• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

likwidacja etatu zastepcy oraz karalna niegospodarność

tak, tak ....
wieczorowy uniwerstet marksizmu leninizmu wciąż działa.
na pewno prężnie działa wydział celny.
kuźnia kadr.
młodzi nie mają pojęcia o tych sprawach, liczy się "zdolność kredytowa".

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Legalista kon bysie usmiał

Parafianowicz o szefie sc " legalista "
Parafianowicz widocznie ma takie same informacje jak to, że wiedział o nagrywaniu rozmowy.
Lord legalista szczególnie, że notatki robi poza ewidencją a z pracownikami komunikuje się przez sądy oraz prawa ręka z dnia na dzień z funkcjonariusza przeistoczyła się w cywila.
Ta zmiana to tylko w związku z postawieniem zarzutów grzegorzowi S.
Pełno takich legalistów w Łodzi, Warszawie, Przemyślu, białymstoku a właściwie we wszystkich izbach tak jak sympatyczna Świnka Babe z Poznania .
Wszyscy wiedzą gdzie stoi korytko ustawione przez lorda w trakcie wartościowania i korpusów.
Nie bardzo wiem po co związki rozmawiają z tymi zoombie politycznymi.
 
Ostatnia edycja:
ależ o co chodzi ??? wszystko przecież w jak największym porządku ??? film o mojej jeździe pod prąd jest prawdziwy, ale został nagrany nielegalnie i nie wiadomo przez kogo ??? trzeba najpierw wyjaśnić, kto go nagrał ???

[video=youtube;Ejd2rsXoQSI]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Ejd2rsXoQSI[/video]
 
Ostatnia edycja:
najlepsze jest to, że w trakcie kontroli żona byłego ministra składa korekty za dwa poprzednie lata i zamiast strat wykazuje zyski, a kary nie ma - czy inni podatnicy też mogą liczyć na taką pobłażliwość? wykazywać straty a w razie wytypowania do kontroli i jej rozpoczęcia, w miarę czynionych ustaleń kontrolnych co do nieprawidłowości składać korekty licząc, że nie wszystko zostanie wykryte?

kierując się taką pragmatyką służby należałoby przewoźnikowi, który zadeklaruje wjazd pustym tirem licząc na brak rewizji, w momencie rewizji i ujawnienia 200 tys paczek papierosów umożliwić korektę zgłoszenia celnego - bez kar

a w sytuacji http://dziennikelblaski.wm.pl/208305,Prowadzili-nielegalny-autokomis-teraz-slono-zaplaca.html umożliwić złożenie deklaracji i opłacenie podatków - bez kar
 
Ostatnia edycja:
Jacek Parafianowicz-Kaplica

najlepsze jest to, że w trakcie kontroli żona byłego ministra składa korekty za dwa poprzednie lata i zamiast strat wykazuje zyski, a kary nie ma - czy inni podatnicy też mogą liczyć na taką pobłażliwość? wykazywać straty a w razie wytypowania do kontroli i jej rozpoczęcia, w miarę czynionych ustaleń kontrolnych co do nieprawidłowości składać korekty licząc, że nie wszystko zostanie wykryte?

kierując się taką pragmatyką służby należałoby przewoźnikowi, który zadeklaruje wjazd pustym tirem licząc na brak rewizji, w momencie rewizji i ujawnienia 200 tys paczek papierosów umożliwić korektę zgłoszenia celnego - bez kar

a w sytuacji http://dziennikelblaski.wm.pl/208305,Prowadzili-nielegalny-autokomis-teraz-slono-zaplaca.html umożliwić złożenie deklaracji i opłacenie podatków - bez kar

