• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Idzie ku lepszemu !

M

Marian 2

Gość
Z najnowszych doniesień wynika ,że IC Rzepin będzie istniała do czerwca 2006 :twisted: a dopiero póżniej nastapi jej rozwiązanie i powołanie od nowa prawdobodobnie Urzędu na normalnych zasadach zgodnie z kwalifikacjami i wiedzą ponownie zatrudnionych .Nie są przewidziane etaty dla inwalidów gornej części tułowia ,garbatych i zbyt duże plecy,oraz kobiet myśłących pewną częścią ciala :!: W termnie póżniejszym zrobi się to z O
ddziałami w Gorzowie Wlkp.Zielonej Górze i Świecku. Zgodnie z dzisiejszym paktem stabilizacyjnym /transmisja w telewizji TRWAM/ droga zamknięta będzie dla tych żyjących w nieformalnych związkach lub samotnie także nieformalnie. Przepustką do świetlanej przyszłości będzie świadectwo chrztu i
obrazek z pierwszej komuni a dowodem zegarek z tej uroczystość,żartuje.
 
Witam Mariana2.Oczywiście pozostałych też. Marian, no to zaczynamy zabawę na rzepińskim podwórku! Komunikat o współzawodnictwie pracy: W związku z drzemiącymi przeogromnymi rezerwami wydajności pracowników w tutejszej Izbie przewidziano nowe normy minimalne i tak w komórkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych jeden pracownik będzie wydawał dziennie 112,4 decyzji lub dokonywał 98,4 odpraw chińszczyzny zaś w wolnych chwilach obowiązany jest do odbycia co najmniej 4 szkoleń stanowiskowych, specjalistycznych bądź BHP. Do półfinału zakwalifikownych zostanie 80 osób. Pozostali muszą odejść! W finale poprzeczka powyższej normy zostaje podniesiona o 50% i zostaje tylko 15 przodowników.Reszta musi odejść! Dwunastu ostanich dostaje w nagrodę alokacje nad morze.. Trzech szczęśliwców + kadra kierownicza, która ze względów oczywistych jak zwykle zwolniona jest ze współzawodnictwa może normalnie za darmochę uczestniczyć (zaocznie) w kursie kombajnistów oraganizowanym w UC Gorzów Wlkp. Acha, na Świecku zapisów dokonuje sekretarz, zapomniałem nazwiska, taki o... jasnych włosach. Wykłady prowadzone będą przez czołowego profesora tej branży, no.. znów zapomniałem nazwiska, ale imię jego brzmi dumnie. Ma tak samo jak Chrobry. :lol:
 
pytanie

Olszyna, dn. 02.02.2006r.

ZZPAC-3/06/AG

Pan
Dyrektor
Izby Celnej we Rzepinie

Na podstawie art. 26 oraz 28 ustawy z dnia z dnia 23 maja 1991 r. o zwiazkach zawodowych
(tekst jednolity Dz. U. z 2001 nr 79 poz. 854) zwracamy się
z uprzejmą
prosbą
do Pana Dyrektora o
udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Jakie są
plany Ministerstwa Finansów w stosunku do Izby Celnej w Rzepinie oraz podległych Urzedów
Celnych w Zielonej Górze i Gorzowie WLKP?
2. Czy pion akcyzowy wraz z komórkami merytorycznymi zostanie wyłaczony, oderwany lub przesuniety
do skarbowosci tj. Urzedów Kontroli Skarbowej lub Urzedów Skarbowych?
Jeżeli w/w pion zostanie odłaczony, to jakie są
plany Ministerstwa Finansów w kwestii zatrudnienia lub
zwolnień
w stosunku do funkcjonariuszy celnych i pracowników Służby Cywilnej?
3. Jakie bedą
skutki zabrania zadań
operacyjno – rozpoznawczych do CBA?
Zapytanie kierujemy do Pana Dyrektora Izby Celnej w Rzepinie jako naszego pracodawcy, gdy
.
w Ministerstwie Finansów pracują
powołane przez Pana Mariana Banasia Szefa Słuby Celnej zespoły
do spraw reorganizacji administracji celnej i skarbowej. W zwiazku z tym, że prace tych zespołów
odbywają
się
bez udziału przedstawicieli czynnika społecznego tj. Zwiazków Zawodowych działajacych w
Słuzbie Celnej. Pan jako Dyrektor Izby Celnej w Rzepinie, a zarazem przedstawiciel administracji
rzadowej w terenie powinien być
doskonale zorientowany w pracach tych zespołów i planach, jakie
przewidziane są
wobec Izby Celnej w Rzepinie wraz podległymi Urzedami Celnymi, a które to prace
bezposrednio dotyczą
przyszłosci pracowników zatrudnionych w tych jednostkach.

