• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Które stanowisko

Marek123

Użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2020
Posty
67
Punkty reakcji
26
Witan, w izbie do której staruje wolne są etaty do działów:
-realizajcji i służby dyżurnej
-dochodzeniwo śledczych
-odzial celny

Mógłby ktoś napisać czym się charakteryzuja dane stanowiska i gdzie najlepiej?
Ile mniej więcej czasu trwa przyjęcie do służby po rozmowie kwalifikacyjnej? Dziękuję i pozdrawiam
 
Jak masz wybór i nie straszne ci nocki, świątki, piątki i niedziele, służba 12/12 to realizacja.
 
Banalne, ale najlepiej to tam gdzie będziesz robił, to co Cię interesuje i tam gdzie widzisz swój rozwój. Na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć po opisie stanowiska.
Ja polecam CZS. Duża presja, dużo pracy, ale też dużo satysfakcji - trzeba to lubić.
 
Banalne, ale najlepiej to tam gdzie będziesz robił, to co Cię interesuje i tam gdzie widzisz swój rozwój. Na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć po opisie stanowiska.
Ja polecam CZS. Duża presja, dużo pracy, ale też dużo satysfakcji - trzeba to lubić.
No właśnie nie za bardzo wiem czym dane stanowisko się charakteryzuje, w internecie znalazłem tylko ustawowe zadania (z ogloszenia) a chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda z perspektywy osób służących, CZS, co to za skrót?
 
No właśnie nie za bardzo wiem czym dane stanowisko się charakteryzuje, w internecie znalazłem tylko ustawowe zadania (z ogloszenia) a chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda z perspektywy osób służących, CZS, co to za skrót?
CZS - Dochodzeniowówka.
Proawdzisz, co do zasady dochodzenia samodzielnie, śledztwa pod nadzorem (który bywa różny) prokuratora.
Dużo siedzenia w papierach i "rozkminiania". Przeszukujesz, przesłuchujesz, analizujesz i wysyłasz do prok. lub pchasz akt do sądu i go popierasz.
 
Dzięki za pomoc :) I jeszcze pytanie, ile średnio może trwać wcielenie od rozmowy kwalifikacyjnej, załatwianie tych wszystkich spraw?
 
Wszystko zależy od Twoich predyspozycji.
Służba Dyżurna - nudy, brak rozwoju, nicnierobienie.
Realizacja - Szukanie przemtytu i innych wykroczeń w terenie. Praca ciekawa ale dosyć niestabilna. Częste nadgodziny, dużo wyjazdów. Możesz trafić np. na służbę na drodze, wówczas pracujesz w świątek/piątek na mrozie czy upale stojąc przy drodze i zatrzymując TIRy.
Dochodzeniowo-Śledczy - jeśli kończyłeś prawo/ekonomie to polecam. Robi się ciekawe rzeczy, tak jak ktoś wyżej napisał. Czasami też jeździ się "w teren". Praca pod presją czasową i merytoryczną.
 
Przemyśl to dokładnie, szczerze nie polecam , szkoda zdrowia psychicznego, jeżeli zdecydowałeś się na mundurówkę sprawdź nabory do Straży Granicznej .
 
Wejdź sobie na stronę IAS, która cię interesuje, na tę z danymi teleadresowymi. Tam będą godziny pracy OC. Nie ma ogólnej reguły, wszystko zależy od charakteru tego oddziału (graniczny, wewnętrzny), ale można przyjąć, że biuro pracują na 8h, a stanowiska odpraw mają służby po 8 lub 12 h.
 
Kolejną ważną sprawą jest to, że i tak nie jest ważne na które stanowisko aplikujesz.
Jeśli przełożeni tak zadecydują, w każdej chwili, bez pytania możesz byc przeniesiony do innej komórki lub do innej miejscowości.
 
Przede wszystkim Kolego, napisz jakie masz wykształcenie, czy Twoja sytuacja w domu pozwala na duże zaangażowanie czasowe/zmiany, oraz czy chcesz dotrwać do emerytury czy "coś zrobić"...
 
Wykształcenie wyższe mgr, nie prawnicze ale poruszanie się w prawie nie stanowi problemu, kawaler więc praca w każdej zmiany nie stanowi problemu ale najlepiej 7-15 i dotrwać do emerytury
 
Oddział celny.
W każdym innym z branych pod uwagę będziesz raczej przeszkodą niż pomocą.
 
Praca w dochodzeniówce jest rzeczywiście ciekawa, służyłam tam 2 lata nie mam wykształcenia prawniczego ale wszystko można tam opanować, ale jest dość stresująca, nerwowa, bywa jej naprawdę dużo a tam sprawy mają terminy zawalisz tłumaczysz się przed kierownikiem a i też prokuratorem chociaż Ci bywają bardziej pomocni i wyrozumiali, ale nie nudzisz się, jeśli już tam trafisz to Cie raczej nie wypuszcza, oddział wewnętrzny to raczej spokojna praca na zmiany po 12h trochę monotonna, innych komórek nie znam Ciężko coś polecić jeśli chcesz się rozwijać do dochodzeniowy tylko trzeba trafić na dobre kierownicctwo, ponadttam jest teraz chyba jakiś spory dodatek ja tego nie mialam
 
W Lublinie dodatku nie ma dodatków. Kierownik i większość prokuratorów to fachowcy i rozumieją problematykę spraw i specyfikę d-s - Stoją za Tobą, można skupić się na pracy. WZP wymaga dużego zaangażowania, b. dobrej kondycji i stabilnej psychiki. I nawet w jeszcze większym stopniu niż d-s - dyspozycyjności. Ale w zamian za to masz satysfakcję z działań, na pierwszej linii.
W oddziałach masz pracę najspokojniejszą, -zmiany są wpisane w "mundur" - masz wszędzie. Tutaj trzeba wykazać się spostrzegawczością i starannością. Masz dodatki.
Pamiętaj, to nie praca, to służba. Z postawą "aby do emki" będziesz raczej zawadą niż pomocą.
 
nie polecam dś, prac głównie w papierach , jest jesteś energiczną dynamiczną osobą to sie zanudzisz, w Katowiach brak dodstków goła niska pensja
 
nie polecam dś, prac głównie w papierach , jest jesteś energiczną dynamiczną osobą to sie zanudzisz
To zależy gdzie. U nas jest trochę wyjazdów na które nas zapraszają i dodatkowo sporo może wyjść w ramach postępowań :) - Ja nie narzekam.
 
Back
Do góry