Nasz Lord Farquaad zwany legalistą zapisał sie na trwałe w historii służby celnej.
Parafianowicz-Kaplica-Gruszka
Można powiesić obrazek z facjatą obok np. Ireneusza Sekuły.
Był jeszcze jeden taki od instrukcji w sprawie spinaczy.
Z tego co pamiętam to jak wyskoczył z cła to odnalazł sie w jakiejś firmie doradczej.
I tak przez przypadek nagle zaczął zajmować sie sprawami celnymi po drugiej stronie barykady, które dotarły do wyższej instancji.
Ci nasi wspaniali szefowie jak nestor nie pamietali czy brali a może nawet dawali.
Sądzę, że należy rozpoczac kampanię informacyjną prostującą wykładnię Parafianowicza.
Trzeba wyjaśnić, że legalista to człowiek działajacy zgodnie z literą prawa.
 
chyba mu chodziło o kogoś obchodzącego prawo dzięki kumplom, co to w razie czego mogą zabolkować :) czyt. zablokować.
 
kolacja delegacja

Sowa&Przyjaciele to w wydaniu słuzby wieczne delegacje pułkowników i generałów.
Wskaźniki swoje a terminy postępowania swoje w stylu :stąd do wieczności.
Duch Krystyny Chojnackiej nie zazna spokoju?
Jacek. Artur. Tomasz objeżdżają cały kraj robiąc wodę z mózgu przedsiębiorcom.
Opowiadanie o karnecie TIR i tym podobne głupoty przegrywaja z realem.
Ponieważ szef szefów nie znajduje kasy dla szeregowych to sądzę, że związki powinny nagłośnić te parady i marsze przemarsze.

Dodatkowo szef stwierdza, że mamy przerosty kadrowe.
Nie jest w stanie uporządkować spraw emerytarnych.
Sądzę jednak, że są podstawy do stwierdzenia rażącej niegospodarności skoro będzie szukał roboty dla tych 350 etatów.
Jak niepoważny to człowiek to widać po skrajnych wypowiedziach dotyczących organizacji służby.
Przecież patrząc na działania ministerstwa można załozyć, że powstanie kilka następnych nikomu niepotrzebnych programów w stylu walki z mobbingiem i przemoca w rodzinie oraz aktywizacji alokowanych funkcjonariuszy.

Jednak mamy prosty przelicznych :350 etatów po 8.000 miesięcznie daje 2.800.000 miesięcznie a rocznie 33.600.000 i w ten sposób generuje się deficyt budżetowy aby generał któremy wyszły z tego wszystkiego włosy i generał Jacek mogli się spotkać w Białej Podlaskiej.Trwać za wszelką cenę i wydawać kasę na fanaberie.
Wysłanie na emeryturę tych funkcjonariuszy byłoby dwa a nawet trzy razy tansze.
Istnieje jednak uzasadniona obawa, że jacek i jemu podobni nie mieliby armii do dowodzenia i ch...j dupa kamieni kupa.
Niegospodarność jak ta lala. Zawiadomienie do prokuratury NIK-u na podstawie tych informacji az się prosi.
Spatkobiercy Irka Sekuły górą.
Duch Krystyny Chojnackiej krąży nad Świętokrzyską?
 
Ostatnia edycja:
sowa i sami swoi


Sowa i Sami Swoi przy wartościowaniu.
Ulubiona marka w trakcie wartościowania BMW.

Jak widzę tego zadowolonego generała co stracił wszystkie włosy na wartościowaniu oraz naszego Lorda Farquaada to czuję, że duch Krystyny Chojnackiej krąży nad Świętokrzyską.
Spadkobiercy I. Sekuły górą?
Młodzi powinni zrozumieć, że to oni mają najwięcej do stracenia licząc na Lorda Farquaada oraz przyzwoitość korpusu tzw. oficerów wyższych.
Trzeba wziać udział w nadchodzących protestach i wyborach.
 