Nasze obawy wynikają
z tego, że w przypadku ewentualnej likwidacji lub połaczenia Izby
Celnej w Rzepinie oraz podległych jednostek pracownicy zatrudnieni w tych jednostkach, służacy Panstwu
Polskiemu przez wiele lat zostaną
zwolnieni, pozbawieni pracy i z dnia na dzień
wyrzuceni na bruk. W
przypadku, gdy zostanie realizowany ten najgorszy polityczny scenariusz, to funkcjonariusze i pracownicy
zatrudnieni w Izbie Celnej w Rzepinie doswiadczeni ju
.
procesem alokacji podejmą
wszystkie możliwe
działania zgodne z prawem w celu obrony miejsc pracy.

Jezeli nie posiada Pan wiedzy na temat planów Ministerstwa Finansów to uprzejmie prosimy, aby
przekazał Pan niniejsze pismo Szefowi Słuzby Celnej , oraz zapytał o losy Izby Celnej w Rzepinie i całej
polskiej administracji celnej.

Przewodniczacy Zwiazku
/-/ Andrzej Gajda
 
-nikomu żle nie można życzyć ,ale wam (związkowcom) za tą Rewelacyjnie przeprowadzoną alokację życzę tego samego, byście zobaczyli swoje domki z perspektywy 700 kilometrów , a wasze pisemka do po.dyrektora to możecie sobie.........................
 
Co to za styl?

Nasz ulubiony Wielki Ogólnokrajowy Przewodniczący ZZSNPiA, medalista RA napisałby: -Wzywam i proszę Szanownego Pana Dyrektora! Buuuuu... :cry:
 
RA spożywa właśnie kolację!

Kursokonferencja dla Przewodniczących Zarządów Oddziałów,
Zarządu Krajowego Związku i Komisji Rewizyjnej Związku Zawodowego Szczególnego Nadzoru Podatkowego i Akcyzy
w dniach 3 – 4 lutego 2006 r. w Warszawie. > I. 3 luty 2006 r. (piątek) > 5. godz. 19:00 – 19:30 > Ryszard A. spożywa kolację. 8)
 
PRZ-1234-mściwy

Pobożne życzenia nie wiem czy wiesz kolego, że "członków" zarządów związków nie można alokować ? Przecież to jest jedna z głównych przyczyn, tj. trzymać się na stołku związkowym i robić wokół siebie dużo szumu, "bić pianę" a wszystko będzie dobrze i wschód nie zagraża.
 
Nie mam zali do tych co mnie alokowali a powinienem miec ale patrzac na o co sie dzieje to ja chyba wygralem bo tr\eraz bedzie jazda do nikad a w Swiecku [pozostanie tylko co najwyzej garstka i Marian2 bo on juz chyba doczeka tam emerytury/.Jak tak dalej bedzie sie dzialo to w Polsce bedzie trudno znalezc celnika,#m cie sie zolle razem i rowno ale ZZSC w IC Rzepin powinny popełni harakiri gdyz Gajda ich dawno sprzedal jeszcze za Paczochy i to wszzystko.Dobrze ze macie jeszcze Mariana2, ktory "ma odwage co nieco [powiedziec".Pozdrawiam Swiecko i tych co tam jeszcze probuja walczyc o uratowanie tego co dalo wiedze wielu fc cwelnym.
 
