• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jestem kobietą,czy potrzebuję damskiej koszuli do munduru,hm

B

Beata

Gość
Od kilku lat mam mały problem,który mnie irytuje.
Co roku pobieram koszule do służbowego munduru i zawsze muszę pobierać męskie bo jak się dowiaduję damskich nie ma, podobno nie ma takiej potrzeby( w Naszej Izbie).
Jeśli jest to mały rozmiar to może nie ma problemu,ale przy rozmiarze odzieży od 42 jest to spory problem,wygląda się jak przebieraniec.
Damska koszula powinna mieć zaszewki na biust i wtedy układa się dobrze i pozwala na komfort noszenia.
Dziś usłyszałam,że jestem jedyną kobietą ,która ma taki problem.
Jak znam życie to złośliwi poradzą mi odchudzić się do rozmiaru 36, ale to raczej nie wchodzi w grę.
Proszę o wpisy panie,które również wolałyby damskie koszule do munduru.
Pozdrawiam Beata M.
 
Nieprawda, że Beata jest jedyną kobietą która zgłaszała brak damskich koszul. Faktem jest, że panie (chyba niektórzy o tym zapomnieli) posiadaja cos takiego jak biust i dobranie meskiej koszuli powoduje, że kołnierzyk jest o kilka rozmiarów za duży a długość koszuli przypomina raczej sukienkę :shock:
 
Nie martwcie się dziewczyny, za parę miesięcy służbowe koszule nie będą nam potrzebne. A zmniejszenie racji żywieniowych zazwyczaj wychodzi na dobre - i figurze, i porfelowi.
 
Dziewczyny mam ten sam problem. Wreszcie ktoś zauważył, że funkcjonariuszem może być też kobieta. Małe, czy duże wszystkie mamy problem z koszulami.
 
odsyłam do rozporządzenia

No cóż, wszystkie niezadowolone panie odsyłam do Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 kwietnia 2006r. w sprawie umundurowania funkcjonariuszy celnych a konkretnie do załącznika nr 1 pkt 7-14 (opis koszul służbowych). Porównanie opisów koszul męskich i damskich można uznać za świetną zabawę w stylu: wskaż, czym różnią się te dwa rysunki (tutaj:eek:pisy). Otóż różnią się jedynie kierunkiem zapinania guzików: w lewo bądź w prawo. NIE MA ZASZEWEK NA BIUST DLA PAń. Wykonanie koszuli męskiej i damskiej jest wg rozporządzenia (poza wymienionym szczegółem) takie samo!!!!!
Raczej nie można zakupić koszul niezgodnych z rozporządzeniem, w końcu jest to akt prawny.
Paniom upierającym się przy damskich koszulach do munduru polecam lekturę rozporządzenia.
 
Jak wyżej

Brawo Sophia!
Nareszcie merytoryczny wpis. Lekturę rozporządzenia polecam także tym wszystkim, którzy z "pewną taką lekkością" łączą elementy umundurowania z ubraniem cywilnym. I nie mam na myśli ludzi na granicy, którzy kombinują jak mogą, bo Logistyka nie jest w stanie zapewnić im umundurowania. Chodzi mi o tych wszystkich, którzy siedzą w ciepełku, a nie stać ich na to, żeby zadbać o schludny wygląd, patrz: sweterki nie-wiadomo-z-jakiej-bajki, buty do górskiej wspinaczki, krawat dyndajacy niczym katowska pętla. Dorzucę jeszcze 4-dniowy zarost u panów i woń sprzed dni wielu - i obraz URZĘDNIKA PAŃSTWOWEGO gotowy. Jak Cię widzą, tak Cię piszą - warto o tym pamiętać, niezależnie od ciekawych czasów, w jakich przyszło nam pracować.
 
Re: Jestem kobietą,czy potrzebuję damskiej koszuli do mundur

Beata napisał:
Od kilku lat mam mały problem,który mnie irytuje.
Co roku pobieram koszule do służbowego munduru i zawsze muszę pobierać męskie bo jak się dowiaduję damskich nie ma, podobno nie ma takiej potrzeby( w Naszej Izbie).
Jeśli jest to mały rozmiar to może nie ma problemu,ale przy rozmiarze odzieży od 42 jest to spory problem,wygląda się jak przebieraniec.
Damska koszula powinna mieć zaszewki na biust i wtedy układa się dobrze i pozwala na komfort noszenia.
Dziś usłyszałam,że jestem jedyną kobietą ,która ma taki problem.
Jak znam życie to złośliwi poradzą mi odchudzić się do rozmiaru 36, ale to raczej nie wchodzi w grę.
Proszę o wpisy panie,które również wolałyby damskie koszule do munduru.
Pozdrawiam Beata M.





witam

mam ten sam problem..... ale wiem ze i tak sie nie doczekam na koszule, wiec zakupilam sobie sama w sklepie z uzywana odzieza. jak nowa, za jedyna 2,80 zł. i niech sie izba wstydzi!!!!


pzdr z wawy
 
Back
Do góry