Ostatnia edycja:
tanie ministerstwo

Tanie ministerstwo a jeszcze tańsza służba celna.
Lord i jego zastępcy oraz zastepcy dyrektorów i dyrektorzy.
Tanie urząd i przyjazny.
Ulice: Lodowa, Ustronna , Karolewska, Św. Teresy, Dąbrowskiego, Hotel w Dobieszkowie (miejsce narad)-tak wygladaja adresy urzedów w Łodzi od likwidacji granic.

W samej Łodzi te budynki generują potężne koszty.
Biorąc pod uwagę, że skoro na wydanie zaświadczenia (czytaj wydruku z komputera) czeka się 7 dni to pewnie takie koszty obsługi są uzasadnione.
W banku taka operacja zajmuje od 15 do 30 minut i też sala obsługi petenta świeci pustkami. Natomiast gabinety conajmniej ministerialne i wozy służbowe również.
Generalicja od siedmiu boleści opowiadająca jak to usprawnia handel zagraniczny.
 
Ostatnia edycja:
Mój testament

Tanie ministerstwo a jeszcze tańsza służba celna.
Lord i jego zastępcy oraz zastepcy dyrektorów i dyrektorzy.
Tanie urząd i przyjazny.
Ulice: Lodowa, Ustronna , Karolewska, Św. Teresy, Dąbrowskiego, Hotel w Dobieszkowie (miejsce narad)-tak wygladaja adresy urzedów w Łodzi od likwidacji granic.

W samej Łodzi te budynki generują potężne koszty.
Biorąc pod uwagę, że skoro na wydanie zaświadczenia (czytaj wydruku z komputera) czeka się 7 dni to pewnie takie koszty obsługi są uzasadnione.
W banku taka operacja zajmuje od 15 do 30 minut i też sala obsługi petenta świeci pustkami. Natomiast gabinety conajmniej ministerialne i wozy służbowe również.
Generalicja od siedmiu boleści opowiadająca jak to usprawnia handel zagraniczny.

Witam Szanownych Forumowiczów.

Paląc papierosa na rampie oraz widząc już drugi brzeg (65+) mam nadzieję, że w ministerstwie spojrzą przychylnie na wskazany na forum łódzkim pomysł urządzenia koszar celnych.
Zainspirował mnie ten wpis do wsparcia tej idei.
No bo co to za wojsko bez koszar.
Co to za wojsko co koszary wynajmuje od innego wojska.
Najbardziej w Łodzi można zauważyć, że dyrekcja pragnie z naszej słuzby uczynic prawdziwe wojsko celne.
Jak dumnie wygląda nasza szefowa pośród oficerów innych służb.
Był już poczet sztandarowy opisany w prasie, wysłano janczarów (60+) na rynki.
Nieustające pasmo sukcesów nagrodzone 31.000 zł.
Mam nadzieję, że w miejscu koszar znajdzie sie również kwatera dla zasłużonych.
Chciałbym złozyć w niej te moje stargane życiem urzędowym kości.
Miałem sen, że leżę na kwaterze zajmowanej przez szefów służby, wyższego koprpusu i mojego przyjaciela Tomasza z prawnego przewidywanego na intendenta w naszej marynarce celnej.
To taki skromny mój testament. Pieniądze za nagrodę z pierwszego półrocza proszę o przelanie jak zwykle na moje konto.
Żegnam was cziule jak mawiał przełożony naszych kapelanów.
PS. najbardziej nam w tej chwili potrzeba koszar.
 
Ostatnia edycja:
Blitzkrieg

Korpusy, koszary, kompania honorowa, kawaleria rynkowa, zarządzanie przez cele. Pewnie niedługo w Atenie pojawią się kursy ze sztuki wojennej, posklejane z fragmentów "O wojnie" Clausewitza i "Achtung – Panzer!" Guderiana. Okraszone przykładami z wojny sześciodniowej 1967 albo kampanii francuskiej 1940.

Tylko osobiście wolę Paryż od Stalingradu. Może przed dniem wejścia w życie da się coś w tej kwestii załatwić?
 
