• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kurs aspirancki i co dalej?

Kolega Yogi chyba zrozumiał niezręczność swojego pytania na tym forum.
Podział między celnikami i skarbowcami będzie jeszcze długo, ale możemy próbować wzajemnie się zrozumieć.
Banaś wsadził nas do tego samego pociągu, ale łudzę się jeszcze, że nasz celniczy wagon prędzej czy później oddzieli się i pojedzie własnymi torami.
Nie ma sensu ciągnąć już tego wątku, dlatego przyjmijmy wyjaśnienie autora wątku, że miał dobre intencję i zakończmy dyskusję.
Założyciel tematu chyba może zamknąć dyskusję?
 
Ja mam tylko jedną uwagę... Agresja jest zbędna i nie ma co się kłócić.... Należy natomiast walczyć z patologią i łamaniem prawa, a organizowanie kursów aspiranckich w wersji okrojonej (dedykowanych dla byłych IKsów) jest niezgodne z przepisami. Rozporządzenie dotyczące przeprowadzania kursów aspiranckich i oficerskich w tym względzie jest bezwzględne - nie przewiduje zwolnienia z jakiejkolwiek przyczyny kogokolwiek z części kursu aspiranckiego. W przeciwieństwie do kursu oficerskiego, gdzie na zwolnienie z części przedmiotów może być spowodowane poświadczeniem ukończenia określonych studiów wyższych. Zatem proponuję skupić się na tym.... Tak samo należy skupić się na fakcie, że zgodnie z ustawą o KAS funkcjonariusz wykonuje obowiązki służbowe w umundurowaniu (rozporządzenie dotyczące przypadków, w których funkcjonariusz może zostać w określonych sytuacjach zwolniony z wykonywania zadań bez umundurowania nie zostało wydane) - zatem drodzy państwo z byłych UKS najwyższy czas zamówić mundury i zacząć w nich chodzić - nie jesteście dziećmi lepszej matki i nikt dla was nie wymyślił odrębnych zasad funkcjonowania służby......
 
Kolega Yogi chyba zrozumiał niezręczność swojego pytania na tym forum.
Podział między celnikami i skarbowcami będzie jeszcze długo, ale możemy próbować wzajemnie się zrozumieć.
Banaś wsadził nas do tego samego pociągu, ale łudzę się jeszcze, że nasz celniczy wagon prędzej czy później oddzieli się i pojedzie własnymi torami.
Nie ma sensu ciągnąć już tego wątku, dlatego przyjmijmy wyjaśnienie autora wątku, że miał dobre intencję i zakończmy dyskusję.
Założyciel tematu chyba może zamknąć dyskusję?

Pytanie było spontaniczne.
Jestem tu nowy, a do tego pokojowo nastawiony do ludzi i świata.
Nie wiedziałem, że na portalu jest podział pomiędzy ludźmi ze skarbówki, a celnikami.
Teraz już wiem :(
 
Back
Do góry