• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

L4

akcyznik1

Nowy użytkownik
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
chciałbym zabrać głos w sprawie L4 , ponieważ widzę tu głosy ludzi że należy zabrać płatność 100% za L4. Ludzie kochani dzisiaj jesteście zdrowi, ale postójcie jak ja kilka lat na przejściu to póżniej zrozumiecie że odbije się to na waszym zdrowiu i niestety będziecie zmuszeni korzystac z L4 , Tak więc głosy iż należy to zlikwidować to głosy głupców siedzących na ciepłych posadkach w urzędach i izdebkach. Ja z powodu zapadniecia na zdrowiu po tylu latach zostałem przeniesiony na stanowisko za biurkiem , ale miejcie na względzie osoby stojące na mrozie i deszczu , codziennie stykające sie z kilkudziesięcioma podróżnymi, czasami chorymi, kaszlącymi itd..

pozdrawiam i życze pomyślunku zanim coś napiszecie
 
W każdej służbie, właśnie ze względów j/w, choić nie tylko, jest 100% płatne chorobowe.
Nie wiem po co dyskusja na ten temat.
Kiedyś mieliśmy 100% premii - pamiętacie?
Chorobowe oznaczało stratę, nawet de facto połowy uposażenia. Wskutek takich rozwiązań wielu przychodziło do pracy zchorowanych. Znam przypadki zgonów z tego powodu.
80% płatne chorobowe dot. pracowników, którzy pracują na Kodeksie Pracy, który jeżeli chodzi o wiele przywilejów pracowniczych nas po prostu nie obowiązuje. Skończmy dyskusję na ten temat, gdyż jest bezprzedmiotowa.
 
Przepraszam. Napisałem posta nie zwracając uwagi, że to Dział pt. Dialog z SSC, ale niech już pozostanie.
Panie Ministrze. Prosimy o wyrażenie poglądu w tej kwestii, bo są też inne posty na ten temat.
 
Wiele osób zwraca uwagę na nadużywanie zwolnienia, zwłaszcza w sytuacjach gdy nie ma to nic wspólnego ze złym stanem zdrowia.
Ale z powodu patologii nie nalezy zabierać wszystkim tej wartości jaka jest 100% zwolnienie - nie tędy droga. To raczej trzeba szukac innych instrumentów do zwalczania tej patologii. W nowej ustawie będą to weryfikacja stanu zdrowia i ocena przydatności do słuzby. Ponadto tak jak napisałem w innym wątku trzeba pamiętać tym osobom nadużywającym to przy rozdzialaniu premii półrocznej, wystawianiu ocen okresowych, rozważaniu awansu, a przede wszystkim okazywaniu nieakceptowania takiej postawy.
jk
 
Back
Do góry