• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jeżeli uważasz Jacka K. za najgorszego Szefa Służby Celnej w historii

Nie chciałem się włączać do jałowej dysputy o osobie p.J.K.,ale Tomekromek sprowokowałeś mnie / czy coś tam ! /,


nie mialem ochoty ciagnac tego watku ale mnie sprowokowales.:D. Jesli musisz odreagowac obrzucajac kogos blotem, prosze bardzo. Jakos trzeba sobie radzic z frustracja zeby zachowac zdrowie. A wiec dbaj o siebie. Jesli malo Ci SSC, dawaj dalej na mnie...nie obrazam sie o prowokatora, naiwniaka, ... whatever. Co do zaistnienia SSc na forum to wg mnie bylo to dla wielu osob wazne zwazywszy na to o jakich bzdetach pisali do Kapicy...o ile pamietam to nawet o starych butach. Jedyna istotna kwestia jaka poruszyles to sprawa szacunku dla siebie. Moim zdaniem czerpie go z tego ze zachowam godnosc wsrod innych ktorzy moga sie zeszmacic. Ty bedziesz miec szacunek do siebie gdy zauwazysz go w oczach innych. Ot troche inna postawa. Masz do niej prawo, tak jak ja do swojej....tylko nie czuj sie sprowokowany do kontynuwania dyskusji...:D...plissss:rolleyes:
 
Idzie o to, że stanowisko SSC jest ściśle polityczne. Dlatego mieliśmy różne oryginały na tym stanowisku. I nie o dobro służby czy kraju tu chodzi.Ten jedynie przewyższa pozostałych arogancją i agresją. To dowodzi sporej głupoty. Ta choroba toczy się w dół. Dyrektorzy, naczelnicy, kierownicy......Bez przygotowania merytorycznego, bez moralności. Kariera własna ponad wszysko. Politolodzy, filozfowie rolnicy, ba, kulturalno - oświatowi!!!! Jak już jest jakiś prawnik to po zacznych. Cłem zarzadzają ludzie, którzy nie powinni tego robić. Walczą o stołki bo wiedzą, że NIGDZIE w normalnej firmie nie znajdą dobrej posady. Prawdę mówiąc przydała by się opcja zero dla tzw. dozoru celnego. A co będzie? Generalicja i oficerstwo dla nich! Chyba armia zbawienia rządzi się lepszym dowództwem.
 
Uważam, że nie ma znaczenia czy to Kowalski, Kapica, Nowak, czy inny. Problem w tym, że to kwestia wykonywania ściśle ustalonych odgórnie poleceń. Ktoś z góry zadecydował o Nas. Nasz boss jest poprostu wykonawcą, który za każde dobrze wykonane zadanie dostaje plusa.
 
Podsekretarz Stanu
w Ministerstwie Finansów
Jacek Kapica:
Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Premierze!
Szanowni Państwo! Pragnę odpowiedzieć, że w sytuacji
nagłej, takiej jak obserwacja pojazdu podejrzanego,
czynności operacyjno-rozpoznawcze nawet służbom,
które takie w zakresie mają, są nieprzydatne,
bo obserwację prowadzi się za zgodą prokuratora.

Jak jedzie auto z fajami to wzywać prokuratora aby dał zgode na dalsze patrzenie albo na zaczęcie patrzenia na auto z fajami mobilki słyszeli?A jak w baku czerwony diesel to dzwonić do CBŚ wdług SSC są u nas w resorcie.
Nikt tak nie zachwyca jak nasz J.Kubica.
Wychodzi SSC w sejmie i robi w balona posłów,a oni mu biją bravo.
Małpi cyrk czy domek bez klamek
Nie lękajcie oni wszystko nam załatwią nas też.
Generale prowadż nas tylko stopnie ułóż dobrze na pagonach bo z tych kropek kresek niechcący wyjdzie h..
i co we wsi powiedzą.
 
