• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kontrola ruchu w sieci - sprawdzają co oglądamy w necie

theGun

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Luty 2018
Posty
28
Punkty reakcji
20
UWAGA, obecnie prowadzona jest kontrola ruchu sieciowego, sprawdzają co się ogląda w necie, jakie strony się przegląda.
 
Trwa nadal, w Olsztyńskiej Izbie specjalnie dali dostęp do netu dla granicy żeby ludzie wchodzili :)
 
I słusznie - kontrola najwyższą formą zaufania - stare sprawdzone metody.
 
Nic nowego, monitoring jest od lat. Uregulowany decyzją w każdej izbie (było w IC, jest w IAS). Zdrowy rozsądek zawsze w cenie. Cały ruch jest monitorowany aktualnie centralnie w CIRF. Niektóre mniej uważne osoby moga się zdziwić jak będa się tłumaczyć z oglądania pewnych stron i uzasadniać jakich informacji służbowych szukały np. na stronach biur podróży (i bardziej wrażliwych), YT odpalone na ulubionej muzyce prze parę godzin itp. Podpowiem że podawanie służbowego adresu email do korespondencji innej niż związana z wykonywaniem spraw służbowych jest zabronione.
 
A podczas przerwy śniadaniowej, 15 minutowej nie mogę pooglądać ofert biur podróży lub sklepów z ciuchami 😀
 
Jeśli podczas "kontroli" okaże się, że jakiś-tam pociotek piąta woda po kisielu z Twoimi powinowatymi, niedawno
zatrudnił się w tym biurze, a Ty jakieś piętnaście lat temu uczestniczyłaś w kontroli pierwszego jego właściciela
i oferta tego biura Cię zainteresuje, wykupisz więc w nim wczasy, to możesz być pewna, że jakieś zarzuty na Ciebie
z pewnością się znajdą ...
 
Zwasze można
Jeśli podczas "kontroli" okaże się, że jakiś-tam pociotek piąta woda po kisielu z Twoimi powinowatymi, niedawno
zatrudnił się w tym biurze, a Ty jakieś piętnaście lat temu uczestniczyłaś w kontroli pierwszego jego właściciela
i oferta tego biura Cię zainteresuje, wykupisz więc w nim wczasy, to możesz być pewna, że jakieś zarzuty na Ciebie
z pewnością się znajdą ...
Zawsze jako kontrargument można wysunąć bezparagonowy "algowy" pobyt w Rabce...
 
Owszem, zawsze można ... spróbować ...
 
[QUOTE = "theGun, post: 179355, członek: 12434"]
UWAGA, obecnie prowadzona jest kontrola ruchu sieciowego, sprawdzają co się ogląda w necie, jakie strony się przegląda.
[/ Quote] Lata [/ quote]

niemożliwe, czyżby już PO wróciło do władzy, przecież Prezes Pan GłosowacNieprzeszkadzac jasno się wyraził, ze PIS jest partią wolności w necie, dał nam swobode a tamci ja zabiorą, i stało się jak wieszczył
 
Izba Olsztyn - dziwne było to, że nagle pojawił się dostęp do zewnętrznych stron, wcześniej było wszystko zablokowane. Dużej ilości osób i tak dostęp niepotrzebny bo mają komórki, tablety.
 
A podczas przerwy śniadaniowej, 15 minutowej nie mogę pooglądać ofert biur podróży lub sklepów z ciuchami 😀
Poczytaj decyzję w swojej IAS do czego należy wykorzystywać dostęp do otwartej sieci ;)

"Harcerz pije i pali byle go nie złapali"
 
Oczywiście Francis, każdy to wie. Na szczęście istnieją smartfony, za pomocą których mogę nie tylko przeglądać internet, korzystać z mediów społecznościowych, ale tez kupić wycieczkę i za nią zapłacić...... podczas przerwy śniadaniowej 😀
 
Oczywiście Francis, każdy to wie. Na szczęście istnieją smartfony, za pomocą których mogę nie tylko przeglądać internet (...)
I bardzo dobrze, że istnieją, bo przynajmniej z nich można skorzystać gdy trzeba sprawdzić dane w KRS-ie. Słuzbowe komputery w tym zakresie odmawiają współpracy.
 
I bardzo dobrze, że istnieją, bo przynajmniej z nich można skorzystać gdy trzeba sprawdzić dane w KRS-ie. Słuzbowe komputery w tym zakresie odmawiają współpracy.

Dobrze, ale niedobrze, bo to nie tak powinno działać!

Ja w pracy (podobnie jak wielu innych) mam już prywatny zszywacz, rozszywacz, dziurkacz, kalkulator
i parę innych drobiazgów, nie mówiąc już o długopisach, które przy dyżurze na okienku nikną wręcz
błyskawicznie. Te "normy" należałoby w końcu zmienić ...
 
Dziwne w tym wszystkim jest tylko to, że dali taki szeroki dostęp, ale już nie to, że monitorują. Generalnie niech sobie ten dostęp wsadzą, wolę własny net, aczkolwiek idą w dobrym kierunku, bo warto wreszcie dołączyć do cywilizacji i nie robić z internetu zakazanego owocu.
 
Back
Do góry