w tej sprawie

Nie tyle działania, co ma byc znana w miarę pełna koncepcja "reformy".
 
To jest data kiedy projekt reformy ma być już przekazany związkom zawodowym. MF o swoich planach powinien poinformować wcześniej.
Bardzo prawdopodobne jest, że zostanie ogłoszone połączenie izb celnych ze skarbowymi, ale to jest jedynie mój wniosek z oceny sytuacji.
Ktoś tam wspominał o likwidacji kilku izb, jeszcze ktoś o pozostawieniu kilku izb regionalnych. Niestety w przeddzień reformy wciąż przypomina to wróżenie z fusów.
Na pikiecie Min. Banaś mówił o poważnych rozwiązaniach systemowych i to paroletnich, dlatego mam wątpliwości, czy to co na pocz. stycznia zostanie ogłoszone to będzie już pełna planowana przez MF reforma, nawet gdy zostanie zapowiedziane połączenie wszystkich izb celnytch ze skarbowymi.
 
Prędzej uwierzę, że p. Marian przekaże 15.01 związkom zawodowym własne "reformy" niż jakikolwiek projekt reformy.
 
Panie Marianie. Proszę z Nowym Rokiem połączyć wszystkie izby celne ze skarbowymi.
Może mi ktoś powie po co są izby celne i skarbowe osobno. Tylko nie piszcie o Wojewódzkich kolegiach Skarbowych, bo wybuchnę śmiechem.

Niech Pan nie robi tego błędu i nie likwiduje tylko kilku izb celnych. Ta reforma ma sens tylko przy połączeniu wszystkich IC z IS.
 
Ja tez korzystając z okazji nowego roku i zblizajacych sie kolejnych idiotycznych reform w któych znów ucierpią ludzie i wpływy do budżetu Składam zyczenia wszystkich a szczególnie panu Marianowi - reformatorowi i Zycie: życze sobie i nam wszystkich rozbioru polski. Własnie tego zeby sąsiedzi podzielili ten chory kraj pomiedzy siebie. ja trafię pod Niemców wiec tam na pewno będe traktowany jak przystało na państwowego urzędnika, a nie jak smieća na którym reformatorzy eksperymentuja. My polacy niestety nie potrafimy sami sobą rządzić wiec niech inni nami rządzą, a w każdym innym kraju będzie nam lepiej.Nawet w Czechach i Słowacji.
 
Back
Do góry