Ostatnia edycja:
SSC wprawdzie wprowadził w błąd przeszło 16 tys. funkcjonariuszy i pracowników już kilkakrotnie w sposób wybitnie "nieładny", jednak przyznam, że bywali gorsi szefowie. Może nie w zakresie manipulacji i stosowania sztuczek socjotechnicznych, ale bardziej imprezowi, którzy traktowali to stanowisko wyłącznie dla celów promocji własnej osoby ale przede wszystkim zabawy i urządzania różnorodnych bankietów i imprez. Nie zajmowali się slużbą praktycznie wcale. Nie będę wymieniał nazwisk, wiadomo którzy w tym przodowali.
Nikt z poprzedników nie jest jednak w stanie doścignąć obecnego SSC za ilość fałszywych informacji w sprawach kluczowych, które są przekazywane środowisku i opinii publicznej i sam nie wiem, czy czasem ta ostatnia kwestia nie stawia go jednak mimo wszystko na pierwszym miejscu, zgodnie z tematem wątku.
Uważam, też że SSC jest winny utraty blisko połowy środków z uchwały modernizacyjnej na wzrost wynagrodzeń. Od początku tłumaczylismy SSC, że nie musi i nie powinien wiązać ustawy z uchwałą. Monitowaliśmy i tłumaczyliśmy, że zbliżająca się nowelizacja budżetu może spowodować, że Min. Finansów sięgnie po te środki. SSC nie słuchał i stało się, zabrano nam ok. 50mln. Gdyby posłuchał i uruchomił te środki tak jak zrobiono to w innych formacjach z początkiem roku, nie byłoby takiej sytuacji.
Następnie okazało się, że SSC planował nawet w ogóle nie uruchomić podwyżek w br. - vide butne oświadczenie na Podkomisji i wątek "kości zostały rzucone". Tylko dzięki interwencji Posłów, związku i przede wszystkim pikiecie, uratowano 58mln zł.
 
Ostatnia edycja:
....Bez przygotowania merytorycznego, bez moralności. Kariera własna ponad wszysko. Politolodzy, filozfowie rolnicy, ba, kulturalno - oświatowi!!!! ....

słuchaj ja jestem szeregowy coll, ale tutaj z Toba nie mgę zgodzić się. a jakie Ty masz wykształcenie? z tego co wiem w naszym kraju poza jakimis kilkoma liceami o specjalizacji celnik i nnych szkół nie ma z naszego tematu. dlatego jak raz nie widzę problemu ze ktos jest po innym kierunku studiów. to kolejny nierowziązany problem naszej formacji. najpierw stworzyć uczelnie kształcąca w naszych specjalizacjach, a potem wymagać
 
słuchaj ja jestem szeregowy coll, ale tutaj z Toba nie mgę zgodzić się. a jakie Ty masz wykształcenie? z tego co wiem w naszym kraju poza jakimis kilkoma liceami o specjalizacji celnik i nnych szkół nie ma z naszego tematu. dlatego jak raz nie widzę problemu ze ktos jest po innym kierunku studiów. to kolejny nierowziązany problem naszej formacji. najpierw stworzyć uczelnie kształcąca w naszych specjalizacjach, a potem wymagać

Teraz najbardziej jadowici wobec innych sa wykształceni antykomuniści kształceni na PRL owskich darmowych uczelniach od niczego nie robienia i brania stypendium,dotowanego żarcia i mieszkania w akademikach ,darmowych czyli nic nie wartych,W Angli po takich uniwersytetach do mycia garów ledwo,
 
Ostatnia edycja:
SSC wprawdzie wprowadził w błąd przeszło 16 tys. funkcjonariuszy i pracowników już kilkakrotnie w sposób wybitnie "nieładny", jednak przyznam, że bywali gorsi szefowie...



MYLISZ SIĘ Sławku !!!
Nie odjąłeś (nie znam liczby, więc nazwijmy "trochę") trochę osób, które popierając ustawę, MUSIAŁY WIEDZIEĆ CO popierają!
Bardzo niedobrze, że zapominasz o istnieniu trochy popierającej federację, a że ta trocha jest bardzo krzykliwa, to głos rozsądku nie dociera na miejsce ... !!!!!!!!
 
To właśnie grupa tzw. federacyjnych, popierająca ustawę, przede wszystkim została wprowadzona w błąd przez SSC w kwestii tychże emerytur.
Wielu ludzi z Federacji popierało ustawę tylko dlatego, że niby zaproponowano rozdział 10a. Od początku byli oszukiwani, oczy im się jednak otworzyły i daję głowę, że większość federacyjnych nie popiera w chwili obecnej ustawy - utrzymuję kontakt z kilkoma rozsądnymi osobami z Federacji.

Poparcie dla ustawy, to głos KW, które składa się z Jackj K. z Katowic, Jacka S z Rzepina, Jacka K., z Łodzi i Violetty K. z Torunia - to wszyscy, całe szumne KW Federacji. Ponadto w tej schyłkowej organizacji pozostaje jeszcze tylko Bielsko Biała i Kielce oraz część Warszawy, chociaż jak pisałem, daję glowę, że członkowie tych ZZ, nie popierają stanowiska KW Federacji. Dlaczego jednak milczą i nic nie robią.

Większy problem, to jednak dwoje liderów Zrzeszenia. Tutaj to dopiero jest zagadka, w co grają i dlaczego od spotkań z Min. Bonim, nie chcą działać wspólnie i realnie przeciw tej ustawie.
 
Przepraszam

To właśnie grupa tzw. federacyjnych, popierająca ustawę, przede wszystkim została wprowadzona w błąd przez SSC w kwestii tychże emerytur.
Wielu ludzi z Federacji popierało ustawę tylko dlatego, że niby zaproponowano ...

