• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kas to Fakt

L

lolek

Gość
Witam wszystkich funkcjonariuszy SC (jeszcze)Jeżeli czyta to ktoś w MF -ie to pragnę zauważyć,iz jest mi wstyd,że na PiS głosowałem!!! To jest Hańba aby takiej ustawy nie okazaćZZ i tak się stało z ustawą o wcześniejszych emeryturach.Dyrektorzy dawno ustawę mają i tylko muszą nas uspakajać wzamian za stołeczki. KW do roboty Gdzie są projekty/? Nie dajcie się zwodzić i proszę nie spać . KAS TO FAKT.będzie uchwalona bez społecznej konsultacji.
 
Przynajmniej ktoś zrozumiał, że głosowanie na PiSuarów było złe. Lepiej późno niż wcale. Gratuluje odwagi i przyznania sie do błędu.
A odnośnie konsultacji z ZZ rzeczonej ustawy, to to są "PONOĆ" ludzie wywodzący się z Solidarności, czyli ze związku walczącego między innymi o wolne związki. A tu mamy zajefajny przykład ich hipokryzji (a może to tylko poprostu zwykły zanik pamięci), PiSuary chcą wprowadzić ustawę dotycząca pewnej grupy zawodowej bez konsultowania z przedmiotową grupą. Czyli, mówiąc krótko, mają w d... to o co walczyli.
Może Wam przychodzi jakieś określenie takiego postępowania. Bo słowa "HIPOKRYZJA" czy "ZANIK PAMIĘCI" chyba tu nie pasują. Może "SKÓRW..." byłoby właściwym określeniem.
CZEKAM NA PROPOZYCJE
 
Niestabilność polityczna zagraża planowanym reformom

Wicepremier Zyta Gilowska obawia się, że niestabilność polityczna może zagrozić planowanym przez Ministerstwo Finansów reformom.



Gilowska uczestniczyła w poniedziałek na konferencji z udziałem przedstawicieli biznesu. Obecny był też prezes NBP Sławomir Skrzypek.

"Z punktu widzenia gospodarki i finansów publicznych, jesteśmy gotowi do podjęcia wysiłku mającego na celu reformy. (...) Z punktu widzenia stabilności politycznej nie można wykluczyć, że tych wszystkich zamiarów nie da się zrealizować" - powiedziała Gilowska.

W ubiegły weekend marszałek Sejmu Marek Jurek, z rządzącej PiS, opuścił partyjne szeregi, po przegranych głosowaniach w Sejmie w sprawie aborcji.
 
dokładnie wszystkie znaki na niebie mówia ze tej całej reformy KAS nie uda się wprowadzic w planowanym terminie :!:
przecież tak naprawde to oni maja czas do końca czerwca po tym terminie nie będzie można zabezpieczyc kasiory w budzecie na reforme no i nie bedzie KAS od 2008r :p
 
dokładnie wszystkie znaki na niebie mówia ze tej całej reformy KAS nie uda się wprowadzic w planowanym terminie
przecież tak naprawde to oni maja czas do końca czerwca po tym terminie nie będzie można zabezpieczyc kasiory w budzecie na reforme no i nie bedzie KAS od 2008r

Czy widziałeś jakich dzisiaj szczegółowych zażądali statystyk od wszystkich izb celnych urzędów i izb skarbowych i urzędów? Te KASy wejdą na pewno!
 
Nie jestem entuzjastą łączenia SC z US, ale... Brak tej reformy spowoduje brak jakichkolwiek zmian i wszystko zostanie po staremu. Tego chcecie?
Cieszyć się bedą tylko ci z wysokimi pensjami i P.Fołta.
Co zdolniejsi zaczną uciekać z SC (selekcja negatywna), bo na szczęście na rynku pracy jest coraz lepiej. Zostaną tylko ci, co nie potrafią znaleźć innej , albo ci z powołania. Czy na tym ma polegać "dobro służby"?
 
Anonymous napisał:
Niestabilność polityczna zagraża planowanym reformom

Wicepremier Zyta Gilowska obawia się, że niestabilność polityczna może zagrozić planowanym przez Ministerstwo Finansów reformom.