A ja mam "w nosie" wszelkie działania ZZPAC. Najbardziej ostatnio rozśmieszyło mnie "referendum" w którym nie brałem udziału ponieważ nie zauważyłem w nim cienia szansy na zmianę naszego położenia. Obserwując działania naszych związkowców odnoszę wrażenie że robią oni szum wokół sprawy po to by później powiedzieć - DZIAŁALIŚMY !
Związkowcy nigdy nie działali na korzyść wszystkich celników. Udowowadniane było to podczas "batali" o ustawę o Służbie Celnej gdzie wielu istotnych żeczy nie dopilnowano ale również podczas procesu alokacji gdzie przymusowo na wschód pojachali głównie niezwiązkowcy.
Gdybym chciał wymieniać wszystkie niegodziwości musiał bym spędzić na tym forum troszkę więcej czasu ...

pozdrawiam
Oli
 
Dlaczego?

Koleżanki i koledzy, pracownicy i funkcjonariusze IC Rzepin, dlaczego nie sygnalizujecie wszystkich nieprawidłowości na Forum naszej wspaniałej, niecenzurowanej i ogólniedostepnej stronie ZZSNPiA http://akcyza.org.pl/?
 
Skoro tak jak piszesz pojechali nię związkowcy na wschód to widocznie wcześniej nie chciali aby ich związki broniły skoro nawet nie pofatygowali się i nie wstąpili do związków. Związki mają bronić związkowców bo każdy ma prawo zrzeszać się lub nie. Jeżeli nie chce się zrzeszać to znaczy że nie chce aby zwiazki go broniły.
 
związkowiec napisał:
Skoro tak jak piszesz pojechali nię związkowcy na wschód to widocznie wcześniej nie chciali aby ich związki broniły skoro nawet nie pofatygowali się i nie wstąpili do związków. Związki mają bronić związkowców bo każdy ma prawo zrzeszać się lub nie. Jeżeli nie chce się zrzeszać to znaczy że nie chce aby zwiazki go broniły.

Związki zawodowe, kolego związkowcze, służyć mają pracownikom w sytuacjach gdy zachodzi potrzeba skomunikowania się dyrekcji z przedstawicielstwem całej załogi np. w celu konsultacji warunków układu zbiorowego pracy bądź wystawienia opinii o pracowniku wobec którego pracodawca ma zamiar podjąć odpowiednie kroki dyscyplinarne. Nie bez znaczenia użyłem słów "całej załogi". Obecnie ZZPAC niestety nie zrzesza wszystkich celników ale za to decyduje o wszystkich, co rodzi nieporozumienia i niesnaski wśród załogi. Sytuacją wręcz patologiczną jest konsultowanie się dyrekcji w sprawie awansów bądź nagród ze związkami zawodowymi. Nie chcę by o moim awansie czy premii decydował koleś z "układu towarzyskiego". To jest chore i powinno być zmienione. O wyróżnieniach decydować powinien bezpośredni przełożony a nie pan Jaś Fasola ze związków zawodowych.

A propos alokacji. Pamiętam początek tej akcji, gdzie przysyłano nam pisma w których "na pierwszy ogień alokacji" miały pójść: małżeństwa celnicze, osoby samotne (czytaj - kawalerowie, panny). I co ? ... Dzięki związkom zawodowym nie wszystkie małżeństwa alokowano i pełno jest panien. Za to ludzie młodzi i wykształceni musieli się alokować.

Dlatego ucieszę się jeśli usłyszę kiedyś że związki decydują w sprawach związkowców a w sprwach niezwiązkowców decyduje dyrekcja :)

gorąco pozdrawiam wszystkich z poza "układu towarzyskiego"
Oli
 
związkowiec

Oli. wydaje mi się ze zawsze mozesz napisac do Dyrektora, ze nie chcesz aby jakiś jaś fasola ze zwiazków Ciebie reprezentował (bo jesteś niezrzeszony) i poinformujesz pana Dyrektora że sam będziesz siebie reprezentował. A to że związki występują w róznych sytuacjach to wynika wprost z ustawy o związkach zawodowych. Skrzyknij kilkunastu załóż zwiazek i sam bedziesz mial jakiś wpływ na to co się wokół ciebie dzieje.Serdecznie pozdrawiam
 
Czyżby przypadek?