Zwracam Honor!
Skoro poczują się oszukani (jeżeli poczują- o co możesz ich przecież spytać wprost), to może JESZCZE RAZ zaproponować współpracę!
Może właśnie w tej tajnej misji ... ? ? ?
p.s.
No chyba, że masz już inny "desant" ?!
 
Ostatnia edycja:
Jak by Kubica miał trochę honoru to podałby się do dymisji,
Ale o posiadanie w/w już go nie podejrzewam
 
Jak by Kubica miał trochę honoru to podałby się do dymisji,
Ale o posiadanie w/w już go nie podejrzewam

Ach, nie bądź tak zasadniczy wobec tego gościa. To tylko szofer, który wozi dużo ważniejszych! Taki gość pod swoją czapeczką nie widział nigdy honoru. Nie miej mu za złe, że ktoś nie dał mu w życiu przykładu! Jak nie widział, nie poczuł, nie "posmakował", to nawet nie będzie wiedział jakie znaczenie ma to Słowo!
Jestem jednak niemalże PEWIEN (proszę o przypomnienie tej "bzdury"), że Kubica przesiądzie się do innego Teamu i spróbuje sił z wyższego poziomu ...
 
Nie rozumiem, co macie do zarzucenia Jackowi.Czyż nie dba o to by do drzwi Jego jak też innych DECYDENTÓW nie zapukała mafia alkoholowo-paliwowa:D.Czyż nie dba o nasze podwyżki,powodując nie podnoszenie kwot bazowych zbytnio powyżej 100PLN,żeby nie spowodować naszej wariacji w zakresie szału zakupów w dobie kryzysu???;)Przecież dba o naszą późną starość,bacząc abyśmy nie leniuchowali na plaży,zapewniając nam opiekę lekarską,geriatryczną,paliatywną, itp. po 50 roku życia(zamiast emerytury)A czy nie zadbał o podwyższenie kwot,które umożliwią wynajęcie lokali już nie w noclegowniach dla bezdomnych a w hotelach robotniczych(chociaż na 2 tygodnie-szczególnie w takich miastach jak Warszawa,Gdynia(Gdańsk),Poznań).
Naprawdę uważam że JK to prawie najlepszy szef SC.
PS.Vide reklama piwa Żywiec;)
PS2.Przepraszam ,że zapomniałem o kilku innych zasługach Jacka
typu zlikwidowanie dojazdów SNP i inne ale odbyło się to wyłącznie z mojego entuzjazmu nad jego osobą (nie ośmielam się użyć formatu imię+pierwsza litera nazwiska,bo to jest chyba zastrzeżone dla aktu prokuratorskiego)
 
Nie rozumiem, co macie do zarzucenia Jackowi.Czyż nie dba o to by do drzwi Jego jak też innych DECYDENTÓW nie zapukała mafia alkoholowo-paliwowa:D.Czyż nie dba o nasze podwyżki,powodując nie podnoszenie kwot bazowych zbytnio powyżej 100PLN,żeby nie spowodować naszej wariacji w zakresie szału zakupów w dobie kryzysu???;)Przecież dba o naszą późną starość,bacząc abyśmy nie leniuchowali na plaży,zapewniając nam opiekę lekarską,geriatryczną,paliatywną, itp. po 50 roku życia(zamiast emerytury)A czy nie zadbał o podwyższenie kwot,które umożliwią wynajęcie lokali już nie w noclegowniach dla bezdomnych a w hotelach robotniczych(chociaż na 2 tygodnie-szczególnie w takich miastach jak Warszawa,Gdynia(Gdańsk),Poznań).
Naprawdę uważam że JK to prawie najlepszy szef SC.
PS.Vide reklama piwa Żywiec;)
PS2.Przepraszam ,że zapomniałem o kilku innych zasługach Jacka
typu zlikwidowanie dojazdów SNP i inne ale odbyło się to wyłącznie z mojego entuzjazmu nad jego osobą (nie ośmielam się użyć formatu imię+pierwsza litera nazwiska,bo to jest chyba zastrzeżone dla aktu prokuratorskiego)


zabrał kase pracownikom zaniósł swoim panom dla dobra pracowników
 
Ostatnia edycja:
gorsi

Byli gorsi. prezes GUC Ireneusz S. miał związki z mafią, a druga jego tajemnica to związki z wojskowymi służbami specjalnymi. Już w 1969 roku został zwerbowany przez wojskowy wywiad operacyjny, agenturalny. Podpisał zgodę na współpracę i został skierowany na szkolenia wywiadowcze i przeszedł kursy szpiegowskie.
Policja i prokuratura twierdzi do dzisiaj, że zginął śmiercią zsamobójczą, strzelając sobie dwa razy w brzuch w tym raz pudłując i trzeci raz w klatkę piersiową.
 
Back
Do góry