J.cek Kapica generał inspektor sekretarz stanu głównodowodzący.
w mojej ulubionej izbie faworyzowanej przez szefa (nagroda 31.000) ubyło od likwidacji granic 200 etatów; zwolnienia, odejścia , zgony, emerytury.
Zastanawiam się dlaczego nadal jest taka sama ilość funkcyjnych z korpusów różnych.dyrektorów naczelników kierowników, urzędów ,oddziałów itd itp
Czy utrzymywanie tylu stanowisk zastępców dyrektora jest zasadne ?
Dodatkowo tworzy to problemy polegające na wymyslaniu roboty przez ww. jakieś poczty sztandarowe, dziady na rynkach a jak wynika z dzisiejszego ekspresu ulubionej gazety służby celnej na giełdzie oficjalnie handluje sie towarami bez akcyzy.
Po co było organizować konkursy np. na stanowisko naczelnika wydziału prawnego w izbie gdy inż. Kawecki ekspert w zakresie prawa może bez uszczerbku dla swoich zadań objąć kierowanie tym wydziałem.
Byłaby krótsza droga związana z podejmowaniem decyzji bo tylko zastępca i dyrektor.
Wszak jak wynika z danych statystycznych ubyło na przestrzeni ostatnich lat ok.200 osób a opowiadanie SSC o nowych zadaniach wywołuje zajady ze śmiechu.
 
Ostatnia edycja:
Lord Farquaad

J.cek Kapica generał inspektor sekretarz stanu głównodowodzący.
w mojej ulubionej izbie faworyzowanej przez szefa (nagroda 31.000) ubyło od likwidacji granic 200 etatów; zwolnienia, odejścia , zgony, emerytury.
Zastanawiam się dlaczego nadal jest taka sama ilość funkcyjnych z korpusów różnych.dyrektorów naczelników kierowników, urzędów ,oddziałów itd itp
Czy utrzymywanie tylu stanowisk zastępców dyrektora jest zasadne ?
Dodatkowo tworzy to problemy polegające na wymyslaniu roboty przez ww. jakieś poczty sztandarowe, dziady na rynkach a jak wynika z dzisiejszego ekspresu ulubionej gazety służby celnej na giełdzie oficjalnie handluje sie towarami bez akcyzy.
Po co było organizować konkursy np. na stanowisko naczelnika wydziału prawnego w izbie gdy inż. Kawecki ekspert w zakresie prawa może bez uszczerbku dla swoich zadań objąć kierowanie tym wydziałem.
Byłaby krótsza droga związana z podejmowaniem decyzji bo tylko zastępca i dyrektor.
Wszak jak wynika z danych statystycznych ubyło na przestrzeni ostatnich lat ok.200 osób a opowiadanie SSC o nowych zadaniach wywołuje zajady ze śmiechu.

Tusk i ten z Naszego Dziennika chyba niespecjalnie wie o czym piszemy.
Trzeba ostrzec bo wypali wszystkie cygara.
1/ student ekonomii i podyplomowych studiów, ale z eksternistycznym kursem celnym???
2/dziennikarz ???
3/ śmieja się w łodzi, że żukiem woził kanapki, firma nieustające pasmo sukcesów, chyba splajtowała ???
4/ doradca Bujaka, chyba najsmiesniejszego prezesa GUC, w mojej klasyfikacji zaraz po Sekule w rozumieniu prblemów cła, kto doradzał J.cek K.??? doradca to brzmi dumnei.
5/ dyrektor w agencji celnej, ta agencja to niejedno ma za uszami, Zrobił tam karierę ??? Pracownik najemny zwolniony po likwidacji granic???
6/dyrektor bez kursu i bez jakiejkolwiek sensownej scieżki zawodowej ???
7/ ssc bo jak Dominik zobaczył bajzel wprowadzany przez ww. to oddał interes po 2 miesiąch???
8/ ciekawe kto wylansował ww. specjalistę od cateringu, pewnie Bujak ???
9/ nieustające pasmo sukcesów:
-ustawa hazardowa
-wartościowanie
-korpusy (tu trzeba przyznac generał jak ta lala), kompania honorowa z urzędasów,
-grusza
-pieniądze na zagospodarowanie, funkcjonariusze nie wychodza z sądów, budżet zajmuje czas sędziom i płaci adwokatom???
10/ nagrody dla mojej ulubionej pani Doroty, nagrody w kryzysie za kontakty z prasą
11/ konkursy dyrektorskie, szczególnie ten z Gdyni od ŚP Pani Krystyny Chojnackiej, z Łodzi od Expressu, Poznania ???
Tak sobie napisałem i proponuje w takiej pigułce wysłać do Tuska i tego Dziennika bo nie wiedzą co czynia dla bezpieczeństwa tego kraju.
trzeba wszystkich ostrzec bo jak on weźmie się za bezpieczeństwo to obawiam się, że będzie gorzej niż jest teraz na Ukrainie.
 
