• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Intrastat

kuba

Nowy użytkownik
Dołączył
7 Marzec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Panie Ministrze mam pytanie odnośnie INTRASTATU.
Proszę mi odpowiedzieć dlaczego ta komórka ma takie słabe notowania, i jest przewidziana w całości na etaty cywilne. Przecież praca tam nie polega tylko i wyłącznie na wpisywaniu deklaracji do systemu,
a przede wszystkim na telefonicznych kontaktach ze podmiotami gdzie często udzielana jest im pomoc w taryfikowaniu towaru, a także wiedza z towaroznawstwa jest bardzo przydatna . Prosze mi powiedzieć jak ktoś bez kursu, czy też nie pracujacy kiedyś wcześniej przy odprawach może pomóc stronom przy wypełnianiu poprawnym takiej deklaracji. Strony często się mylą, jest dużo błędów, jak je poprawiać gdy się nie ma podstawowej wiedzy z cła?
 
Intrastat, to część zadań, jakie SC przejęła z dawnego Centrum Informatyki Handlu Zagranicznego, które było agendą GUS. To są zadania satystyczne, a nie celne. Przejęliśmy je bo chodziło nam o miejsca pracy dla osób, które nie będą miały roboty celnej w związku z wejściem do UE. I tak je traktujemy. Osoby tam pracujące będą miały pracę.
Do pomocy stronom jest np. agencja celna. Pracujące tam osoby maja wpisać dane z informacji, sprawdzić dane przesłane elektronicznie, dokonac zestawień, itp
jk
 
Back
Do góry