• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

I PSKP 45/22

Poczekam do jutra albo do piątku na Twoją odpowiedź drogi kolego.Napisz na forum.
Cieszę się, że się zgodziłaś poczekać, założyłem wątek to spróbuję wyjaśnić
ad rem
Są dwie drogi/koncepcje dla pauzujących
1. Ustalenie istnienia stosunku służby od dnia......
2. Przywrócenie do służby od dnia ....
Takie wyroki wydają sądy
Odprawy i odszkodowania to osobny chociaż mocno powiązany temat.
 
Cieszę się, że się zgodziłaś poczekać, założyłem wątek to spróbuję wyjaśnić
ad rem
Są dwie drogi/koncepcje dla pauzujących
1. Ustalenie istnienia stosunku służby od dnia......
2. Przywrócenie do służby od dnia ....
Takie wyroki wydają sądy
Odprawy i odszkodowania to osobny chociaż mocno powiązany temat.
Ja jestem z tych przywróconych po ucywilnieniu, którym zależy na zaliczeniu pauzowania a nie na odprawie Napisałam, że smutny będzie wyrok, który nie zaliczy pauzowania, a tylko da możliwość pobrania odprawy.
 
Ja jestem z tych przywróconych po ucywilnieniu, którym zależy na zaliczeniu pauzowania a nie na odprawie Napisałam, że smutny będzie wyrok, który nie zaliczy pauzowania, a tylko da możliwość pobrania odprawy.
Niestety śmiem wątpić, by przywróconym dano odprawę.
Natomiast zaliczenie pauzowania jest jak najbardziej realne, choć w razie niezaliczenia nie jest to smutne lecz tragiczne!
 
Kibicuję ucywilnionym i przywróconym, żeby dostali 2 odprawy. Jednak sytuacja jest na tyle niestandardowa, że trzeba Wszystko dokładnie przeanalizować.
W przypadku ucywilnionych i nieprzywróconych sprawa jest jasna - trzeba te odprawy wyszarpać od DIASów.
Ale przywróceni są w innej sytuacji.
Przypomina mi się casus jednego Komendanta Głównego SG. Powołano go na to stanowisko z emerytury. Co zrobił? Oddał odprawę którą dostał zwalniając się ze służby, żeby dostać w przyszłości wyższą przy odejściu z etatu KG. Gdyby tego nie zrobił nie dostałby drugiej odprawy. Ja widzę analogię do przywróconych. Nie jestem prawnikiem i mogę się mylić. Powinni rozstrzygnąć to fachowcy
Witam. Komendat SG oddał, bo otrzymał odprawę emerytalną, którą zgodnie z orzecznictwem SN można wziąć tylko raz. W sprawie odprawy za zwolnienie ze służby oraz odprawy emerytalnej wypowiedział się SN - w zalączeniu. Pozdrawiam
 

Attachments

Niestety śmiem wątpić, by przywróconym dano odprawę.
Natomiast zaliczenie pauzowania jest jak najbardziej realne, choć w razie niezaliczenia nie jest to smutne lecz tragiczne!
Witam. Przwróceniu na podstawie art. 150 ustawy KAS,otrzymują opdrawy i mamy wiele wyroków prawomocnych. Osoby te zrezygnowały z zalizcenia do służby okresu pauzowania. Przywróceni - zgodnie z wyrokiem sądu, którzy nie powrócu=ili do słuzby na podstawie art. 150, lecz po wyroku na podstawie art. 184 ustawy o KAS nie wnoszą oodprawę. Pozdrawiam
 
Witam. Przywróceniu na podstawie art. 150 ustawy KAS, otrzymują odprawy i mamy wiele wyroków prawomocnych. Osoby te zrezygnowały z zaliczenia do służby okresu pauzowania. Przywróceni - zgodnie z wyrokiem sądu, którzy nie powrócili do służby na podstawie art. 150, lecz po wyroku na podstawie art. 184 ustawy o KAS nie wnoszą odprawę. Pozdrawiam
Ależ to jest dla mnie jasne.
W swoim wpisie zastosowałem pewnego rodzaju skrót myślowy, gdyż mnóstwo osób wciąż myśli o jednoczesnym przywróceniu (z zaliczeniem pauzowania) wraz z odprawą i odszkodowaniem.
 
????? Wyjaśniłem co
Nadal uważasz, że to

No właśnie!!!
Wyjaśniłem co miałem wyjaśnić a ok w kontekście cytowanej wypowiedzi oznacza tylko, że zrozumiałem Twój skrót myślowy - a był spory- o którym wcześniej "rozmawialiśmy", a nie to że cokolwiek z ucywilnienia jest ok. Zresztą zostawmy to bo chyba już nie mam siły I ochoty się za bardzo udzielać. Także pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
Czy wyrok PSKP 45/22 uchylił zaliczenie pauzowania? Jest już uzasadnienie?
Dzień dobry, jak tylko będzie oczywiście opublikujemy. W zalączeniu wyrok prawomocny w sprawie pauzowania z SO w Legnicy. Zaliczono do służby okres zamkniety od- do. Pozew złozony niezwłocznie po powrocie do słuzby na podstawie art. 150 uKAS. Pozdrawiam
 

Attachments

Back
Do góry