• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

komisja lek. emerytów

Art.21a ustawy emerytalnej dział renty. Jest tam również oprócz wieku wskazanie, że badań kontrolnych nie przeprowadza się, jak inwalidztwo/choroba trwa 10 lat.
Przypuszczam, że urwana ręką jest również takim wskazaniem...

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
Dzięki za uszczegółowienie.
Renta to trochę inny przypadek.
Byłem przekonany, że w dyskusji chodzi o zwiększenie o 15% emerytury, a nie o rentę.
 
Dzięki za uszczegółowienie.
Renta to trochę inny przypadek.
Byłem przekonany, że w dyskusji chodzi o zwiększenie o 15% emerytury, a nie o rentę.
Kurcze, dodatek 15% wynika z inwalidztwa z kategorii C. Dopytaj sobie. Wszyscy, którzy mają orzeczenie, nieważne czy czasowe, czy stałe, dostają z ZER decyzję rentową, która nie pozostaje w mocy, bo wyliczenie emerytury jest korzystniejsze. I ZER dlatego wypłaca emeryturę z dodatkiem.

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Dzięki za uszczegółowienie.
Renta to trochę inny przypadek.
Byłem przekonany, że w dyskusji chodzi o zwiększenie o 15% emerytury, a nie o rentę.
Właśnie o tego rodzaju wyjaśnienie chodziło mi w moim pierwszym poście w tym temacie ale musiał się oczywiście wciąć jakiś wszechwiedzący prostak, który jedynie obrażając nic nie wyjaśnił. Dziękuję pozostałym za konstruktywną dyskusję.
Z tego, co zrozumiałem, to jednak chodzi o zwiększenie emerytury tyle, że czasowe (rentowe - na 3 lata) i ewentualne przedłużenie lub orzeczenie na stałe.
 
Z tego wynika , że renta może być czasowa lub stała .
Tak. W przypadku orzeczenia czasowego zawsze jest niebezpieczeństwo, że Komisja uzna cudowne ozdrowienie.
Niestety nie można dzielnie walczyć z chorobą samotnie, a po prostu się leczyć, badać itd. I zbierać papiery. Tak, jak robią to chorzy stający przed Komisjami zusowskimi.



Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Dzięki za uszczegółowienie.
Renta to trochę inny przypadek.
Byłem przekonany, że w dyskusji chodzi o zwiększenie o 15% emerytury, a nie o rentę.
Kurcze, dodatek 15% wynika z inwalidztwa z kategorii C. Dopytaj sobie. Wszyscy, którzy mają orzeczenie, nieważne czy czasowe, czy stałe, dostają z ZER decyzję rentową, która nie pozostaje w mocy, bo wyliczenie emerytury jest korzystniejsze. I ZER dlatego wypłaca emeryturę z dodatkiem.

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka

Przyznanie przez zer renty wynikającej ze stwierdzonego inwalidztwa przez komisję w trybie ,,emerytalnym,, skutkuje porównaniem wysokości obydwu świadczeń i wypłatą zazwyczaj korzystniejszej emerytury oraz zawieszeniem świadczenia rentowego. Teoretycznie w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia i zmiany grupy inwalidzkiej istnieje możliwość odwieszenia renty i zawieszenia emerytury. Istnieje teoretycznie też możliwość, iż np. po 15 latach służby emka będzie niższa niż renta inwalidzka.

Pozwolę sobie uzupełnić, iż dotyczy to wyłącznie sytuacji, gdy funkcjonariusz jest uprawniony do emerytury. Jeśli nie jest, to może zostać zwolniony ze służby, tylko pewnie ZUS będzie procedował w przedmiocie renty, choć może dojść do uznania orzeczenia inwalidztwa stwierdzonego przez komisję MSWiA, ale tego nie badałem.

Jeszcze jedna drobnostka. Otóż dodatek do emerytury 15% jest wypłacany emerytowi tylko wtedy, jeśli inwalidztwo ma związek ze służbą, w wysokości max 80% bądź 81%, ale dotyczy to funkcjonariuszy z medalem Andrzeja Struga, o ile dobrze pamiętam .