kamieni kupa

Tusk i ten z Naszego Dziennika chyba niespecjalnie wie o czym piszemy.
Trzeba ostrzec bo wypali wszystkie cygara.
1/ student ekonomii i podyplomowych studiów, ale z eksternistycznym kursem celnym???
2/dziennikarz ???
3/ śmieja się w łodzi, że żukiem woził kanapki, firma nieustające pasmo sukcesów, chyba splajtowała ???
4/ doradca Bujaka, chyba najsmiesniejszego prezesa GUC, w mojej klasyfikacji zaraz po Sekule w rozumieniu prblemów cła, kto doradzał J.cek K.??? doradca to brzmi dumnei.
5/ dyrektor w agencji celnej, ta agencja to niejedno ma za uszami, Zrobił tam karierę ??? Pracownik najemny zwolniony po likwidacji granic???
6/dyrektor bez kursu i bez jakiejkolwiek sensownej scieżki zawodowej ???
7/ ssc bo jak Dominik zobaczył bajzel wprowadzany przez ww. to oddał interes po 2 miesiąch???
8/ ciekawe kto wylansował ww. specjalistę od cateringu, pewnie Bujak ???
9/ nieustające pasmo sukcesów:
-ustawa hazardowa
-wartościowanie
-korpusy (tu trzeba przyznac generał jak ta lala), kompania honorowa z urzędasów,
-grusza
-pieniądze na zagospodarowanie, funkcjonariusze nie wychodza z sądów, budżet zajmuje czas sędziom i płaci adwokatom???
10/ nagrody dla mojej ulubionej pani Doroty, nagrody w kryzysie za kontakty z prasą
11/ konkursy dyrektorskie, szczególnie ten z Gdyni od ŚP Pani Krystyny Chojnackiej, z Łodzi od Expressu, Poznania ???
Tak sobie napisałem i proponuje w takiej pigułce wysłać do Tuska i tego Dziennika bo nie wiedzą co czynia dla bezpieczeństwa tego kraju.
trzeba wszystkich ostrzec bo jak on weźmie się za bezpieczeństwo to obawiam się, że będzie gorzej niż jest teraz na Ukrainie.

Najwiekszy sukces to Dorota z Exspresu (31.000 nagrody) i jej prawa ręka inż Tomasz.
Dorota ładnie sie prezentuje na święcie policjantów i pewnie pójdzie z J.ckiem do Policji.
Taka drobna , niewysoka policjantka.
Jak ją ubiorą w policyjny mundur to będzie przypominać tę policjantkę z Bytowa, z której uciekajacy kierowca zrobił wiatrak.
Odetchniemy w Łodzi i może wreszcie ten od Bajania z inż. Kaweckim wykorzysta swoja wiedzę z zakresu prawa karnego.
A tak wogle to z tego ww. zestawienia wynika, że do czego dotyka się J.cek (az strach pomysleć ile nagrody dostał od Vincenta z Rostowa) ) to jak określił min.Mickiewicz pozostaje "ch...j dupa i kamieni kupa"
 
