• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hodowla psów/kotów w KAS

mercadonka

Nowy użytkownik
Dołączył
13 Październik 2021
Posty
2
Punkty reakcji
0
Proszę o udzielenie informacji czy ktoś zajmuje się hodowlą psów lub kotów będąc zatrudnionym w KAS? Czy na dzialnosc tak zwana rolniczą trzeba mieć zgodę?z góry dziękuję za rzeczowe odp.
 
Proszę o udzielenie informacji czy ktoś zajmuje się hodowlą psów lub kotów będąc zatrudnionym w KAS? Czy na dzialnosc tak zwana rolniczą trzeba mieć zgodę?z góry dziękuję za rzeczowe odp.
Na działalność rolniczą nie potrzeba zgody Dyrektora. Jednak nie jestem pewien, czy zarobkową hodowlę psów/kotów (rozumiem, że na większą skalę) można zaliczyć do działalności rolniczej?
 
zgoda nie jest wymagana.
szczegóły znajdziesz w ustawie o KAS i w odpowiednim zarządzeniu ministra f
Właśnie znalazłam zarządzenie ale nic nie ma o dzialanosci rolniczej tylko że zgody nie wymaga dzialnosc dydaktyczna...
 

Attachments

  • Screenshot_20211013-195309_Chrome.jpg
    Screenshot_20211013-195309_Chrome.jpg
    258,8 KB · Wyświetleń: 160
tak, można jeszcze - działalność gospodarczą. Ale kolega o to nie pytał.
Raczej nie pytam tylko w US, można uzyskać odmienne informacje.
Piszę o warunkach DLA działów specjalnych, jak NIE BĘDĄ spełnione to może sobie hodować...jeżeli ma warunki i zacięcie.
P.s. O szczegółach raczej nie na forum (wg mnie), jak na ten moment jest O.K. - szczegółów brak.
 
Proszę o udzielenie informacji czy ktoś zajmuje się hodowlą psów lub kotów będąc zatrudnionym w KAS? Czy na dzialnosc tak zwana rolniczą trzeba mieć zgodę?z góry dziękuję za rzeczowe odp.
Hodowla hodowli nie równa. A czy na pewno zgodna z ustawą o ochronie zwierząt? Jako pozarolnicza działalność gospodarcza można wykonywać i DIAS się nie obrazi, a jak go poinformujesz będziesz spać spokojniej!
 
Ostatnia edycja:
Art. 202. 1. Funkcjonariusz nie może:
......
6) prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności;
....
2. Ograniczenie, o którym mowa w ust. 1 pkt 6, nie dotyczy działalności wytwórczej w rolnictwie w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej w formie i zakresie gospodarstwa rodzinnego.
 
Art. 202.
....
2. Ograniczenie, o którym mowa w ust. 1 pkt 6, nie dotyczy działalności WYTWÓRCZEJ w rolnictwie w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej w formie i zakresie gospodarstwa rodzinnego.
Czyli tak jak pisałem, nie można hodować zarobkowo psów, no chyba że na mięso...😉
Tzn. można ale za zgodą DIAS.
 
Back
Do góry