To chyba ogólnie rzecz ujmując wszystko. Tylko chyba gdzieś się zapodział temat postawiony przez inicjatora wątku.

Taka drobnostka, nieprawdaż?
 
witam, czy ktoś z szanownych emerytów stawał na komisję lek. ponownie po przyznaniu grupy inwalidzkiej na okres np 3 lat? chodzi mi o procedurę jak wygląda ta ponowna komisja? pozdrawiam
Napisałem poniżej 👍

I po co się tu obrażacie nawzajem? Jesteście na emce to się cieszyć 👍
A sprawa wygląda tak że z rejonowej komisji lekarskiej znowu dostajecie pismo z datą kiedy macie się stawić na komisję i w załączeniu obiegówka do jakiego jakich lekarzy się zgłosić przed dniem komisji (na co macie te chorobę, neurolog czy kardiolog czy inny) idziecie do tego specjalisty z kartą która przysłała wam komisja i dokumentacja medyczną no i lekarz, lekarze was badają i tyle a potem już na komisję stajecie z ostatnim orzeczeniem i dowodem osobistym no i też lepiej mieć wszystkie zaświadczenia zdro wia od czasu ostatniej komisji i znowu wywiad lekarski czasem badanie i decydują za ile znowu macie przyjść ponownie /po 60 tce jest już orzeczenie na stałe i więcej komisji już nie ma/i tyle w temacie
 
Ostatnia edycja:
Napisałem poniżej 👍

I po co się tu obrażacie nawzajem? Jesteście na emce to się cieszyć 👍
A sprawa wygląda tak że z rejonowej komisji lekarskiej znowu dostajecie pismo z datą kiedy macie się stawić na komisję i w załączeniu obiegówka do jakiego jakich lekarzy się zgłosić przed dniem komisji (na co macie te chorobę, neurolog czy kardiolog czy inny) idziecie do tego specjalisty z kartą która przysłała wam komisja i dokumentacja medyczną no i lekarz, lekarze was badają i tyle a potem już na komisję stajecie z ostatnim orzeczeniem i dowodem osobistym no i też lepiej mieć wszystkie zaświadczenia zdro wia od czasu ostatniej komisji i znowu wywiad lekarski czasem badanie i decydują za ile znowu macie przyjść ponownie /po 60 tce jest już orzeczenie na stałe i więcej komisji już nie ma/i tyle w temacie
i to jest konkretna odpowiedź, dziękuję , pozdrawiam
 
i to jest konkretna odpowiedź, dziękuję , pozdrawiam

Dużo ciekawych rzeczy wniosła wypowiedź Arekzool . Jeden tylko jest mankament .
Każdy emeryt uzyskujący rentę inw. czasową posiada w swojej decyzji datę do kiedy
ma przyznaną rentę i właśnie tej daty należy pilnować . Nie powinno się czekać
na info z komisji . Z wyprzedzeniem czasowym należy składać dokumentację medyczną.
Tak mi się wydaje , bo przecież po tej dacie z automatu ZER odetnie dodatek .
 
Dużo ciekawych rzeczy wniosła wypowiedź Arekzool . Jeden tylko jest mankament .
Każdy emeryt uzyskujący rentę inw. czasową posiada w swojej decyzji datę do kiedy
ma przyznaną rentę i właśnie tej daty należy pilnować . Nie powinno się czekać
na info z komisji . Z wyprzedzeniem czasowym należy składać dokumentację medyczną.
Tak mi się wydaje , bo przecież po tej dacie z automatu ZER odetnie dodatek .
To co pisałem dotyczy orzeczenia o niepełnosprawności (tymczasowe)
Na temat renty nie wiem ale są telefony można dowiadywać się w Zer lub dzwonić do rejonowej komisji i myślę że udziela informacji no przecież to nie jest tajne
 
To co pisałem dotyczy orzeczenia o niepełnosprawności (tymczasowe)
Na temat renty nie wiem ale są telefony można dowiadywać się w Zer lub dzwonić do rejonowej komisji i myślę że udziela informacji no przecież to nie jest tajne

Tak też myślę . Najlepiej jednak zadzwonić do komisji . Na forum tylko gdybanie .
 
Back
Do góry