• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ile w KAS beda placili o 30zł wiecej???

M

maksik

Gość
Podwyżki pensji mają zatrzymać Polaków w kraju

Pracodawcy planują w tym roku 15% podwyżki pensji, by zatrzymać pracowników uciekających za granicę. Otrzymać je może ponad 60% zatrudnionych - ocenia "Metro".

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami we współpracy z warszawską Szkołą Główną Handlową przygotowało raport, z którego wynika, że w tym roku możemy spodziewać się podwyżek pensji. Z przebadanych kilkuset firm w całym kraju w aż 60% z nich będą podwyżki wynagrodzenia zasadniczego sięgającego 10-15%. Podwyżki premii przewiduje aż 62% pracodawców. To jednak nie wszystko.

Atrakcyjne mogą się okazać także tzw. świadczenia pozapłacowe - mówi Marcin Kasperek, dyrektor ds. projektów z PSZK. - Chodzi o to, że niektóre firmy chcą same pokrywać koszty ubezpieczeń świadczeń zdrowotnych swoich pracowników oraz fundować im karty bonusowe - dodaje. Dzięki tym kartom pracownicy będą później mogli kupować tańsze towary np. w supermarketach.
 
Wszyscy pytają ile,a ja pytam się za co?????
Za co KAS będzie płaciła?
Czy za profesjonalną pracę,profesjonalnych urzędników czy tak jak dotychczas płacą cło i skarbówki?
Tzn. marne pieniądze za marną pracę, bo pomijając wyjątki (są wszędzie)większość z was świadczy marne usługi.
[/code]
 
Pewnie jest trochę racji w twojej wypowiedzi ale mógłbyś nakreślić problem żeby się do niego można było ustosunkować. Wyrażając się na temat "większości" zapewne się spotkałeś z tą marną większością i nie piszesz tego bezpodstawnie. A jeżeli nie to przy takim rozumowaniu ja też mogę stwierdzić, że:
- mechanicy to złodzieje (bo znam jednego czy pięciu nieuczciwych)
- lekarze to złodzieje bo zdarzyło mi się coś załatwiać z jednym czy pięcioma lekarzami)
- budowlańcy to nieroby bo jeden czy pięciu coś źle zrobili podczas remontu
- sprzedawcy to złodzieje bo kiedyś nie wydano mi poprawnie reszty
- taksówkarze to złodzieje bo raz jeden czy pięciu wiózł mnie zbyt długą drogą i chciał oszukać na opłacie,
- itd...
- itp...




ps. poza tym zapewne poziom usług jest dostosowany do poziomu "klienta urzędu"
 
maksik napisał:
Podwyżki pensji mają zatrzymać Polaków w kraju

Pracodawcy planują w tym roku 15% podwyżki pensji, by zatrzymać pracowników uciekających za granicę. Otrzymać je może ponad 60% zatrudnionych - ocenia "Metro".

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami we współpracy z warszawską Szkołą Główną Handlową przygotowało raport, z którego wynika, że w tym roku możemy spodziewać się podwyżek pensji. Z przebadanych kilkuset firm w całym kraju w aż 60% z nich będą podwyżki wynagrodzenia zasadniczego sięgającego 10-15%. Podwyżki premii przewiduje aż 62% pracodawców. To jednak nie wszystko.

Atrakcyjne mogą się okazać także tzw. świadczenia pozapłacowe - mówi Marcin Kasperek, dyrektor ds. projektów z PSZK. - Chodzi o to, że niektóre firmy chcą same pokrywać koszty ubezpieczeń świadczeń zdrowotnych swoich pracowników oraz fundować im karty bonusowe - dodaje. Dzięki tym kartom pracownicy będą później mogli kupować tańsze towary np. w supermarketach.

Powyższe nie dotyczy obecnej służby celnej. My najwyżej dostaniemy odcisków, niektórzy na stopach a niektórzy na d...
 
Back
Do góry