Ostatnia edycja:
nieudacznik

Tusk i ten z Naszego Dziennika chyba niespecjalnie wie o czym piszemy.
Trzeba ostrzec bo wypali wszystkie cygara.
1/ student ekonomii i podyplomowych studiów, ale z eksternistycznym kursem celnym???
2/dziennikarz ???
3/ śmieja się w łodzi, że żukiem woził kanapki, firma nieustające pasmo sukcesów, chyba splajtowała ???
4/ doradca Bujaka, chyba najsmiesniejszego prezesa GUC, w mojej klasyfikacji zaraz po Sekule w rozumieniu prblemów cła, kto doradzał J.cek K.??? doradca to brzmi dumnei.
5/ dyrektor w agencji celnej, ta agencja to niejedno ma za uszami, Zrobił tam karierę ??? Pracownik najemny zwolniony po likwidacji granic???
6/dyrektor bez kursu i bez jakiejkolwiek sensownej scieżki zawodowej ???
7/ ssc bo jak Dominik zobaczył bajzel wprowadzany przez ww. to oddał interes po 2 miesiąch???
8/ ciekawe kto wylansował ww. specjalistę od cateringu, pewnie Bujak ???
9/ nieustające pasmo sukcesów:
-ustawa hazardowa
-wartościowanie
-korpusy (tu trzeba przyznac generał jak ta lala), kompania honorowa z urzędasów,
-grusza
-pieniądze na zagospodarowanie, funkcjonariusze nie wychodza z sądów, budżet zajmuje czas sędziom i płaci adwokatom???
10/ nagrody dla mojej ulubionej pani Doroty, nagrody w kryzysie za kontakty z prasą
11/ konkursy dyrektorskie, szczególnie ten z Gdyni od ŚP Pani Krystyny Chojnackiej, z Łodzi od Expressu, Poznania ???
Tak sobie napisałem i proponuje w takiej pigułce wysłać do Tuska i tego Dziennika bo nie wiedzą co czynia dla bezpieczeństwa tego kraju.
trzeba wszystkich ostrzec bo jak on weźmie się za bezpieczeństwo to obawiam się, że będzie gorzej niż jest teraz na Ukrainie.
Poniewaz sprawa bezpieczeństwa kraju w kontekście wydarzeń na Ukrainie jest bardzo ważna to sądzę, że należy informować opozycję o osiagnieciach naszego J.cka, Lorda Farquaada.
Kosiński Jerzy napisał kiedyś takie opowiadanie pt. Wystarczy być. Był równiez film na podstawie tego opowiadania.
J.cek nieudacznik idealnie wpisuje sie w te klimaty.
Jedno co się udało to lans i prywata w zakreise konkursów, korpusów i wartosciowania.
Lecz to nie leży w interesie kraju. Dochody budżetowe to zbyt poważna sprawa.
Poniewaz lemingi z PO nie sa zainteresowani uzdrawianiem relacji w administracji to pozostaje tylko informować opozycję.
Ostatnio poseł Zieliński był bardzo krytyczny wobec informacji o planowanej nominacji.
Warto rozmawiać bo gorzej to juz nie będzie .
 
Ostatnia edycja:
nawet tragifarsa ma punkt kulminacyjny, aktorzy grają do końca i nikt nie zna sceny finałowej.
pycha kroczy przed upadkiem ale ............"donowi" się nie odmawia.
wszak, my wiemy i "don" wie, że hazardowa notatka była falsem.
hazard to klucz więc don kichot z izbowymi przystawkami rozpoczyna kolejny etap walki o własną d..... /pozwy już są ..../.
wszyscy mamy w interesie "rodziny" zostać hazardowymi detektywami i donosić na podstawie obserwacji.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Back
Do góry