Gilowska uczestniczyła w poniedziałek na konferencji z udziałem przedstawicieli biznesu. Obecny był też prezes NBP Sławomir Skrzypek.

"Z punktu widzenia gospodarki i finansów publicznych, jesteśmy gotowi do podjęcia wysiłku mającego na celu reformy. (...) Z punktu widzenia stabilności politycznej nie można wykluczyć, że tych wszystkich zamiarów nie da się zrealizować" - powiedziała Gilowska.

W ubiegły weekend marszałek Sejmu Marek Jurek, z rządzącej PiS, opuścił partyjne szeregi, po przegranych głosowaniach w Sejmie w sprawie aborcji.
Jestem pełen uznania dla marszałka Sejmu Marka Jurka pokazał że w życiu liczą się też ideały, a nie tylko pieniądze, władza i stanowisko. A PIS pokazał jaki jest zakłamany i fałszywy.
 
Dla mnie największymi motywatorami są pieniądze i możliwość rozwoju. Przynajmniej teoretycznie w KAS miało być lepiej (wyższa minimalna pensja i Szkoła Administracji Skarbowej). To czy będę pracował w KAS czy SC ma dla mnie drugorzędne znaczenie. A to że ustawa do bani, to sie zgadzam. Tyle tylko, że wszystko zostanie po staremu. Różnimy się widocznie w ocenie funkcjonowania SC.
 
Brak reformu spowoduje rezygnację z pracy dużej ilości młodych funkcjonariuszy będących w służbie przygotowawczej. Nie będą siedzieć w firmie za 1400 zł, gdzie liczą się układy i znajomści mające wpływ na wysokość wynagrodzeń i premii. Może niektórzy nie zdają sobie sprawy ale w tej młodzieży jest duża nadzieja na poprawę wizerunku naszej firmy (nawet po powstaniu KAS). Pracuję 11 lat i widzę jak po pierwszych miesiącach zaangażowania (oczywiście nie wszyscy ale większość) w wykonywane obowiązki po pewnym czasie stają się obojętni na to co robią i stają się skostniałą częścią całej machiny - po prostu zaczynają mieć wszystko w d.....
 
Gumiś napisał:
Brak reformu spowoduje rezygnację z pracy dużej ilości młodych funkcjonariuszy będących w służbie przygotowawczej. Nie będą siedzieć w firmie za 1400 zł, gdzie liczą się układy i znajomści mające wpływ na wysokość wynagrodzeń i premii. Może niektórzy nie zdają sobie sprawy ale w tej młodzieży jest duża nadzieja na poprawę wizerunku naszej firmy (nawet po powstaniu KAS). Pracuję 11 lat i widzę jak po pierwszych miesiącach zaangażowania (oczywiście nie wszyscy ale większość) w wykonywane obowiązki po pewnym czasie stają się obojętni na to co robią i stają się skostniałą częścią całej machiny - po prostu zaczynają mieć wszystko w d.....
Bardzo celna diagnoza.
 
Jak a diagnoza. :shock: To nie diagnoza a zwykła oczywistość. Człowiek pracuje przede wszystkim dla pieniędzy. Jest kasa jest praca, nie ma kasy to nie ma pracy. To nie KAS jest panaceum ale kasa - ta na koncie bankowym, a nie w głowach nawiedzonych ludzi, którzy powinni raczej szukać pomocy u lekarzy. Szkoda, że nie czujesz tej subtelnej różnicy, szkoda. :wink:
 
Ada napisał:
Drogi Gumisiu!
Bądź realistą , dlaczego sądzisz ,że w KAS nie będzie układów , układzików itp.

Jestem realistą i wiem że układy będą bo taka jest nasza mentalność ale mam nadzieję że nie będzie to na tak wielką skalę jak jest teraz.... chociaż pewnie masz rację - to (chęć do okładów itp.) tkwi w nas samych i to bardzo głęboko.

Tak jak pisze j_a_nek, my nie pracujemy dla idei ale dla pieniędzy. Kiedy w końcu wbiją sobie niektórzy do swoich główek, że źle wynagradzany pracownik to zły pracownik który może przynieść więcej szkody niż wyników.
 
Back
Do góry