• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ILU FUNKCJONARIUSZY ODESZŁO JUŻ NA EMKI ?????

Ciekawa dyskusja tylko... naprawdę was martwi, że ten twór się sypie ? Przecież taka była intencja kryształa, zniszczyć SC, stworzyć jakiś gniot, i pod immunitet. Polska obejdzie się bez celników, chyba czas to zaakceptować. Zamiast dyskutować, kwity o emke ciskać, ja za 10 mcy na 40 proc. Nie będę się dłużej kalał służbą w tym czymś...
 
Zgodnie z podpisem prezydęta przyjdą ci, którzy nie muszą mieć żadnego wykształcenia, znajomości języków oraz czegokolwiek. Najważniejsze, że kierownictwo ma się dobrze i jest zadowolone /z siebie/. Młodzieży.......aplikujcie bo warto. Zabierajcie ze sobą sąsiadów, szwagrów i innych kumpli. Jedno jest najważniejsze! Wierność partii rządzącej. Pytacie jak się zwie....? Zapytajcie ojczulka dyrektora.
O przepraszam, zostaną jeszcze kapelani.
 
I najlepiej na lotnisko, oby nie na granicę wschodnią
Z różnych wątków na tym forum wyczytałem że mimo wszytko Wrocław to jedna z bardziej „cywilizowanych” izb jak ktoś to ujął w poście. A specyfikacja zadań i służby bardziej mi odpowiada od zadań ustawowych Policji lub SG, dlatego jak już wykonałem ruch „A” i złożyłem dokumenty to chciałbym to dociągnąć do końca i przekonać się na własnej skórze. Być może się sparzę i boleśnie przekonam że ostrzeżenia były w 100 procentach adekwatne i prawdziwe, ale nad złożeniem dokumentów zastanawiałem się już od ponad roku i jak już po własnej (być może) błędnej analizie zdecydowałem, iż mogę się nadawać i może mi takie zajęcie pasować to zaryzykuje. Tym bardziej nie można całkowicie wykluczyć, że kiedyś będzie lepiej, funkcjonalniej, zgodnie z literą. Druga sprawa mam znajomych w Policji, oraz SG, oni również nie szczędzą gorzkich słów o obecnej sytuacji w ich służbach.
 
Z różnych wątków na tym forum wyczytałem że mimo wszytko Wrocław to jedna z bardziej „cywilizowanych” izb jak ktoś to ujął w poście. A specyfikacja zadań i służby bardziej mi odpowiada od zadań ustawowych Policji lub SG, dlatego jak już wykonałem ruch „A” i złożyłem dokumenty to chciałbym to dociągnąć do końca i przekonać się na własnej skórze. Być może się sparzę i boleśnie przekonam że ostrzeżenia były w 100 procentach adekwatne i prawdziwe, ale nad złożeniem dokumentów zastanawiałem się już od ponad roku i jak już po własnej (być może) błędnej analizie zdecydowałem, iż mogę się nadawać i może mi takie zajęcie pasować to zaryzykuje. Tym bardziej nie można całkowicie wykluczyć, że kiedyś będzie lepiej, funkcjonalniej, zgodnie z literą. Druga sprawa mam znajomych w Policji, oraz SG, oni również nie szczędzą gorzkich słów o obecnej sytuacji w ich służbach.
To moje rodzime miejsce, które z uwielbieniem wspominam. Sudety,a w zasadzie Karkonosze (młodość), a potem wszystkie przejścia graniczne z Czechami (od Kudowy na zachód) i z RFN do Jędrzychowic.Tam się najlepiej czułem przy pracy/służbie. A Wrocław to miasto dla odkrywców! Życzę Ci powodzenia. Chciałbym tam wrócić,ale kto mnie tam chce??
 
O przepraszam, zostaną jeszcze kapelani.
Twoje stwierdzenie pomogło mi w odkryciu sensu posługi kapelanów w Służbie Celno-Skarbowej. Oprócz wsparcia duchowego dla wątpiących, bądź błądzących po meandrach prywaty funków, stanowią przykład postawy godnej i pożądanej w obecnej trudnej sytuacji kadrowej. Nie myślą o porzuceniu munduru i rozkoszowaniu się błogim lenistwem na emce mundurowej. Twardo tkwią na posterunku, a wichry i burze dziejów żłobią na ich twarzach ślady niezłomności. I nie prawda, ze kapitan ostatni schodzi... oni będą zegnać kapitana...
 
Ciekawa dyskusja tylko... naprawdę was martwi, że ten twór się sypie ? Przecież taka była intencja kryształa, zniszczyć SC, stworzyć jakiś gniot, i pod immunitet. Polska obejdzie się bez celników, chyba czas to zaakceptować. Zamiast dyskutować, kwity o emke ciskać, ja za 10 mcy na 40 proc. Nie będę się dłużej kalał służbą w tym czymś...
No popatrz w jakie gówno cię przyjęli ,15 lat i emerytura no gorzej już nie można trafić.
 
Twoje stwierdzenie pomogło mi w odkryciu sensu posługi kapelanów w Służbie Celno-Skarbowej. Oprócz wsparcia duchowego dla wątpiących, bądź błądzących po meandrach prywaty funków, stanowią przykład postawy godnej i pożądanej w obecnej trudnej sytuacji kadrowej. Nie myślą o porzuceniu munduru i rozkoszowaniu się błogim lenistwem na emce mundurowej. Twardo tkwią na posterunku, a wichry i burze dziejów żłobią na ich twarzach ślady niezłomności. I nie prawda, ze kapitan ostatni schodzi... oni będą zegnać kapitana...
Tak tych ok dziesięciu ludzi w całej SCS to jest problem.
 
Ktoś wie coś na temat planowanych zmian w systemie emerytur mundurowych? Bo coś majstrują podobno...
 
U nas 5% wakatów to byłoby kilkaset osób w skali kraju. jestem przekonany, ze braki u nas są dużo większe niż w Policji. Tylko w moim UCS braki szacuję na blisko 100 osób (braki w wakatach jakieś 20%). jeszcze nie zakończył się poprzedni nabór a ogłoszony jest nowy. Tym razem szukają 50 kandydatów którzy chcą "dać się nabrać".
Przydałaby się oficjalna informacja jak to wygląda u nas
 
Back
Do góry