• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

komisja lek. emerytów

zollino

Nowy użytkownik
Dołączył
22 Styczeń 2007
Posty
12
Punkty reakcji
3
witam, czy ktoś z szanownych emerytów stawał na komisję lek. ponownie po przyznaniu grupy inwalidzkiej na okres np 3 lat? chodzi mi o procedurę jak wygląda ta ponowna komisja? pozdrawiam
 
Czegoś tu nie rozumiem.
Przy inwalidztwie czasowym nie otrzymuje się emerytury, lecz rentę ...
 
witam, czy ktoś z szanownych emerytów stawał na komisję lek. ponownie po przyznaniu grupy inwalidzkiej na okres np 3 lat? chodzi mi o procedurę jak wygląda ta ponowna komisja? pozdrawiam
Sprawdzą czy i jak się leczyleś. Bierz kwity , może dalej jesteś chory ... 🤔
 
Ciekawe z jakim wyprzedzeniem należy dostarczać dokumentację medyczną
do komisji ? Miesiąc , dwa miesiące wcześniej ? Jakie zaświadczenia
Lekarskie , na jakich drukach ?
Masz Panie trochę tematów do ogarnięcia .
 
Lepiej się nie wypowiadaj w sprawach, których nie ogarniasz.

Przedmówca miał przyznaną rentę, ale pobieral wyższą emkę....
Może tak odrobinę grzeczniej Kolego @echo ?! Właśnie dlatego pytam, bo nie ogarniam.
Wyjeżdżasz (jak zwykle) z mordą i to na kogoś, kto na wstępie przyznał, że czegoś nie rozumie, więc prosi o wyjaśnienie sytuacji. Po wszystkim sam przyznajesz (jak ja sugerowałem), że sprawa dotyczy przyznanej renty. Ogarnij się chłopie ...
 
Może tak odrobinę grzeczniej Kolego @echo ?! Właśnie dlatego pytam, bo nie ogarniam.
Wyjeżdżasz (jak zwykle) z mordą i to na kogoś, kto na wstępie przyznał, że czegoś nie rozumie, więc prosi o wyjaśnienie sytuacji. Po wszystkim sam przyznajesz (jak ja sugerowałem), że sprawa dotyczy przyznanej renty. Ogarnij się chłopie ...

Misiu kolorowy pouczać to możesz swoją małżonkę alu tą na k aha już wiem konkubinę.

Wp.. asz się w każdy temat nie proszony i mielesz m...ą.

Kolega zadał pytanie, jak nie wiesz, to milcz, a nie mędrkujesz .

Bez odbioru, leszczu.
 
Ciekawe z jakim wyprzedzeniem należy dostarczać dokumentację medyczną
do komisji ? Miesiąc , dwa miesiące wcześniej ? Jakie zaświadczenia
Lekarskie , na jakich drukach ?
Masz Panie trochę tematów do ogarnięcia .
Ja bym zadzwonił do zeru, bo to oni pewnie zlecili komisję.

Osobiście bym brał zaświadczenie od lekarza prowadzącego na druku zerowskim. Nawet bym je przygotował lekarzowi , bo pewnie nie ma czasu na wypisywanie historii i rokowań 🙂.
 
witam, czy ktoś z szanownych emerytów stawał na komisję lek. ponownie po przyznaniu grupy inwalidzkiej na okres np 3 lat? chodzi mi o procedurę jak wygląda ta ponowna komisja? pozdrawiam
Czy możesz zdradzić coś więcej? Np. stopień inwalidztwa, rodzaj (od tego zależą rokowania), ewentualnie pierwotne zalecenia czy zastrzeżenia Komisji.
p.s.:
O odpowiedź proszę tylko Kol. @zollino ...
 
witam, czy ktoś z szanownych emerytów stawał na komisję lek. ponownie po przyznaniu grupy inwalidzkiej na okres np 3 lat? chodzi mi o procedurę jak wygląda ta ponowna komisja? pozdrawiam
O ile prywatnie otrzymam odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania od osób z tym problemem, dam znać. Pozdrawiam
 
Komisja wzywa do stawiennictwa lub nie, i żąda przesłania lub dostarczenia kwitów z kontynuacji leczenia, od dnia przyznania świadczenia do jakiegoś przez siebie określonego terminu (w domyśle do teraz).
 
Tu są rozbieżności. Kobieta jeszcze poniżej, mężczyzna ponad 50 (kiedy przechodzili na emkę/rentę), komisja przyznała im grupę i dodatek czasowo na trzy lata.
Może zależy to od rodzaju schorzenia, rokowań, stanu zdrowotnego?
Czyli jak najbardziej prawidłowo dostali czasowe. Ustawa mówi, że stałe inwalidztwo orzeka się u kobiet powyżej 55, u mężczyzn powyżej 60 lat.

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Czyli jak najbardziej prawidłowo dostali czasowe. Ustawa mówi, że stałe inwalidztwo orzeka się u kobiet powyżej 55, u mężczyzn powyżej 60 lat
Możesz wskazać art., który o tym mówi? Nie mogę się doszukać.
Swoją drogą byłoby to dziwne, bo jeśli komuś np urwie rękę to nie odrośnie ona po 3 latach
 
Możesz wskazać art., który o tym mówi? Nie mogę się doszukać.
Swoją drogą byłoby to dziwne, bo jeśli komuś np urwie rękę to nie odrośnie ona po 3 latach
Art.21a ustawy emerytalnej dział renty. Jest tam również oprócz wieku wskazanie, że badań kontrolnych nie przeprowadza się, jak inwalidztwo/choroba trwa 10 lat.
Przypuszczam, że urwana ręką jest również takim wskazaniem...

Wysłane z mojego 23108RN04Y przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry