• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jak to jest ze stopniami/SC a inne służby.

  • Thread starter zarejestrowany-incognito
  • Rozpoczęty
Status
Zamknięty.
Z

zarejestrowany-incognito

Gość
Zakładamy, że jestem p.por rezerwy WP, chcę przyjąć się do jednej ze służb państwowych:
- idąc do Straży Granicznej dostaję p.por;
- idąc do Wojska Polskiego dostaję p.por;
- idąc do Służby Więziennej dostaję p.por
- idąc do Policji - po służbie kandydackiej dostaję Podkomisarza Policji (wciąż 2 gwiazdki)

a idąc do SC dostaję... aplikanta celnego i po kilkunastu latach służby mogę po raz drugi dostać od Prezydenta RP mianowanie na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych SC... Głupota? niesamowita.

Faktycznie jestem st.kapralem - rozpisując jak wyżej:
- idąc do Straży Granicznej dostaję st.kpr;
- idąc do Wojska Polskiego dostaję st.kpr;
- idąc do Służby Więziennej dostaję st.kpr(za chwilę z automatu chorąży - studia, a jak kierownictwo będzie miało prykas i dostanę stanowisko oficerskie, to studium i p.por)
- idąc do Policji - po służbie kandydackiej dostaję Sierżanta Policji (odpowiednik st.kpr)

A przychodząc do SC dostałem aplikanta...
Nikt nie szanuje NASZEGO dorobku z poprzednich lat... GDZIE to zmienić?
Ma ktoś układ na górze...

Wracając do pierwszej informacji... 2 razy mianowanie od prezydenta... Kto to widział.
Czekam na wypowiedzi.
 
szkoda słów po prostu PARANOJA, ale zmienić póki co można to tylko ustawą a to teraz trudna sprawa.
 
I dlatego jesteśmy wszyscy robieni w jajko...
z 3 w/w służb wybrałem SC i teraz pozostaje tylko kombinować by było lepiej
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry