• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KONKURS w IC Rzepin i podległych UC

G

gonzo

Gość
Proponuję otwarcie konkursu na najbardziej irracjonalną decyzję lub polecenie przełożonego. Laureat na zakończenie roku, według ilości krytycznych postów otrzyma w nagrodę kilogram ołowianych plomb, wiecie do czego...
Proszę nie używać ich nazwisk, tylko obecnie zajmowaną funkcję
No to start :!:
 
polecenia

Na początek polecenie Naczelnika Wydziału Logistyki dot. ponownego przeglądu składników umundurowania i korekty wcześniej złożonych Wniosków!
To się nazywa bezczelność, żeby wnioski zatwierdzone i podpisane przez poprzedniego p.o. dyrektora ponownie weryfikować!
Ktoś miał przez lata ,kochanieńki burdel w magazynie mundurowym nadzorowanym przez obecnego Naczelnika WL, a teraz odmawia się ludziom wypłaty skromnych ekwiwalentów, bo dla ratowania skóry trzeba magazyn wyczyścić!
Co na to rzecznik dyscyplinarny IC?
 
Re: polecenia

Kolejny kamyczek do worka pt. WLO to kwestia napojów podczas upałów. Biedaczysko zapomniało, że po zimie zawsze przychodzi lato i temperatura sięga 28 i więcej stopni C, no i nie zorganizowało w porę przetargu na wodę. Dodatkowo ktoś wymyślił bzdurną reglamentację - 1l/8h i 1,5l/12h, co jest całkowicie niezgodne z Kodeksem pracy. Dodatkowym problemem dla 8-godzinowców jest to, że opakowania na wodę mają pojemność 1,5l. Wypada więc pić "na spółę"...he he.
Ale ten Pan pewno jeszcze nie raz wymyśli jakiś absurd...
 
Polecenia

Z polecenia pani naczelnik z Zielonej Góry zostałam wysłana na alokacje, ponieważ szanowna decydentka stwierdziła, że wychowując samotnie dziecko powyżej 14 lat traktowana jestem jako osoba samotna a w związku z tym podlegam alokacji. Natomiast jeżeli masz już męża na emeryturze wojskowej, to takiej alokacji nie podlegasz, bo jak twierdzi pani naczelnik -,,ona nie będzie rozbijała rodziny".
 
Zarząd Krajowy Kapituły Orderu Wielkiego Dekownika przyznaje to zaszczytne odznaczenie za organizację II Ogólnopolskiego Rajdu Akcyźnika "Polańczyk 2006" w czasie, kiedy Służba Celna trzęsie sie w posadach. Za umiejętne unikanie jakichkolwiek działań dla naszego ulubieńca.
znaczek.gif
 
Nie narzekajcie, bo 1 litr/8h lub 1,5 na 12 h to morze wody w porównaniu z poznańskim 1,5 litra na tydzień i 3 litry na tydzień dla mobilnych. Tylko, że to tylko papier i niewiele osób tą wodę widziało, a jeszcze mniej powąchało.
 
A decyzję w tej sprawie (limitowanej, notabenie, niezgodnie z prawem wody) wydał Nasz-Wasz Arkadiusz T. , któremu Pani od BHP i eksperci z logistyki podsunęli blina, a On to podpisał.
 
siedzę za biurkiem i mam pełno wody. Jeszcze z ubiegłego roku trochę zostało w maju.Przecież jak się nie ruszam i siedzę przy tym biurku to dla mnie te normy mogą być za wysokie.Chyba lepiej by było gdyby różnicować te przydziały.Tylko komu chce się myśleć w tej instytucji w taki upał.Szefowie już myślą o urlopach i mają wszystko...
 
Negatywy, pozytywy

W Zielonej Górze ostatnie awanse zależały od tego kto zgodnie z życzeniem pani naczelnik złożył się na skradziony z pomieszczenia biura służbowy laptop. Zginął, bo jest prawdopodobne, że w tym czasie poddani wspólnie z dobrodziejką sączyli szampan i z podniecenia raz po raz wypluwali bombelki? :roll:
 
Zaprzyjaźniony leśniczy z Polańczyka przesłał nam niezwykle
interesujące zdjęcie będące dowodem na to, że szef trzeciej
centrali związkowej ZZSNPiA nie jest dekownikiem. Otóż program
II Ogólnopolskiego Rajdu Akcyźnika "Polańczyk 2006" zawierał
ściśle tajny punkt: -Jak pozorować aktywność związkową nic nie
robiąc i pozostać niewidocznym dla otoczenia. To nie jest
dekownictwo tylko chytra polityka Zarządu Krajowego ZZSNPiA!
Gratulujemy pomysłu!
10k.JPG
 
Kolejny przykład racjonalnego wykorzystania kadr! Marian2 otrzymał w nagrodę codzienne dwugodzinne dojazdy do stolicy województwa.

Maniek, głowa do góry przetrzymasz. Wywróżyłam Ci,że wytrzymasz ich głupote,bo niedługo i tam zmienią kierownictwo :lol:
 
Witam cię czarnadupa

Zapomniałeś o TIRze z mieniem i 1 pensji na zagospodarowanie. Wizyta w domu 1 raz w miesiacu też kosztuje.Bardzo przepraszam wszystkich celników gdyż z powodu cziś przenosiń zostaniecie pozbawieni awansów na Mateusza.! zjadł fundusz wynagrodzeń p.o. dyrektor i jeszcze ja.
 
LUDZIE- DAJCIE NA LUZ
Pragnę Wam wszystkim powiedzieć, że na IC rzepin i podległych UC w Kobylej i Zielonej Gorze świata się nie kończy. W innych miejscach polski też żyją ludzie i czasami nawet lepsi niż na zachodzie. Uwieżcie mi sam to przeżyłem. A tak na marginesie to co będzie się działo jak nowy zespól/ Deczyjza nr 16/ skończy swoją pracę- wspólczyję wam.
 
Back
Do góry