Oli jestes wielki! Przypadkiem odkryłeś, że Prezes Stowarzyszenia Prawo, Cło i Akcyza, Wielki Ogólnokrajowy Przewodniczący ZZSNPiA, medalista z Przemyśla Ryszard Adam, ma takie same inicjały, jak Roan Atkinson (dla niewtajemniczonych, to aktor grający rolę Jasia Fasoli)
 
Re: związkowiec

re Oli napisał:
Oli. wydaje mi się ze zawsze mozesz napisac do Dyrektora, ze nie chcesz aby jakiś jaś fasola ze zwiazków Ciebie reprezentował (bo jesteś niezrzeszony) i poinformujesz pana Dyrektora że sam będziesz siebie reprezentował. A to że związki występują w róznych sytuacjach to wynika wprost z ustawy o związkach zawodowych. Skrzyknij kilkunastu załóż zwiazek i sam bedziesz mial jakiś wpływ na to co się wokół ciebie dzieje.Serdecznie pozdrawiam

Więc niech każdy założy sobie związek zawodowy !
Najlepiej byłoby dobrać się po trzy osoby (przewodniczący, z-ca, sekretarz) i automatem otrzymać ochronę ustawową. Nie wiem czy zauważyłeś drogi kolego, że żaden ze związkowców nie wytypował samego siebie do alokacji. Dziwne. Trzymają się stołków jak "żaby błota".
Sama ustawa o służbie celnej forsowana przez związki także chroni ich interesy.
eech kończę ten wątek... niepotrzebnie się denerwuję.
pozdrawiam
 
Oli ja o chlebie Ty o niebie. Chciałem ci napisac ze zalożenie związku wcale nie jest takie proste i łatwe. Po drugie nieprwada jest że wszyscy w zarzadzie objęci ochroną. Zalezy od ilosci członków. Osoby objete ochrona nie mogły podlegać alokacji z mocy ustawy o związkach zawodowych tak samo jak np. osoby samotnie wychowujące dzieci do lat 14. I najważniejsze osoby które weszły do zarządu związku zostały wybrane przez członków związku!!! Istnieje procedura odwołania całego zarządu, posczególnego członka zarządu ale niestety ludziom nic się nie chce tylko potrafią narzekać i psioczyć.
 
Re: związkowiec

Związki zawodowe we wszelkich urzędach władzy publicznej powinny być ustawowo zakazane.
 
Re: Orkan

Orkan chyba nie zauważył, że od czasów feudalizmu, ustrój państwa zmienił sie trzykrotnie. Niestety stosunki i zależności feudalne pozostały i dlatego istnienie związków zawodowych jest konieczne. A tak na marginesie Orkan, to pseudonim literacki. Na prawdę człowiek nazywał się Franciszek Xawery Szmaciarz (-) 8)
 
Do Orkana.
Zgadzam się, że daleko naszym celniczym związkom zawodowym do ideału. My w związku z tym ciągle pozostajemy sami, tzn. nigdzie nie przystąpiliśmy.
Ale z całą mocą muszę powiedzieć, że gdyby nie związki zawodowe i przepisy, które tą działalność sankcjonują to mielibyśmy niezłą rzeźnię.
Podam tylko jeden przykład - nikt nie zobaczyłby ani złotówki z delegacji w podróży służbowej oraz w wykonywaniu SNP; chociaż w niektórych izbach związki się nie popisały i delegacji nie wypłacano. Stan taki trwałby tam pewnie dalej gdyby nie zmiana SSC.
 
Szef Służby Celnej milczy…

Po raz kolejny Pan Marian Banaś Szef Służby Celnej RP nie dotrzymał złożonego zobowiązania zawartego w piśmie z dnia 18 stycznia 2006r. – piszą związkowcy. Całość na www.wssc.szu.pl
 
Back
Do góry